Draft race schedule: Memorial Regatta

This is the current race schedule for the 2019 Memorial Regatta.

The following schedule is a DRAFT ONLY and subject to change without notice.

Saturday, 16th November 2019

Alpha Time Event   Sponsor Division
08:30 1 W Nov 2X
heat
Race: 1
08:35       Race: 2
08:45 2 W Clb 2X
heat
Race: 1
08:50       Race: 2
08:55 3 M Int 1X
heat
Race: 1
09:00       Race: 2
09:05 4 W Int 2X
heat
Race: 1
09:10       Race: 2
09:15       Race: 3
09:20       Race: 4
09:25 5 M Nov 2X
heat
Race: 1
09:30       Race: 2
09:40 6 M Clb 2X
heat
Race: 1
09:45       Race: 2
09:50 7 W Snr 2X
heat
Race: 1
09:55 8 G U18 2-
heat
Race: 1
10:00 9 M Snr 1X
heat
Race: 1
10:05 10 B U18 2-
heat
Race: 1
10:10 11 W Nov 4X+
heat
Race: 1
10:15       Race: 2
10:20       Race: 3
10:30 12 W Clb 4+
heat
Race: 1
10:35 13 M Int 8X+
heat
Race: 1
10:40       Race: 2
10:45 14 W Int 4X+
heat
Race: 1
10:50       Race: 2
10:55 15 M Nov 4+
heat
Race: 1
11:00       Race: 2
11:10 16 M Clb 1X
heat
Race: 1
11:15       Race: 2
11:20 17 W Snr 2-
heat
Race: 1
  19 M Snr 2-
heat
Race: 1
11:25 18 G U18 1X
heat
Race: 1
11:30       Race: 2
11:35 20 B U18 1X
heat
Race: 1
11:40       Race: 2
11:45 21 W Clb 2-
heat
Race: 1
11:50 22 M Int 2X
heat
Race: 1
11:55       Race: 2
12:00       Race: 3
12:05       Race: 4
12:10 23 W Int 8+
heat
Race: 1
12:15       Race: 2
12:20 24 M Nov 8X+
heat
Race: 1
12:25       Race: 2
12:35 25 M Clb 2-
heat
Race: 1
12:40       Race: 2
12:45 26 W Snr 4X-
heat
Race: 1
  27 M Snr 4-
heat
Race: 1
12:50 28 G U18 4+
heat
Race: 1
12:55 29 B U18 4+
heat
Race: 1
13:00 30 W Clb 8+
heat
Race: 1
13:05 31 M Int 4+
heat
Race: 1
13:10       Race: 2
13:15 32 W Nov 4+
heat
Race: 1
13:20       Race: 2
13:30 33 W Int 1X
heat
Race: 1
13:35       Race: 2
13:40       Race: 3
13:45 34 M Clb 8+
heat
Race: 1
13:50 35 W Snr 4-
heat
Race: 1
  37 M Snr 4X-
heat
Race: 1
13:55 36 G U18 4X+
heat
Race: 1
14:00       Race: 2
14:05 38 B U18 2X
heat
Race: 1
14:10 39 W Clb 1X
heat
Race: 1
14:15       Race: 2
14:20       Race: 3
14:25 40 M Int 4X+
heat
Race: 1
14:30       Race: 2
14:35       Race: 3
14:40       Race: 4
14:45 41 W Nov 8X+
heat
Race: 1
14:55 42 W Int 4+
heat
Race: 1
15:00 43 M Nov 8+
heat
Race: 1
15:05       Race: 2
15:15 44 M Clb 4X-
heat
Race: 1
15:20 45 W Snr 1X
heat
Race: 1
15:25 46 G U18 2X
heat
Race: 1
15:30       Race: 2
15:35 47 M Snr 2X
heat
Race: 1
15:40 48 B U18 4X+
heat
Race: 1
15:45       Race: 2
15:50 49 W Clb 4X-
heat
Race: 1
15:55 50 M Int 8+
heat
Race: 1
16:00       Race: 2
16:05 51 W Nov 8+
heat
Race: 1
16:10       Race: 2
16:20 52 W Int 8X+
heat
Race: 1
16:25 53 M Nov 4X+
heat
Race: 1
16:30       Race: 2
16:35       Race: 3
16:40       Race: 4
16:50 54 M Clb 4+
heat
Race: 1
16:55 55 W Snr 8+
heat
Race: 1
17:00 56 M Snr 8+
heat
Race: 1

