Gender mixed
Class Masters
School class U15 U17
Club (ability)
Boat and and
Seats

Saturday, 2nd December 2017

Alpha Time Event   Sponsor Division Progression
A 07:30 1 B U16 1X
heat
Race: 1 1,2->A Final; 3,4->B Final
B 07:34       Race: 2  
C 07:38       Race: 3  
D 07:42       Race: 4  
E 07:46 2 M Nov 4+
heat
Race: 1 1,2->A Final + 2F3; R3,4,5-> B Final + 1F6
F 07:50       Race: 2  
G 07:54       Race: 3  
H 07:58 3 W Int 2X
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
I 08:02       Race: 2  
J 08:06 4 W Clb 2X
heat
  Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
K 08:10       Race: 2  
L 08:16 5 G U18 4X+
heat
  Race: 1 1,2->A Final + 2F3; R3,4,5-> B Final + 1F6
M 08:20       Race: 2  
N 08:24       Race: 3  
O 08:28 6 G U16 2X
heat
  Race: 1 1,2->A Final; 3,4->B Final
P 08:32       Race: 2  
Q 08:36       Race: 3  
R 08:40       Race: 4  
S 08:44 7 M Snr 2-
heat
  Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
T 08:48       Race: 2  
U 08:52 8 M Prm 2-
heat
  Race: 1 1,2,3->Final + 2 Next Fastest
V 08:56       Race: 2  
W 09:00 9 W Snr 2-
heat
  Race: 1 All->Final
X 09:04 10 W Prm 2-
heat
  Race: 1 1,2,3->Final + 2 Next Fastest
Y 09:08       Race: 2  
Z 09:12 11 W Nov 2X
heat
  Race: 1 1,2->A Final + 2F3; R3,4,5-> B Final + 1F6
A 09:16       Race: 2  
B 09:20       Race: 3  
C 09:26 12 G U18 4+
heat
  Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
D 09:30       Race: 2  
E 09:34 13 M Int 8X+
heat
  Race: 1 All->Final
F 09:38 14 B U18 2-
heat
  Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
G 09:42       Race: 2  
H 09:46 15 G U16 4+
heat
  Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
I 09:50       Race: 2  
J 09:54 16 W Clb 2-
heat
  Race: 1 All->Final
K 09:58 17 M Nov 4X+
heat
  Race: 1 1,2->A Final + 2F3; R3,4,5-> B Final + 1F6
L 10:02       Race: 2  
M 10:06       Race: 3  
N 10:10 18 G U18 1X
heat
  Race: 1 1,2->A Final; 3,4->B Final
O 10:14       Race: 2  
P 10:18       Race: 3  
Q 10:22       Race: 4  
R 10:26 19 B U16 4X+
heat
  Race: 1 1,2->A Final + 2F3; R3,4,5-> B Final + 1F6
S 10:30       Race: 2  
T 10:34       Race: 3  
U 10:38 20 B U18 2X
heat
  Race: 1 1,2->A Final; 3,4->B Final
V 10:42       Race: 2  
W 10:46       Race: 3  
X 10:50       Race: 4  
Y 10:54 21 M Int 4X+
heat
  Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
Z 10:58       Race: 2  
A 11:02 22 M Clb 4X-
heat
  Race: 1 All->Final
B 11:06 23 W Nov 4+
heat
  Race: 1 1,2->A Final + 2F3; R3,4,5-> B Final + 1F6
C 11:10       Race: 2  
D 11:14       Race: 3  
E 11:22 24 M Prm 1X
heat
  Race: 1 1,2,3,4->A Final; R-> B Final
F 11:26       Race: 2  
G 11:30 25 M Snr 1X
heat
  Race: 1 1,2,3->Final + 2 Next Fastest
H 11:34       Race: 2  
I 11:38 26 W Prm 1X
heat
  Race: 1 1,2,3,4->A Final; R-> B Final
J 11:42       Race: 2  
K 11:46 27 W Snr 1X
heat
  Race: 1 All->Final
L 11:50 28 W Int 4+
heat
  Race: 1 All->Final
M 11:54 29 W Clb 4+
heat
  Race: 1 All->Final
N 11:58 30 G U16 8+
heat
  Race: 1 All->Final
O 12:02 31 M Int 1X
heat
  Race: 1 All->Final
P 12:06 32 M Clb 1X
heat
  Race: 1 1,2->A Final + 2F3; R3,4,5-> B Final + 1F6
Q 12:10       Race: 2  
R 12:14       Race: 3  
S 12:18 33 M Nov 8+
heat
  Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
T 12:22       Race: 2  
U 12:26 34 W Nov 8X+
heat
  Race: 1 All->Final
