You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023, 2023, 2023, 2022, 2022, 2022, 2020, 2020, 2020, 2019, 2019, 2018, 2018, 2017, 2017, 2016, 2016, 2015, 2015, 2014, 2014, 2013, 2013, 2012, 2012, 2011, 2011, 2010, 2009, 2009, 2007.
Results: WRA/KRI Spring 2K Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
Coached by: Brian Hawthorne
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Alan Karreback
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Ross Cannell
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Toby Patton & Wayne Moore
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#4
WHAC
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Ross Cannell
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Coached by: Toby Patton & Wayne Moore
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Dave Thompson
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Dave Thompson
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Whitebait Man
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#3
ROTC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Leanne Hogan
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#23
WKOC
Coached by: Tony Nelson
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#22
WKOC
Coached by: Tony Nelson
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Sandy Stuart
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#21
WKOC
Coached by: Tony Nelson
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Coached by: Leanne Hogan
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Wayne Asplin
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Wayne Asplin
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#2
TAWC
Coached by: Barry
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: WKDS
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#3
TAWC
Coached by: Yvette
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Madi Carmichael (stroke), Angela Clifford-Marsh, Jacqui Lawrence, Chloe MacFarlane + Megan Walling (cox)
Coached by: Dave Thompson
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Wayne Asplin
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#2
TAWC
Coached by: Yvette
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: WKDS
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#3
TAWC
Coached by: Yvette
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Madi Carmichael (stroke), Angela Clifford-Marsh, Jacqui Lawrence, Chloe MacFarlane + Megan Walling (cox)
Coached by: Dave Thompson
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Wayne Asplin
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#2
TAWC
Coached by: Yvette
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#4
RPCW
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#9
RPCW
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#7
RPCW
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#5
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#6
RPCW
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#5
RPCW
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#6
RPCW
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#4
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#9
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#7
RPCW
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#8
RPCW
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#5
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#6
RPCW
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#5
RPCW
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#4
RPCW
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Shay Austin (stroke), Rob Barclay, Logan Rodger, Michael Rasmussen, Victor Brown, Kenyon Marais, Henry Brunton, Luke Thompson + Regan Thompson (cox)
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Dylan Matena (stroke), Dean McGovern, Peter Taylor, James Taplin, Craig Bulloch, Sam Simpson, Alex Herangi, Dion Hallett + Louise Stoltz (cox)
Coached by: Brendan Anderson
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Shay Austin (stroke), Rob Barclay, Logan Rodger, Michael Rasmussen, Victor Brown, Kenyon Marais, Henry Brunton, Luke Thompson + Regan Thompson (cox)
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Dylan Matena (stroke), Dean McGovern, Peter Taylor, James Taplin, Craig Bulloch, Sam Simpson, Alex Herangi, Dion Hallett + Louise Stoltz (cox)
Coached by: Brendan Anderson
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Tyna Williams (stroke), Michael Sangster, Robert McCaig, Nick Reynolds, James Mills, Sam Burrows, David Hong, Andrew Annear + Taylor Bond (cox)
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
George Grieve (stroke), Kima Iosua, Bobby Kells, Charles Bradley, Jordan Stanley, Danny Keene, Leighton Morris, Rory McGahan + Antony Zouch (cox)
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Giacomo Thomas (stroke), Daniel Kittow, Charlie McLeod, Jack Barr, Thomas Alexander, Ben Sutherland, Mathew Bartlett, Jack McLeod + Zachary Simmons (cox)
Coached by: Condy
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Andrew Oliver (stroke), Cody Ryan-Bates, Trent Ebermayer, Shane Hyde, Jeff Francis, David White, Jayson Stewart, Thomas Collins + Nick Fenwick (cox)
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Barrie Mabbott
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#12
TGAC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#3
NSHC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#4
NSHC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Michael Karrebaek (stroke), Brendan Abley, Cameron Norcross, Keegan Dolan-Robson + Paul Semmons (cox)
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#6
NSHC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#5
NSHC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Harvey Nelson
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#3
WESC
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Lloyd Banton
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: WKDS
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Neil Thomson
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Lloyd Banton
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: WKDS
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Lloyd Banton
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Neil Thomson
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Lloyd Banton
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#3
SPCC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#3
NSHC
Coached by: P Abbott & C Cole
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Toby Patton & Wayne Moore
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: P Abbott & C Cole
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#23
CAMC
Bodie Abrahamson (stroke), Toby Gibbons, Richard Dombroski, Joshua Caddigan + Sebastian Hirling (cox)
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
|
C Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: P Abbott & C Cole
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Harman Ward
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Harman Ward
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: David Vallance
