You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023 (#2), 2023 (#12), 2023 (#1), 2022 (#2), 2022 (#12), 2022 (#1), 2020 (#2), 2020 (#12), 2020 (#1), 2019 (#2), 2019 (#1), 2018 (#2), 2018 (#1), 2017 (#2), 2017 (#1), 2016 (#2), 2016 (#1), 2015 (#2), 2015 (#1), 2014 (#2), 2014 (#1), 2013 (#2), 2013 (#1), 2012 (#2), 2012 (#1), 2011 (#1), 2010 (#0), 2009 (#2), 2009 (#1), 2008 (#0), 2007 (#0).
Results: Karapiro Club Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: STPC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Tony Burns
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#21
NSHC
Jordyn James-Maxwell (stroke), Laura Jones, Courtney McCormick, Teagan Frazer-Bristow + Hayley Ware (cox)
Coached by: Andrew Brock & Kim Dowden
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#22
TGAC
Shireen Harper (stroke), Sophie Parkin, Charlotte Humphries, Brooke Christiansen + Sam Fredheim (cox)
Coached by: Toby Patton
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#3
DIOC
Coached by: Rob Ryan
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Toby Patton
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: Selwyn Cleland & Andrew Meyers
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Rob Ryan
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#32
CAMC
Coached by: Selwyn Cleland & Andrew Meyers
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#22
NSHC
Ashleigh Clifford (stroke), Renee Scott-French, Teuane Baxter, Eugenie Spraggon + Charlotte Rankin (cox)
Coached by: Kim Dowden & Andrew Brock
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#2
DIOC
Coached by: Rob Ryan
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Kate Tidbury
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: STPC
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#3
DIOC
Coached by: Rob Ryan
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Rob Ryan
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#22
NSHC
Ashleigh Clifford (stroke), Renee Scott-French, Teuane Baxter, Eugenie Spraggon + Charlotte Rankin (cox)
Coached by: Kim Dowden & Andrew Brock
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#32
CAMC
Coached by: Selwyn Cleland & Andrew Meyers
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Tony Burns
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#21
NSHC
Jordyn James-Maxwell (stroke), Laura Jones, Courtney McCormick, Teagan Frazer-Bristow + Hayley Ware (cox)
Coached by: Andrew Brock & Kim Dowden
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Toby Patton
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#2
DIOC
Coached by: Rob Ryan
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#22
TGAC
Shireen Harper (stroke), Sophie Parkin, Charlotte Humphries, Brooke Christiansen + Sam Fredheim (cox)
Coached by: Toby Patton
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: Selwyn Cleland & Andrew Meyers
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Kate Tidbury
|
Social