Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023 (#2), 2023 (#12), 2023 (#1), 2022 (#2), 2022 (#12), 2022 (#1), 2020 (#2), 2020 (#12), 2020 (#1), 2019 (#2), 2019 (#1), 2018 (#2), 2018 (#1), 2017 (#2), 2017 (#1), 2016 (#2), 2016 (#1), 2015 (#1), 2014 (#2), 2014 (#1), 2013 (#2), 2013 (#1), 2012 (#2), 2012 (#1), 2011 (#2), 2011 (#1), 2010 (#0), 2009 (#2), 2009 (#1), 2008 (#0), 2007 (#0).
Results: Karapiro Club Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Leith Menzies
|
|||
Entity
KIC*
KIC*
Auckland |
Crew
#2
KIC*
Composite crew. Coached by: Nick Lloyd
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#3
KICC
Coached by: Nick Lloyd
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Megan Liddy
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#4
CAMB
Coached by: Mel Schroeder & Jonathon Ross
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
CAMB
Coached by: Mel Schroeder & Jonathon Ross
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#4
KICC
Coached by: Jack Stevens
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#5
KICC
Coached by: Jack Stevens
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Sydney Brunsman (stroke), Ruby Gooders, Leah van Zyl, Shannon Blake + Sandalika Illangamudalige (cox)
Coached by: Duncan Bydeley
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMB
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
C Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#4
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Alan McLean & Ted Phelps
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TPOC
Coached by: Brenda Lawson
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Darren Hobbs & Jane Evans
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#3
BPCC
Adam Wright (stroke), Lachlan Kelliher, Ruairidh Sutherland, Benjamin Fitzgerald + Adam Wright (cox)
Coached by: Alan McLean & Nick Hanna
|
D Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TPOC
Coached by: Brenda Lawson
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#22
TGAC
Coached by: Jeff Johnson & Elyse Rothery
|
Social