You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023 (#2), 2023 (#12), 2023 (#1), 2022 (#2), 2022 (#12), 2022 (#1), 2020 (#2), 2020 (#12), 2020 (#1), 2019 (#2), 2019 (#1), 2018 (#1), 2017 (#2), 2017 (#1), 2016 (#2), 2016 (#1), 2015 (#2), 2015 (#1), 2014 (#2), 2014 (#1), 2013 (#2), 2013 (#1), 2012 (#2), 2012 (#1), 2011 (#2), 2011 (#1), 2010 (#0), 2009 (#2), 2009 (#1), 2008 (#0), 2007 (#0).
Results: Club Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#3
AKGC
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Rob Foster
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#51
AKLC
Coached by: Howick
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#3
AKGC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#12
NSHC
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Douglas McRobie (stroke), Jaden Collie, Rennie Forbes-Wright, Caleb Richardson + Benjamin O'Connor (cox)
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#52
AKLC
Coached by: Howick
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: James Harvey
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Rob Foster
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#11
NSHC
Benjamin Sumner (stroke), Ashton Brotherson, Liam Reader, Teodor Morris-Mandell + Nikolaos Matiatos (cox)
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Nicholas Bryan (stroke), Xavier Scarlett, Dylan Cottingham, Cam MacGillivray + Kaelin Reinsfield-Bree (cox)
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Bradyn Watson
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#3
MERC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#51
AKLC
Coached by: Howick
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: Hannah Pointon
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
Coached by: James Harvey
|
Social