Saturday, 17th November 2018

Alpha Time Event   Div Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7 Lane 8
A 08:30 1 B U18 2-
heat
Race: 1HAMB4HAMB3KGCA1HAMB2WESC31WESC32HAMB1
B 08:35 2 B U16 1X
heat
Race: 1WESC32CAMC2COMC1SJHM1WESC33STPA2
C 08:40 1,2,3,4->Final; Rest EliminatedRace: 2STPA1CAMC1WHAC1COMC2WESC31ROTC1
D 08:45 3 W Clb 1X
heat
Race: 1CAMC1TRGG1HAMC1NSHC1CAMC2HAMG1KGCA1
E 08:50 4 M Clb 1X
heat
Race: 1ROTC1TAWC1WESC3STPA1WHAC1HKIC4HKIC2
F 08:55 1,2,3,4->Final; Rest EliminatedRace: 2WHAC2HKIC3NSHC1CAMC1WESC1HKIC1
G 09:00 5 M Snr 2-
heat
Race: 1NSHC2WESC3WKOC3WKOC2NSHC1WESC2WKOC1AKLC1
H 09:05 6 M Prm 2-
heat
Race: 1NSHC1WKOC1
H 09:10 7 M Int 1X
heat
Race: 1AKLC2SHAK4WHAC1HAMC3CAMC3MERC1
I 09:15 1,2->A Final; 3,4->B FinalRace: 2HAMB1HAMC1WHAC2SHAK1CAMC2NSHC1SHAK6
J 09:20    Race: 3STPA1COMC1CAMC1SHAK5WHAC3HAMC2SHAK3
K 09:25    Race: 4NSHC2CAMC4CAMC5SHAK2AKLC1
L 09:30 8 W Snr 2-
heat
Race: 1WESC2WESC3CAMC1WKOC1WESC1AKLC1CAMC2AKLC1
M 09:35 10 M Nov 4+
heat
Race: 1SHAK3HAMB1HAMC1WESC32SHAK1COMC1
N 09:40 1,2,3,4->Final; Rest EliminatedRace: 2STPA1SHAK2MERC1CAMC1WESC31HAMB2
O 09:45 11 G U16 4+
heat
Race: 1WKOC2CAMC1HAMG1HAMC12WESC31
P 09:50 1,2,3->Final + 2 Next FastestRace: 2WKOC1TGAC21HAMC11CAMC21
Q 09:55 12 G U18 1X
heat
Race: 1COMC3HKIC3KGCA2TGAC1WESC31COMC2HKIC2
R 10:00 1,2,3,4->Final; Rest EliminatedRace: 2HAMC1KGCA1COMC1TGAC2KGCA3MERC1HKIC1
S 10:15 14 W Int 2X
heat
Race: 1MERC1HAMC3TGAC2WKOC1WHAC2SCR: TGAC4
T 10:20 1,2->A Final + 2 Fastest 3rdRace: 2TGAC3ROTC2HAMC2AKLC1WHAC1WESC31
U 10:25    Race: 3KGCA1TGAC1AKLC3HAMC1ROTC1HKIC1
V 10:30 15 B U16 4X+
heat
Race: 1KGCA2SHAK2COMC1KGCA3ROTC1STPA2HAMB2
W 10:35 1,2,3,4->Final; Rest EliminatedRace: 2WESC31KGCA1MERC1STPA1SHAK1HAMB1
X 10:40 16 B U18 2X
heat
Race: 1COMC1WHAC1HKIC3STPA4SPCC2SJHM2STPA3KGCA2
