Results: Karapiro Spring Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
CAMC
Henry Birch (stroke), Sam Livingston, Jacob Norris, Daniel Tau, Thomas Voss, Ricky Foster, Isaac Graham, Tahu Hollis + Louis Vuleta (cox)
Coached by: Jack Elkington & Jarrod Saxton
- Click to expand crew ⇨
- Boat variation: Opn 8+
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
- Time trial: placed 13th (08:22)
- Heat 16: placed 2nd
- P Final: placed 1st
Crew
#2
CAMC
Coached by: Jack Elkington & Jarrod Saxton
- Click to expand crew ⇨
- Boat variation: Opn 4X+
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
- Time trial: placed 15th (08:18)
- Heat 15: placed 5th
- O Final: placed 2nd
Crew
#3
CAMC
Sarah Mason (stroke), Kate Wright, Drew Carson, Akiwa Ngatai, Corie Ross-Chilldres, Hannah Unsworth, Ella Batley, Kristy Fisher + Hannah Yee (cox)
Coached by: Janey Wackrow & Bayly Camp
- Click to expand crew ⇨
- Boat variation: Opn 8+
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
- Time trial: placed 14th (08:56)
- Heat 19: placed 2nd
- S Final: placed 4th
Crew
#4
CAMC
Greer Caddigan (stroke), Mikala Burns, Natalie Cawte, Camilla Cochrane, Elyse Oliveira, Hannah Pratt, Harriet Anselmi, Charlotte Minett + Brittney Field (cox)
Coached by: Nikki McLellan & Jess Field
- Click to expand crew ⇨
- Boat variation: Opn 8+
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
- Time trial: placed 15th (09:54)
- Heat 20: placed 3rd
- T Final: placed 5th
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
- Time trial: placed 4th (07:31)
- Heat 6: placed 1st
- E Final: placed 1st
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
- Time trial: placed 4th (07:55)
- Heat 10: placed 3rd
- J Final: placed 1st
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
- Time trial: placed 6th (08:24)
- Heat 16: placed 1st
- Q Final: placed 1st
- Time trial: placed 11th (08:10)
- Heat 13: placed 3rd
- M Final: placed 4th
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
- Time trial: placed 21st (08:15)
- Heat 15: placed 3rd
- O Final: placed 6th
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
- Time trial: placed 14th (07:29)
- Heat 6: placed 4th
- F Final: placed 3rd
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
- Time trial: placed 22nd (08:24)
- Heat 17: placed 6th
- P Final: placed 5th
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
- Time trial: placed 10th (08:03)
- Heat 12: placed 4th
- L Final: placed 4th
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
- Time trial: placed 11th (08:03)
- Heat 12: placed 3rd
- L Final: placed 3rd
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
- Time trial: placed 5th (07:39)
- Heat 7: placed 2nd
- G Final: placed 1st
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
- Time trial: placed 17th (08:23)
- Heat 16: placed 4th
- P Final: placed 3rd
Crew
#17
CAMC
Duncan Fraser (stroke), Lachlan McKinnon, Christopher Taylor, Zach Bootten, Jack Turpitt, Callum Muir, Joshua Rakels, Lewis Ferrier + Sean McKenzie (cox)
Coached by: CAMB
- Click to expand crew ⇨
- Boat variation: Opn 8+
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
- Time trial: placed 7th (07:54)
- Heat 10: placed 1st
- I Final: placed 1st
Crew
#18
CAMC
Joseph Crawley (stroke), Corbin Baker, Jonathan Ross, Jack Hazlehurst, Antony Posa, Joshua Green, Ben Bowden, Mathew Tuffery + Renee Muirhead (cox)
Coached by: CAMB
- Click to expand crew ⇨
- Boat variation: Opn 8+
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
- Time trial: placed 8th (08:00)
- Heat 11: placed 4th
- K Final: placed 5th
Crew
#19
CAMC
Maddy Reed (stroke), Hannah Espin, Gabrielle Millar, Caiti Elmore, Sophie Bridgens, Alice Jenkins, Madi Powell, Angelique Macklin + Mikayla Welch (cox)
Coached by: CAMB
- Click to expand crew ⇨
- Boat variation: Opn 8X+
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
- Time trial: placed 1st (09:35)
- Heat 20: placed 1st
- T Final: placed 2nd
- Time trial: placed 7th (08:01)
- Heat 12: placed 1st
- K Final: placed 1st
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
- Time trial: placed 25th (08:31)
- Heat 18: placed 2nd
- R Final: placed 2nd