Sunday, 17th November 2019

Alpha Time Event   Sponsor Division
08:30 1 W Nov 2X
final
Race: A
08:35 2 W Clb 2X
final
Race: B
08:40       Race: A
08:45 3 M Int 1X
final
Race: B
08:50       Race: A
08:55 4 W Int 2X
final
Race: C
09:00       Race: B
09:05       Race: A
09:10 5 M Nov 2X
final
Race: B
09:15       Race: A
09:25 6 M Clb 2X
final
Race: B
09:30       Race: A
09:35 7 W Snr 2X
final
Race: A
09:40 8 G U18 2-
final
Race: A
09:45 9 M Snr 1X
final
Race: A
09:50 10 B U18 2-
final
Race: A
09:55 11 W Nov 4X+
final
Race: B
10:00       Race: A
10:05 12 W Clb 4+
final
Race: A
10:10 13 M Int 8X+
final
Race: A
10:15 14 W Int 4X+
final
Race: B
10:20       Race: A
10:25 15 M Nov 4+
final
Race: A
10:35 16 M Clb 1X
final
Race: A
10:40 17 W Snr 2-
final
Race: A
  19 M Snr 2-
final
Race: A
10:45 18 G U18 1X
final
Race: B
10:50       Race: A
10:55 20 B U18 1X
final
Race: A
11:00 21 W Clb 2-
final
Race: A
11:05 22 M Int 2X
final
Race: C
11:10       Race: B
11:15       Race: A
11:20 23 W Int 8+
final
Race: A
11:25 24 M Nov 8X+
final
Race: A
11:30 25 M Clb 2-
final
Race: A
11:35 26 W Snr 4X-
final
Race: A
  27 M Snr 4-
final
Race: A
11:40 28 G U18 4+
final
Race: A
11:45 29 B U18 4+
final
Race: A
11:50 30 W Clb 8+
final
Race: A
11:55 31 M Int 4+
final
Race: A
12:00 32 W Nov 4+
final
Race: A
12:10 33 W Int 1X
final
Race: B
12:15       Race: A
12:20 34 M Clb 8+
final
Race: A
12:25 35 W Snr 4-
final
Race: A
  37 M Snr 4X-
final
Race: A
12:30 36 G U18 4X+
final
Race: A
12:35 38 B U18 2X
final
Race: A
12:40 39 W Clb 1X
final
Race: B
12:45       Race: A
12:50 40 M Int 4X+
final
Race: C
12:55       Race: B
13:00       Race: A
13:05 41 W Nov 8X+
final
Race: A
13:10 42 W Int 4+
final
Race: A
13:15 43 M Nov 8+
final
Race: A
13:25 44 M Clb 4X-
final
Race: A
13:30 45 W Snr 1X
final
Race: A
13:35 46 G U18 2X
final
Race: B
13:40       Race: A
13:45 47 M Snr 2X
final
Race: A
13:50 48 B U18 4X+
final
Race: A
13:55 49 W Clb 4X-
final
Race: A
14:00 50 M Int 8+
final
Race: A
14:05 51 W Nov 8+
final
Race: A
14:10 52 W Int 8X+
final
Race: A
14:15 53 M Nov 4X+
final
Race: C
14:20       Race: B
14:25       Race: A
14:35 54 M Clb 4+
final
Race: A
14:40 55 W Snr 8+
final
Race: A
14:45 56 M Snr 8+
final
Race: A
User log in

log in

hide

You only require a rowIT login for running regattas or if you have been given the job of making entries for an organisation.

Notes

Clubs. If you only have a password for the RowingNZ website then you will need a rowIT login so please contact us.

Schools. If you have a password provided by NZSSRA then you should log in through the school rowing website.