V 12:30 35 G U16 1X
heat
  Race: 1 1,2->A Final; 3,4->B Final
W 12:34       Race: 2  
X 12:38       Race: 3  
Y 12:42       Race: 4  
Z 12:46 36 M Int 2X
heat
  Race: 1 1,2->A Final + 2F3; R3,4,5-> B Final + 1F6
A 12:50       Race: 2  
B 12:54       Race: 3  
C 12:58 37 M Clb 2X
heat
  Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
D 13:02       Race: 2  
E 13:06 38 W Int 1X
heat
  Race: 1 1,2->A Final + 2F3; R3,4,5-> B Final + 1F6
F 13:10       Race: 2  
G 13:14       Race: 3  
H 13:18 39 W Clb 1X
heat
  Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
I 13:22       Race: 2  
J 13:26 40 B U18 4X+
heat
  Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
K 13:30       Race: 2  
L 13:34 41 B U16 2X
heat
  Race: 1 1,2->A Final + 2F3; R3,4,5-> B Final + 1F6
M 13:38       Race: 2  
N 13:42       Race: 3  
O 13:46 42 M Snr 2X
heat
  Race: 1 1,2,3->Final + 2 Next Fastest
P 13:50       Race: 2  
Q 13:54 43 M Prm 2X
heat
  Race: 1 - - CANCELLED - -
R 13:58 44 W Snr 2X
heat
  Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
S 14:02       Race: 2  
T 14:06 45 W Prm 2X
heat
  Race: 1 All->Final
U 14:10 46 M Nov 2X
heat
  Race: 1 1,2->A Final + 2F3; R3,4,5-> B Final + 1F6
V 14:14       Race: 2  
W 14:18       Race: 3  
X 14:22 47 B U18 4+
heat
  Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
Y 14:26       Race: 2  
Z 14:30 48 W Int 8X+
heat
  Race: 1 All->Final
A 14:34 49 G U18 2-
heat
  Race: 1 All->Final
B 14:38 50 B U16 4+
heat
  Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
C 14:42       Race: 2  
D 14:46 51 W Opn 4-
heat
  Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
E 14:50       Race: 2  
F 14:54 43 M Prm 2X
heat
  Race: 1 All->Final
F   52 M Opn 4-
heat
  Race: 1 All->Final
G 14:58 53 M Clb 2-
heat
  Race: 1 All->Final
H 15:02 54 W Nov 4X+
heat
  Race: 1 1,2->A Final; 3,4->B Final
I 15:06       Race: 2  
J 15:10       Race: 3  
K 15:14       Race: 4  
L 15:22 55 B U18 1X
heat
  Race: 1 1->A Final + 3F2; R2,3+F4->B Final
M 15:26       Race: 2  
N 15:30       Race: 3  
O 15:34       Race: 4  
P 15:38       Race: 5  
Q 15:42 56 M Int 4+
heat
  Race: 1 1,2,3->Final + 2 Next Fastest
R 15:46       Race: 2  
S 15:50 57 M Clb 4+
heat
  Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
T 15:54       Race: 2  
U 15:58 58 G U18 2X
heat
  Race: 1 1,2->A Final; 3,4->B Final
V 16:02       Race: 2  
W 16:06       Race: 3  
X 16:10       Race: 4  
Y 16:14 59 W Int 4X+
heat
  Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
Z 16:18       Race: 2  
A 16:22 60 W Clb 4X-
heat
  Race: 1 All->Final
B 16:26 61 W Opn 4X-
heat
  Race: 1 All->Final
C 16:30 62 M Opn 4X-
heat
  Race: 1 All->Final
D 16:34 63 G U16 4X+
heat
  Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
E 16:38       Race: 2  
F 16:42 64 M Nov 8X+
heat
  Race: 1 All->Final
G 16:46 65 W Nov 8+
heat
  Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
H 16:50       Race: 2  
I 16:54 66 B U16 8+
heat
  Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
J 16:58       Race: 2  
K 17:02 67 W Int 8+
heat
  Race: 1  
K   69 W Clb 8+
heat
  Race: 1 All->Final
L 17:06 68 M Int 8+
heat
  Race: 1 All->Final
L   70 M Clb 8+
heat
  Race: 1 All->Final
L   73 M Snr 8+
heat
  Race: 1  
M 17:10 71 G U18 8+
heat
  Race: 1 All->Final
N 17:14 72 B U18 8+
heat
  Race: 1 All->Final