Y 10:45 1,2->A Final + 2 Fastest 3rdRace: 2SJHM1HKIC2SCR: KGCA1WHAC2STPA2HAMB2SPCC1MERC1
Z 10:50    Race: 3SJHM3HKIC1HAMB1WESC1AKLC1STPA1
A 10:55 17 M Int 4X+
heat
Race: 1NSHC1KGCA1SJHM1HAMB1HAMC1TAWC1COMC1CAMC1
B 11:00 18 M Clb 4X-
heat
Race: 1WESC1WKOC1AKLC1NSHC1
C 11:05 19 M Nov 4X+
heat
Race: 1HKIC2CAMC23KGCA3WESC31CAMC21SHAK3HAMC2
D 11:10 1,2->A Final + 2 Fastest 3rdRace: 2CAMC1KGCA2COMC1MERC1SHAK1HAMB2HKIC1
E 11:15    Race: 3SHAK2HAMC1STPA1CAMC22KGCA1HAMB1
F 11:20 20 G U16 8+
heat
Race: 1CAMC21HAMC11TGAC21WESC31
G 11:25 21 G U18 4X+
heat
Race: 1COMC2TAWC1HKIC1MERC1WESC31COMC1CAMC1
H 11:30 22 W Nov 2X
heat
Race: 1TGAC21HAMG1HAMC1WHAC3ROTC2ROTC3CAMC1NSHC2
I 11:35 1,2,3,4->Final; Rest EliminatedRace: 2TGAC2HAMC11KGCA1AKLC1TGAC1CAMC21NSHC1ROTC1
J 11:45 23 M Prm 1X
heat
Race: 1SCR: WKOC1
J   24 M Snr 1X
heat
Race: 1MERC1WHAC1NSHC1SJHM1AKLC2
L 11:50 1,2,3,4->Final; Rest EliminatedRace: 2AKLC3WESC1WESC3WESC2AKLC1
M 11:55 25 W Prm 1X
heat
Race: 1 - - CANCELLED - -
M 12:00 26 W Snr 1X
heat
Race: 1TRGG1WESC1NSHC2COMC1CAMC1NSHC1NSHC3WKOC1
N 12:10 27 W Clb 2X
heat
Race: 1ROTC1KGCA1WKOC2COMC3TAWC1WESC1MERC1
O 12:15 1,2->A Final + 2 Fastest 3rdRace: 2NSHC1HAMC1COMC1WESC31AKLC2TAWC2CAMC1
P 12:20    Race: 3TAWC3AKLC1HAMC11WKOC1COMC2
Q 12:25 28 W Int 4+
heat
Race: 1WESC31HAMG1WKOC1WKOC2AKLC1ROTC1
R 12:30 29 M Nov 8+
heat
Race: 1CAMC22HAMB3MERC1HAMB1SHAK1STPA1
S 12:35 1,2,3,4->Final; Rest EliminatedRace: 2WESC31SHAK3SHAK2CAMC21HAMB2HAMC1
T 12:40 30 G U16 1X
heat
Race: 1NSHC1COMC1TGAC21WHAC1MERC1HKIC3HKIC1
U 12:45 1,2,3,4->Final; Rest EliminatedRace: 2HKIC4COMC3CAMC21COMC2HKIC2ROTC1
V 12:50 31 M Int 2X
heat
Race: 1AKLC2COMC1KGCA1CAMC1WKOC1HAMC3STPA1
W 12:55 1,2->A Final + 2 Fastest 3rdRace: 2SJHM1AKLC1HAMC1MERC1WHAC2HAMB2NSHC1
X 13:00    Race: 3CAMC2NSHC2HAMC2WHAC1HAMB1
Y 13:05 32 W Nov 4+
heat
Race: 1NSHC1CAMC1WKOC3HAMC1HAMC11WESC31COMC2
