Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023 (#2), 2023 (#12), 2023 (#1), 2022 (#2), 2022 (#12), 2022 (#1), 2020 (#2), 2020 (#12), 2020 (#1), 2019 (#2), 2019 (#1), 2018 (#2), 2018 (#1), 2017 (#2), 2017 (#1), 2016 (#2), 2016 (#1), 2015 (#1), 2014 (#2), 2014 (#1), 2013 (#2), 2013 (#1), 2012 (#2), 2012 (#1), 2011 (#2), 2011 (#1), 2010 (#0), 2009 (#2), 2009 (#1), 2008 (#0), 2007 (#0).
Results: Karapiro Club Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#2
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#3
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#1
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#4
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#5
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Chris Williams
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#22
TGAC
Coached by: Jeff Johnson & Elyse Rothery
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#4
WKOC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Megan Liddy
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Adrian Webster
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Graham Smith
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Blair Currie
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Megan Liddy
|
C Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Nick Lloyd
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Conor Burns
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#3
SGEC
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#4
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Michael Smyth
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Clive Steenson
|
D Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#5
ROTC
Coached by: Michael Power
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#2
WREC
Coached by: Andrew Wakelin
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Scott Wilson
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#3
AKLC
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#32
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#3
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Scott Wilson
|
E Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#4
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Duncan Bydeley
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#6
SGEC
Coached by: Keith Hibberd & Dudley Storey
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
no crew listed
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
Coached by: Scott Wilson
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Duncan Bydeley
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
F Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Graham Smith
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#5
WKOC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#6
WKOC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#8
WKOC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Adrian Webster
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#2
TAWC
Coached by: Wayne Asplin & Allen Loomb
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#5
CAMB
Coached by: Dylan Swain & Peter Fraser
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#3
KICC
Coached by: Jack Stevens
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TPOC
Coached by: Brenda Lawson
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#5
NSHC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#4
WKOC
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#3
AKLC
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#32
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#2
TAWC
Coached by: Wayne Asplin & Allen Loomb
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TPOC
Coached by: Brenda Lawson
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#3
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#5
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Graham Smith
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Megan Liddy
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Scott Wilson
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Duncan Bydeley
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
no crew listed
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#3
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#2
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Chris Williams
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#3
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
Coached by: Scott Wilson
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#3
MERC
Coached by: Alan Cleaver
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#7
WKOC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#5
SGEC
Coached by: GLDW
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#4
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Adrian Webster
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Megan Liddy
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#4
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Scott Wilson
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Duncan Bydeley
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Blair Currie
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#3
SGEC
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Nick Lloyd
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Michael Smyth
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Clive Steenson
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#4
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#3
NSHC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#4
NSHC
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#22
TGAC
Coached by: Jeff Johnson & Elyse Rothery
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#1
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Conor Burns
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#2
WREC
Coached by: Andrew Wakelin
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#5
ROTC
Coached by: Michael Power
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#6
SGEC
Coached by: Keith Hibberd & Dudley Storey
|
Heat 7 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Graham Smith
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#5
WKOC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Adrian Webster
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#8
WKOC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#6
WKOC
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#3
KICC
Coached by: Jack Stevens
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#5
CAMB
Coached by: Dylan Swain & Peter Fraser
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#5
NSHC
|
Social