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: David Vallance
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Condy
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: David Vallance
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Condy
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#3
AKLC
Coached by: Harman Ward
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Harman Ward
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Harman Ward
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: David Vallance
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: John White
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: John White
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Harman Ward
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#4
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Herb Stevenson
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
TGAC
Coached by: Craig Bocock
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#51
TGAC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Silvana Krielen (stroke), Laura Jeffries, Becky Tushingham, Kate Nicol-Williams + Elsie Tischler (cox)
Coached by: WKDS
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Coached by: Leanne Hogan
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#3
HAMC
Coached by: Ryan Wild
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Leanne Hogan
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: WKDS
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Mark Print
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#32
TGAC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
Coached by: WKDS
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#52
TGAC
Shannon Gray (stroke), Sophie Church, Drew Prendergast, Chelsey Cameron-Empson + Katherine Batchelar (cox)
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#22
WKOC
Coached by: Tony Nelson & Robin Crooks
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Tegan Summerville (stroke), Emma Lunniss, Lucy Wilshier, Abby Mans, Silvana Krielen, Sarah Allen, Tierney Baron, Allie Cameron + Natalie Turton (cox)
Coached by: WKDS
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Philippa Mills (stroke), Ursula Staples, Saskia Hayes, Grace Donaldson, Georgia Ryan, Ashleigh Hutton, Shannon MacKintosh, Katie Wardlaw + Ashleigh McGirr (cox)
Coached by: Leanne Hogan
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Elizabeth McLean (stroke), Ashleigh Hodge, Georgia Perry, Lena Groenendijk, Lauren Russell, Chloe Ashton, Jessica Munro, Helen Hughes + Andrea Zorn (cox)
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#21
WKOC
Jerine Fourie (stroke), Briar Carss, Monique Hall, Chanelle Hickford, Kelsi Hamilton, Sophie Davis, La Sharn Satherley-Teece, Brenna Cockrem + Sophie Ford (cox)
Coached by: Tony Nelson
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Jane Easton (stroke), Louisa Price, Karen Tyrrell, Vicky Stuart-Jones, Clare Summers, Sarah Harker-Ferguson, Stacey McDonald, Sarah Makianu + Kate Cook (cox)
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Jane Easton (stroke), Louisa Price, Karen Tyrrell, Vicky Stuart-Jones, Clare Summers, Sarah Harker-Ferguson, Stacey McDonald, Sarah Makianu + Kate Cook (cox)
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Philippa Joblin (stroke), Tracey Preston, Abigail Banks, Rachael Laird, Lisa McDonnell, Sarah Keene, Alex Bayes, Olivia Hartstone + Loren Old (cox)
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Madi Carmichael (stroke), Ashleigh Jaques, Jacqui Lawrence, Brittany Mace, Angela Clifford-Marsh, Julia Smith, Kellie West, Chloe MacFarlane + Megan Walling (cox)
Coached by: Dave Thompson
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Jamie Barugh (stroke), Kylie Smith, Milly Connell, Kim Jones, Casey O'Byrne, Brodie Cooper, Brooke Reynolds, Emma McKinley + Kylie Barugh (cox)
Coached by: Yvette
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Philippa Joblin (stroke), Tracey Preston, Abigail Banks, Rachael Laird, Lisa McDonnell, Sarah Keene, Alex Bayes, Olivia Hartstone + Loren Old (cox)
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Madi Carmichael (stroke), Ashleigh Jaques, Jacqui Lawrence, Brittany Mace, Angela Clifford-Marsh, Julia Smith, Kellie West, Chloe MacFarlane + Megan Walling (cox)
Coached by: Dave Thompson
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Jamie Barugh (stroke), Kylie Smith, Milly Connell, Kim Jones, Casey O'Byrne, Brodie Cooper, Brooke Reynolds, Emma McKinley + Kylie Barugh (cox)
Coached by: Yvette
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: John White
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: John White
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: John White
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Condy
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Condy
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Lloyd Banton
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Lloyd Banton
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Harman Ward
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: David Vallance
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Harman Ward
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Harman Ward
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: David Vallance
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Harman Ward
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Coached by: Brendan Anderson
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Coached by: Brendan Anderson
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Condy
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Roger Giese
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Roger Giese
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#3
MERC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Condy
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Cameron Dawson (stroke), Matthew Biggelaar, Samuel Crisp, Liam Dunn + Mark Oliver Milne-Murdie (cox)
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Toby Patton & Wayne Moore
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Coached by: Toby Patton & Wayne Moore
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Mitchell Rawlings (stroke), Richard Winstanley, Cameron Greyling, Alexander Mudford + Matthew Clark (cox)
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#23
CAMC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
WHAC
Coached by: Graham Watt
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Clive
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Lloyd Banton
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Lloyd Banton
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Whitebait Man
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Lloyd Banton
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Whitebait Man
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Lloyd Banton
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Joel Claydon (stroke), Carl Glyde, Blair Brown, Alex Bardoul, Robert Burroughs, Nicholas Anselmi, Matthew Thompson, Ben Jameson + Matt Cameron (cox)