Z 13:10 1,2,3,4->Final; Rest EliminatedRace: 2TGAC1ROTC1WKOC2WESC32HAMC2CAMC2COMC1
A 13:15 33 M Clb 4+
heat
Race: 1NSHC1HAMB1HAMB3HAMB2WESC1
A   34 W Int 8X+
heat
Race: 1CAMC21
B 13:25 35 B U18 4X+
heat
Race: 1MERC1SJHM1SCR: KGCA3TAWC1WESC1KGCA1HAMB1
C 13:30 1,2,3,4->Final; Rest EliminatedRace: 2STPA1KGCA2HKIC1COMC1SPCC1SJHM2
D 13:35 36 B U16 2X
heat
Race: 1KGCA3STPA2ROTC1SHAK1KGCA2COMC2KGCA4CAMC21
E 13:40 1,2,3,4->Final; Rest EliminatedRace: 2STPA1HAMB1KGCA6ROTC2COMC1SJHM1KGCA5KGCA1
F 13:45 37 G U18 4+
heat
Race: 1SPCC1HAMC11WKOC1WKOC3WKOC2SPCC2WESC31
G 13:50 38 W Clb 4+
heat
Race: 1WESC1MERC1AKLC1CAMC1
H 13:55 39 M Snr 2X
heat
Race: 1NSHC2AKLC2NSHC1AKLC3AKLC1WESC1
I 14:00 41 W Snr 2X
heat
Race: 1CAMC1COMC1WESC1WKOC1NSHC1AKLC1NSHC2
J 14:05 43 M Int 8X+
heat
Race: 1SHAK1KGCA1WESC31KGCA2HAMB1HAMB3HAMB2
K 14:10 44 M Nov 2X
heat
Race: 1HAMC1MERC1TAWC1SHAK1STPA1HAMB1SHAK2HAMB2
L 14:15 45 W Nov 8X+
heat
Race: 1COMC1CAMC22TGAC21HKIC1WHAC1CAMC21CAMC1
M 14:20 46 B U18 4+
heat
Race: 1WESC31HAMB3SPCC2HAMB2SPCC1KGCA2HAMB1KGCA1
N 14:25 47 M Clb 2-
heat
Race: 1HAMB1HAMB2SCR: NSHC1HAMB3
O 14:30 48 W Int 1X
heat
Race: 1WHAC1HKIC1MERC1CAMC3WKOC1HAMC1CAMC4
P 14:35 1,2,3,4->Final; Rest EliminatedRace: 2CAMC1AKLC1HAMC2HKIC2HAMG1MERC2CAMC2
Q 14:40 49 G U16 2X
heat
Race: 1WESC31HAMG1CAMC2TAWC1CAMC23TGAC22HAMC11HKIC2
R 14:45 1,2->A Final + 2 Fastest 3rdRace: 2CAMC22CAMC1HAMC12ROTC1TGAC1HKIC1COMC1MERC1
S 14:50    Race: 3CAMC21HAMC1ROTC2MERC2COMC2TAWC2TGAC21
T 14:55 50 G U18 2-
heat
Race: 1HAMC11WKOC2TGAC1WKOC1KGCA1ROTC1
U 15:00 51 B U16 4+
heat
Race: 1KGCA3ROTC1MERC2KGCA2HAMB1
V 15:05 1,2,3,4->Final; Rest EliminatedRace: 2SHAK1HAMB2KGCA1STPA1MERC1
W 15:10 52 W Opn 4-
heat
Race: 1WESC2WESC1
X   53 M Opn 4-
heat
Race: 1SCR: WKOC3SCR: WESC2WKOC1WESC1WKOC2NSHC1
Y 15:15 54 W Nov 4X+
heat
