Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023 (#2), 2023 (#12), 2023 (#1), 2022 (#2), 2022 (#12), 2022 (#1), 2020 (#2), 2020 (#12), 2020 (#1), 2019 (#2), 2018 (#2), 2018 (#1), 2017 (#2), 2017 (#1), 2016 (#2), 2016 (#1), 2015 (#2), 2015 (#1), 2014 (#2), 2014 (#1), 2013 (#2), 2013 (#1), 2012 (#2), 2012 (#1), 2011 (#2), 2011 (#1), 2010 (#0), 2009 (#2), 2009 (#1), 2008 (#0), 2007 (#0).
Results: Memorial Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Cameron Elliot
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Scott Wilson & Max Nasmith
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Steven House & Chris Thorsen
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Natysha Hubbard & Gary McAdams
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Steven House & Chris Thorsen
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#23
CAMC
Coached by: Steven House & Harry Lynch
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#2
SJHM
Joshua Smith (stroke), Mathieson McCarthny, Valentino Simoncelli Olivera, Joel Birdling + Sebastian Fulton (cox)
Coached by: Alex Andersen
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Jim Matchett
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Ian McKinnon & Joanne Etzinger
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: Alice Denyer
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMB
Coached by: Robin Clarke
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Coached by: Scott Wilson
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#3
KGCA
Coached by: Ian McKinnon & Joanne Etzinger
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Jim Matchett
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Ian McKinnon & Joanne Etzinger
|
C Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: Tayla Cook & Penny Wallis
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#32
CAMC
Coached by: Tayla Cook & Penny Wallis
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Alex Andersen
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#24
CAMC
Coached by: Steven House & Harry Lynch
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#33
CAMC
Coached by: Tayla Cook & Penny Wallis
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#11
AKLC
Coached by: Terry Dolan
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Franklin Hamilton
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#4
HAMB
Coached by: Robin Clarke & Max Nasmith
|
Social