Sunday, 3rd December 2017

Alpha Time Event   Sponsor Division Progression
A 08:00 1 B U16 1X
final
Race: B  
B 08:05       Race: A  
C 08:10 2 M Nov 4+
final
Race: B  
D 08:15       Race: A  
E 08:20 3 W Int 2X
final
Race: A  
F 08:25 4 W Clb 2X
final
  Race: A  
G 08:30 5 G U18 4X+
final
  Race: B  
H 08:35       Race: A  
I 08:40 6 G U16 2X
final
  Race: B  
J 08:45       Race: A  
K 08:50 7 M Snr 2-
final
  Race: A  
L 08:55 8 M Prm 2-
final
  Race: A  
M 09:00 9 W Snr 2-
final
  Race: A  
N 09:05 10 W Prm 2-
final
  Race: A  
O 09:10 11 W Nov 2X
final
  Race: B  
P 09:15       Race: A  
Q 09:20 12 G U18 4+
final
  Race: A  
R 09:25 13 M Int 8X+
final
  Race: A  
S 09:30 14 B U18 2-
final
  Race: A  
T 09:35 15 G U16 4+
final
  Race: A  
U 09:40 16 W Clb 2-
final
  Race: A  
V 09:45 17 M Nov 4X+
final
  Race: B  
W 09:50       Race: A  
X 09:55 18 G U18 1X
final
  Race: B  
Y 10:00       Race: A  
Z 10:05 19 B U16 4X+
final
  Race: B  
A 10:10       Race: A  
B 10:15 20 B U18 2X
final
  Race: B  
C 10:20       Race: A  
D 10:25 21 M Int 4X+
final
  Race: A  
E 10:30 22 M Clb 4X-
final
  Race: A  
F 10:35 23 W Nov 4+
final
  Race: B  
G 10:40       Race: A  
H 10:45 24 M Prm 1X
final
  Race: B  
I 10:50       Race: A  
J 10:55 25 M Snr 1X
final
  Race: A  
K 11:00 26 W Prm 1X
final
  Race: B  
L 11:05       Race: A  
M 11:10 27 W Snr 1X
final
  Race: A  
N 11:15 28 W Int 4+
final
  Race: A  
O 11:20 29 W Clb 4+
final
  Race: A  
P 11:25 30 G U16 8+
final
  Race: A  
Q 11:30 31 M Int 1X
final
  Race: A  
R 11:35 32 M Clb 1X
final
  Race: B  
S 11:40       Race: A  
T 11:45 33 M Nov 8+
final
  Race: A  
U 11:50 34 W Nov 8X+
final
  Race: A  
V 11:55 35 G U16 1X
final
  Race: B  
W 12:00       Race: A  
X 12:05 36 M Int 2X
final
  Race: B  
Y 12:10       Race: A  
Z 12:15 37 M Clb 2X
final
  Race: A  
A 12:20 38 W Int 1X
final
  Race: B  
B 12:25       Race: A  
C 12:30 39 W Clb 1X
final
  Race: A  
D 12:35 40 B U18 4X+
final
  Race: A  
E 12:40 41 B U16 2X
final
  Race: B  
F 12:45       Race: A  
G 12:50 42 M Snr 2X
final
  Race: A  
H 12:55 44 W Snr 2X
final
  Race: A  
I 13:00 45 W Prm 2X
final
  Race: A  
J 13:05 46 M Nov 2X
final
  Race: B  
K 13:10       Race: A  
L 13:15 47 B U18 4+
final
  Race: A  
M 13:20 48 W Int 8X+
final
  Race: A  
N 13:25 49 G U18 2-
final
  Race: A  
O 13:30 50 B U16 4+
final
  Race: A  
P 13:35 51 W Opn 4-
final
  Race: A  
Q 13:40 52 M Opn 4-
final
  Race: A  
R 13:45 53 M Clb 2-
final
  Race: A  
S 13:50 54 W Nov 4X+
final
  Race: B  
T 13:55       Race: A  
U 14:00 55 B U18 1X
final
  Race: B  
V 14:05       Race: A  
W 14:10 56 M Int 4+
final
  Race: A  
X 14:15 57 M Clb 4+
final
  Race: A  
Y 14:20 58 G U18 2X
final
  Race: B  
Z 14:25       Race: A  
A 14:30 59 W Int 4X+
final
  Race: A  
B 14:35 60 W Clb 4X-
final
  Race: A  
C 14:40 61 W Opn 4X-
final
  Race: A  
D 14:45 62 M Opn 4X-
final
  Race: A  
E 14:50 63 G U16 4X+
final
  Race: A  
F 14:55 64 M Nov 8X+
final
  Race: A  
G 15:00 65 W Nov 8+
final
  Race: A  
H 15:05 66 B U16 8+
final
  Race: A  
I 15:10 67 W Int 8+
final
  Race: A  
I   69 W Clb 8+
final
  Race: A  
J 15:15 68 M Int 8+
final
  Race: A  
J   70 M Clb 8+
final
  Race: A  
J   73 M Snr 8+
final
  Race: A  
K 15:20 71 G U18 8+
final
  Race: A  
L 15:25 72 B U18 8+
final
  Race: A  
User log in

log in

hide

You only require a rowIT login for running regattas or if you have been given the job of making entries for an organisation.

Notes

Clubs. If you only have a password for the RowingNZ website then you will need a rowIT login so please contact us.

Schools. If you have a password provided by NZSSRA then you should log in through the school rowing website.