Race: 1HKIC1TGAC3WHAC1ROTC1CAMC22CAMC23HAMC2TGAC22
Z 15:20 1,2->A Final; 3,4->B FinalRace: 2CAMC2MERC3HAMC5COMC2CAMC21TGAC21NSHC1HAMG1
A 15:25    Race: 3HKIC2SCR: MERC1HAMC1COMC1CAMC1HAMC11TGAC2
B 15:30    Race: 4HAMC4SCR: TGAC1WHAC2MERC2HAMC3CAMC3
C 15:35 55 M Int 4+
heat
Race: 1NSHC1HAMC1HAMB1NSHC2
D 15:40 56 M Clb 2X
heat
Race: 1SJHM2AKLC1CAMC1TAWC1WESC1
E 15:45 1,2,3->Final + 2 Next FastestRace: 2AKLC2WKOC1STPA1SJHM1
F 15:50 57 M Nov 8X+
heat
Race: 1SHAK2HAMB3CAMC21HKIC1HAMB1KGCA1
G 15:55 1,2,3,4->Final; Rest EliminatedRace: 2SHAK1CAMC22WESC31KGCA2HAMB2
H 16:00 58 B U18 1X
heat
Race: 1ROTC1STPA2HKIC3SJHM1KGCA2WESC1HKIC4
I 16:05 1,2->A Final + 2 Fastest 3rdRace: 2WHAC3STPA1HAMB1AKLC1KGCA1CAMC1HKIC2
J 16:10    Race: 3HKIC1WESC31KGCA3STPA4STPA3AKLC2
K 16:15 59 W Int 4X+
heat
Race: 1TGAC1KGCA1AKLC1ROTC1HAMC11WHAC1HKIC1CAMC1
L 16:20 60 W Clb 4X-
heat
Race: 1HAMC1WKOC1
M 16:25 61 G U18 2X
heat
Race: 1NSHC1TGAC1COMC1CAMC1HKIC2
N 16:30 1,2,3,4->Final; Rest EliminatedRace: 2MERC1HKIC1KGCA1ROTC1HAMC1
O 16:35 62 W Opn 4X-
heat
Race: 1NSHC1WESC1WKOC1CAMC1AKLC1
P 16:40 63 M Opn 4X-
heat
Race: 1AKLC1NSHC1WESC1
Q 16:45 64 G U16 4X+
heat
Race: 1CAMC23ROTC1CAMC22TGAC22HAMG1
R 16:50 1,2,3->Final + 2 Next FastestRace: 2TGAC21HKIC1CAMC21HAMG2
S 16:55 65 W Nov 8+
heat
Race: 1TGAC1WESC31MERC1HAMC3CAMC1CAMC2
T 17:00 1,2,3,4->Final; Rest EliminatedRace: 2WHAC1HAMC2WKOC1HAMC1CAMC21
U 17:05 66 B U16 8+
heat
Race: 1STPA1HAMB1WESC31SHAK2KGCA1SHAK1
V 17:10 67 W Int 8+
heat
Race: 1CAMC1WKOC1TAWC1
V   71 W Snr 8+
heat
Race: 1WESC1
V   69 W Clb 8+
heat
Race: 1MERC1
W 17:15 68 M Int 8+
heat
Race: 1COMC1HAMB2HAMB1NSHC1CAMC1
X 17:20 72 M Snr 8+
heat
Race: 1NSHC1WESC1AKLC1
X   70 M Clb 8+
heat
Race: 1HAMB1TAWC1WESC1
Y 17:25 73 G U18 8+
heat
Race: 1WKOC1SPCC1HAMC11WESC31WKOC2
Z 17:30 74 B U18 8+
heat
Race: 1WESC31KGCA1HAMB1SPCC1

Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. SCR: TGAC1) was scratched after being drawn in the race.

Sunday, 18th November 2018

Alpha Time Event   Div Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7 Lane 8
A 08:30 1 B U18 2-
final
Race: AWESC32HAMB3KGCA1HAMB4WESC31HAMB2HAMB1
B 08:36 2 B U16 1X
final
Race: ACAMC1WESC31COMC1WHAC1CAMC2STPA1WESC32SJHM1
C 08:42 3 W Clb 1X
final
Race: AHAMG1KGCA1CAMC1NSHC1TRGG1CAMC2HAMC1
D 08:48 4 M Clb 1X
final
Race: AROTC1NSHC1WESC3WHAC1WESC1HKIC1HKIC2WHAC2
08:53 6 M Prm 2-
final
Race: AWKOC1NSHC1
E 08:54 5 M Snr 2-
final
Race: AAKLC1NSHC2WKOC1WKOC2NSHC1WESC2WESC3WKOC3
F 09:00 7 M Int 1X
final
Race: BSHAK4CAMC5STPA1CAMC4CAMC2HAMC3HAMC2SHAK1
G 09:06 Race: ANSHC1CAMC1HAMC1COMC1AKLC1WHAC1NSHC2CAMC3
H 09:12 8 W Snr 2-
final
Race: AWESC3WESC2WKOC1WESC1CAMC1CAMC2AKLC1
I 09:18 10 M Nov 4+
final
Race: ASHAK2SHAK1WESC31HAMB1HAMB2COMC1MERC1HAMC1
J 09:24 11 G U16 4+
final
Race: ATGAC21CAMC21HAMC11HAMG1WKOC1CAMC1HAMC12WESC31
K 09:30 12 G U18 1X
final
Race: ACOMC1TGAC2COMC2KGCA1WESC31MERC1TGAC1COMC3
L 09:48 14 W Int 2X
final
Race: AKGCA1WHAC1MERC1ROTC1WESC31HAMC1TGAC2HAMC2
M 09:54 15 B U16 4X+
final
Race: ACOMC1WESC31SHAK1HAMB1STPA2ROTC1HAMB2STPA1
N 10:00 16 B U18 2X
final
Race: ASTPA3WHAC1COMC1SJHM1STPA1HKIC2HKIC1WESC1
O 10:18 17 M Int 4X+
final
Race: ATAWC1CAMC1KGCA1NSHC1HAMC1HAMB1COMC1SJHM1
P 10:24 18 M Clb 4X-
final
Race: AAKLC1WESC1NSHC1WKOC1
Q 10:30 19 M Nov 4X+
final
Race: AHAMC1COMC1WESC31HAMB2CAMC22CAMC23STPA1KGCA2
R 10:36 20 G U16 8+
final
Race: ATGAC21HAMC11WESC31CAMC21
S 10:42 21 G U18 4X+
final
Race: ACOMC2WESC31CAMC1HKIC1SCR: COMC1
MERC1
TAWC1
T 10:48 22 W Nov 2X
final
Race: ACAMC21CAMC1AKLC1NSHC1NSHC2HAMC1ROTC1ROTC3
U 10:54 24 M Snr 1X
final
Race: AAKLC2WESC2WESC1MERC1AKLC3NSHC1WHAC1WESC3
V 11:00 26 W Snr 1X
final
Race: ATRGG1CAMC1NSHC1SCR: NSHC3WKOC1COMC1NSHC2WESC1
W 11:06 27 W Clb 2X
final
Race: AWKOC2AKLC1NSHC1WKOC1WESC1WESC31ROTC1COMC2
X 11:12 28 W Int 4+
final
Race: AWKOC2AKLC1HAMG1SCR: WESC31WKOC1ROTC1
Y 11:18 29 M Nov 8+
final
Race: AWESC31HAMC1SHAK3HAMB1HAMB2MERC1HAMB3STPA1
Z 11:24 30 G U16 1X
final
Race: AHKIC2CAMC21COMC3HKIC4NSHC1MERC1TGAC21HKIC3
A 11:30 31 M Int 2X
final
Race: AKGCA1CAMC1COMC1WHAC1NSHC1HAMB1SJHM1HAMC1
B 11:36 32 W Nov 4+
final
Race: AHAMC11HAMC1ROTC1HAMC2NSHC1WESC31WKOC2COMC1
C 11:42 33 M Clb 4+
final
Race: AHAMB3WESC1HAMB1HAMB2NSHC1
C   34 W Int 8X+
final
Race: ACAMC21
D 11:48 35 B U18 4X+
final
Race: ASCR: SJHM1STPA1HAMB1KGCA1HKIC1COMC1WESC1SJHM2
E 11:54 36 B U16 2X
final
Race: AROTC2KGCA3COMC1ROTC1HAMB1SHAK1SJHM1STPA2
F 12:00 37 G U18 4+
final
Race: AWKOC2SPCC1HAMC11WKOC1WKOC3WESC31SPCC2
G 12:06 38 W Clb 4+
final
Race: AMERC1AKLC1CAMC1WESC1
H 12:12 39 M Snr 2X