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Oscar Mark (stroke), Nathaniel Davy, Kostya Selenzner, Matthew Cole, Paul Summerfield, Joshua Brown, Callum Wilcox, Mathew Barry + Alex Wakley (cox)
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
Cameron Davison (stroke), Luke Wyllie-Miln, David Rooney, Connor Roycroft, Alex Hargreaves, Jordan Patchell, Peter Grierson, David Glover + Joshua Gazjago (cox)
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Matthew Dunham (stroke), Matthew Dawkins, Janek Imiolek, Toby Gibbons, Ashton Moorhead, Cleave Holmes, Matthew Hughes, Thomas Wood + Dallas Patterson (cox)
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#12
TGAC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#12
TGAC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Roger Giese
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Condy
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#12
TGAC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#3
ROTC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Condy
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Roger Giese
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#12
TGAC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#3
MERC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#4
ROTC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#3
ROTC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#4
MERC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Roger Giese
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
TGAC
Coached by: Herb Stevenson
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Coached by: Craig Bocock
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Herb Stevenson
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#4
TGAC
Coached by: Craig Bocock
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Barry
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#33
CAMC
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#32
CAMC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: WKDS
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#5
TGAC
Coached by: Herb Stevenson
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#23
WKOC
Coached by: Tony Nelson
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Mark Print
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#51
TGAC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Christopher Morrison (stroke), Kieran MacDonald, Richard Winstanley, Michael Hodge + Loren Old (cox)
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Harvey Nelson
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Lloyd Banton
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Lloyd Banton
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: David Vallance
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Whitebait Man
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Roger Giese
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: David Vallance
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Whitebait Man
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Roger Giese
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
Coached by: Chick Hammond
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#4
WHAC
Coached by: Tom Reid
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Coached by: Sandy Stuart
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Sandy Stuart
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
WHAC
Coached by: Chick Hammond
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Mark Print
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#5
WHAC
Coached by: Tom Reid
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#23
WKOC
Coached by: Tony Nelson
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Clive
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Coached by: Dave Thompson
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Dave Thompson
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#2
TAWC
Coached by: Yvette
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#4
WKOC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Yvette
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Coached by: Dave Thompson
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#4
WKOC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#2
TAWC
Coached by: Yvette
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Dave Thompson
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Yvette
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
Coached by: Tom Reid
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#31
TGAC
Coached by: Jeff Johnson
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Mark Print
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#51
TGAC
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#3
NSHC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Coached by: Toby Patton & Wayne Moore
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Harvey Nelson
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#41
HAMC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Toby Patton & Wayne Moore
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#3
WESC
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#3
NSHC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#5
NSHC
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Shaun Kirkham (stroke), Fraser Armstrong, Patrick Harrison, McKenzie Macky + Mitchell Willetts (cox)
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#4
NSHC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Ryan Wild & Steve Disher
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: WKDS
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Leanne Hogan
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Ashleigh McGirr (stroke), Grace Donaldson, Georgia Ryan, Bridgette van Heuven + Stephanie Edwards (cox)
Coached by: Leanne Hogan
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: WKDS
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#3
HAMC
Jessica Collins (stroke), Chantelle Hyett, Sharnee Fordham, Danyelle Disher + Anneliese Lethborg (cox)
Coached by: Ryan Wild
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Chick Hammond
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
WHAC
Coached by: Tom Reid
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
Coached by: Mark Print
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Wayne Asplin
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#21
WKOC
Coached by: Tony Nelson
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
TGAC
Coached by: Herb Stevenson
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#22
WKOC
Coached by: Tony Nelson
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Herb Stevenson
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#23
WKOC
Coached by: Tony Nelson
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#2
TAWC
Coached by: Wayne Asplin
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Coached by: Herb Stevenson
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#3
SPCC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
WHAC
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Lloyd Banton
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Condy