final
Race: AWESC1NSHC2AKLC2AKLC1NSHC1AKLC3
I 12:18 41 W Snr 2X
final
Race: AAKLC1WKOC1WESC1SCR: NSHC1CAMC1NSHC2COMC1
J 12:24 43 M Int 8X+
final
Race: AHAMB2KGCA2SHAK1WESC31HAMB1KGCA1HAMB3
K 12:30 44 M Nov 2X
final
Race: ASHAK1TAWC1SHAK2HAMB1HAMC1HAMB2MERC1
L 12:36 45 W Nov 8X+
final
Race: ACAMC1TGAC21WHAC1COMC1CAMC22CAMC21HKIC1
M 12:42 46 B U18 4+
final
Race: ASCR: KGCA2WESC31KGCA1HAMB1SPCC1HAMB2SPCC2HAMB3
N 12:48 47 M Clb 2-
final
Race: AHAMB2HAMB1HAMB3
O 12:54 48 W Int 1X
final
Race: ACAMC4CAMC2HAMC2HAMC1CAMC1MERC1WKOC1MERC2
P 13:00 49 G U16 2X
final
Race: ACAMC23CAMC2TGAC22MERC1COMC2CAMC21HKIC1CAMC1
Q 13:06 50 G U18 2-
final
Race: AHAMC11KGCA1WKOC1TGAC1WKOC2ROTC1
R 13:12 51 B U16 4+
final
Race: AMERC2SCR: KGCA2KGCA3STPA1HAMB1SHAK1HAMB2KGCA1
S 13:18 52 W Opn 4-
final
Race: AWESC2WESC1
S   53 M Opn 4-
final
Race: AWKOC1NSHC1WKOC2WESC1
T 13:24 54 W Nov 4X+
final
Race: BCAMC21HKIC2COMC1HAMC3HAMG1HAMC2ROTC1WHAC2
U 13:30 Race: ATGAC2MERC3HAMC1NSHC1CAMC3TGAC3MERC2WHAC1
V 13:36 55 M Int 4+
final
Race: ANSHC1HAMB1NSHC2HAMC1
W 13:42 56 M Clb 2X
final
Race: ASJHM2WESC1AKLC2SJHM1TAWC1AKLC1STPA1CAMC1
X 13:48 57 M Nov 8X+
final
Race: AKGCA1CAMC21KGCA2HAMB1SHAK1HAMB3WESC31CAMC22
Y 13:54 58 B U18 1X
final
Race: AHKIC1ROTC1KGCA3CAMC1STPA2STPA1WESC31SJHM1
Z 14:00 59 W Int 4X+
final
Race: AHKIC1CAMC1WHAC1AKLC1ROTC1HAMC11TGAC1KGCA1
A 14:06 61 G U18 2X
final
Race: ACOMC1CAMC1ROTC1NSHC1KGCA1TGAC1HKIC1MERC1
B 14:12 62 W Opn 4X-
final
Race: AAKLC1CAMC1WKOC1SCR: NSHC1WESC1
B   60 W Clb 4X-
final
Race: AWKOC1HAMC1
C 14:18 63 M Opn 4X-
final
Race: AWESC1NSHC1AKLC1
D 14:24 64 G U16 4X+
final
Race: ACAMC23CAMC21HKIC1TGAC21HAMG1ROTC1TGAC22CAMC22
E 14:30 65 W Nov 8+
final
Race: ASCR: WHAC1HAMC2WKOC1HAMC1TGAC1MERC1CAMC2HAMC3
F 14:36 66 B U16 8+
final
Race: AKGCA1SHAK2STPA1HAMB1SCR: WESC31SHAK1
G 14:42 71 W Snr 8+
final
Race: AWESC1
G   69 W Clb 8+
final
Race: AMERC1
G   67 W Int 8+
final
Race: AWKOC1CAMC1TAWC1
H 14:48 68 M Int 8+
final
Race: AHAMB1CAMC1HAMB2COMC1NSHC1
I 14:54 70 M Clb 8+
final
Race: AHAMB1WESC1TAWC1
I   72 M Snr 8+
final
Race: AWESC1NSHC1AKLC1
K 15:00 73 G U18 8+
final
Race: AWESC31SPCC1WKOC1WKOC2HAMC11
L 15:06 74 B U18 8+
final
Race: AKGCA1SPCC1HAMB1WESC31

Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. SCR: WESC31) was scratched after being drawn in the race.

User log in

log in

hide

You only require a rowIT login for running regattas or if you have been given the job of making entries for an organisation.

Notes

Clubs. If you only have a password for the RowingNZ website then you will need a rowIT login so please contact us.

Schools. If you have a password provided by NZSSRA then you should log in through the school rowing website.