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Lloyd Banton
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Condy
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: John White
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: John White
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Jamie Twigg (stroke), Andrew le Grice, Richard Barker, Geoffrey Cornell, Mark Haywood, Ian Mason, Hamish McQueen, Michael Leydon + Ryan Darby (cox)
Coached by: Harman Ward
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Jamie Twigg (stroke), Andrew le Grice, Richard Barker, Geoffrey Cornell, Mark Haywood, Ian Mason, Hamish McQueen, Michael Leydon + Ryan Darby (cox)
Coached by: Harman Ward
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
David Eade (stroke), Josh Payne, Simon Watson, Selwyn Cleland, Dane Boswell, Tyler Sherman, Tyson Williams, Ben Lynton + Lloyd Curl (cox)
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
WHAC
Coached by: Chick Hammond
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Tom Reid
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
Coached by: Mark Print
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#22
WKOC
Coached by: Tony Nelson
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#4
WHAC
Coached by: Chick Hammond
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#5
WHAC
Coached by: Tom Reid
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Herb Stevenson
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#31
TGAC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Mark Print
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
TGAC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#21
WKOC
Coached by: Robin Crooks & Tony Nelson
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#22
WKOC
Coached by: Robin Crooks
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#23
WKOC
Coached by: Robin Crooks
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: WKDS
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Katie Wardlaw (stroke), Shannon MacKintosh, Grace Donaldson, Philippa Mills + Stephanie Edwards (cox)
Coached by: Leanne Hogan
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Leanne Hogan
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#21
WKOC
Coached by: Tony Nelson
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#3
HAMC
Coached by: Ryan Wild
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Sandy Stuart
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
WHAC
Coached by: Tom Reid
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Mark Print
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Leanne Hogan
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
Coached by: Chick Hammond
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Coached by: Herb Stevenson
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Sarah Cooper (stroke), Emma Prestidge, Charlotte Hatton, Kristi Kelly-Yates + Courtney Coughlan (cox)
Coached by: Craig Bocock
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
Coached by: Tom Reid
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#21
WKOC
Coached by: Tony Nelson
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Herb Stevenson
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#51
TGAC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Olivia Donaldson (stroke), Laura Jeffries, Becky Tushingham, Kate Nicol-Williams + Sophie Wilson (cox)
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#31
TGAC
Coached by: Jeff Johnson
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
Coached by: WKDS
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#24
CAMC
|
C Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: WKDS
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#52
TGAC
Chelsey Cameron-Empson (stroke), Drew Prendergast, Shannon Gray, Sophie Church + Katherine Batchelar (cox)
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#23
CAMC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Mark Print
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#23
WKOC
Coached by: Robin Crooks & Tony Nelson
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#3
NSHC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#12
TGAC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#3
SPCC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#13
TGAC
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Herb Stevenson & Sandy Stuart
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Shannon MacKintosh (stroke), Bridgette van Heuven, Ashleigh McGirr, Philippa Mills + Stephanie Edwards (cox)
Coached by: Leanne Hogan
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Coached by: Leanne Hogan
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: WKDS
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Whitebait Man
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#41
HAMC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#3
WESC
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#32
CAMC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#3
SPCC
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#4
SPCC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#21
WKOC
Coached by: Tony Nelson
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Coached by: Craig Bocock
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Tom Reid
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#31
TGAC
Coached by: Jeff Johnson
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Coached by: Craig Bocock & Herb Stevenson
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Mark Print
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#22
WKOC
Coached by: Robin Crooks
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#32
CAMC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#23
WKOC
Coached by: Robin Crooks
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Craig Bocock & Herb Stevenson
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#2
TAWC
Coached by: Barry
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Barry
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#51
TGAC
Kennedy Wiltshier (stroke), Drew Prendergast, Kaitlin Fewings, Chelsey Cameron-Empson + Katherine Batchelar (cox)
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#21
WKOC
Coached by: Robin Crooks
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Toby Patton & Wayne Moore
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Coached by: Toby Patton & Wayne Moore
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Tegan Summerville (stroke), Emma Lunniss, Siale Mann, Souzie Boerema, Frances Healey, Kate Godley, Renee Letcher, Olivia Donaldson + Laura Campbell (cox)
Coached by: WKDS
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Isobel Dingwall (stroke), Emilie Watts, Lucy Wilshier, Rosanna Carr, Clare Gatenby, Miriam Morgan, Gabby Gatland, Sarah Allen + Melita McMaster (cox)
Coached by: WKDS
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Jessica Collins (stroke), Chantelle Hyett, Emily Lethborg, Rachel Boyes, Sharnee Fordham, Natasha Disher, Anneliese Lethborg, Danyelle Disher + Nesta Jones (cox)
Coached by: Ryan Wild & Steve Disher
|
Social