Day 1. Memorial Regatta is being run as two 1-day regattas. See Day 2.
Day sheet: Memorial Regatta, Day 1
This is the day sheet for the 2020 Memorial Regatta, Day 1.
Saturday, 14th November 2020
Alpha | Time | Event | Div | Lane 1 | Lane 2 | Lane 3 | Lane 4 | Lane 5 | Lane 6 | Lane 7 | Lane 8 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
08:30 | 2 | W Clb 2X final | Race: A | MTAL1 [WESC1] L.Flatt | HAMC1 A.McRobie | COMC2 A.Maddock | AKLC1 S.Jordan | HAMC11 R.Gleeson | CAMB1 L.Reed | COMC1 T.Richmond | WESC1 C.Berry |
|
08:35 | 7 | W Snr 2X final | Race: A | NSHC1 H.Gray | WESC1 A.Robson | NSHC2 A.Bruce | CAMC1 K.Verwey | K.Crawfor... | ||||
08:40 | 8 | G U18 2‑ final | Race: A | MTAL1 [WESC1] A.Prince | WKOC1 [WKDS1] S.Holten | SPCC1 A.Gudgeon | WKOC2 [WKDS2] A.Glover | |||||
08:45 | 9 | M Snr 1X final | Race: A | AKLC2 A.King | AGSB1 O.Welch | AKLC1 L.Beatt | NSHC1 A.Alipiev | AGSB2 C.Johnson | ||||
08:50 | 12 | W Clb 4+ final | Race: A | TGAC1 M.Finlayson | NSHC1 O.Cuffe | COMC1 F.Billingham | CAMB1 [CAMC1] G.Balsom | AKLC1 S.Jordan | WKOC1 [WKDS1] A.Peoples | WKOC2 [WKDS2] N.Leidig | ||
08:55 | 13 | M Int 8X+ final | Race: A | KGCA1 L.Upton | SJHM1 [WKOC1] L.Matafeo | WHAC1 T.Talpos | HKIC1 A.Wynn | COMC1 A.van der... | HAMB1 [WKOC1] L.Silva | KGCA2 A.Urwin | SHAK1 [AKLC1] J.Curtin |
|
09:00 | 19 | M Snr 2‑ final | Race: A | NSHC4 C.Jarvis | AKLC1 L.Beatt | NSHC3 H.Verdonk | WESC2 J.Homer-P... | NSHC1 B.Erdmann | HAMC1 B.Arnold | NSHC2 B.de Gouw | WESC1 M.Winter |
|
09:05 | 21 | W Clb 2‑ final | Race: A | NSHC1 O.Cuffe | NSHC2 S.Norman | CAMB1 [CAMC1] H.Rickit | ||||||
09:10 | 23 | W Int 8+ final | Race: A | NSHC21 [WTLG21] T.Penberthy | WKOC2 [HAMG2] E.Parker | NSHC22 [WTLG22] E.Dykgraaf | MERC1 C.Foote | WKOC1 [WKDS1] H.Jonkers | CAMB1 [CAMC1] A.Reeve | CAM*1 L.King | SPC*1 E.Lobb |
|
09:15 | 25 | M Clb 2‑ final | Race: A | HAMB4 [WKOC4] J.Wickers | CAMC1 J.Wilson | HAMB1 [WKOC1] J.O'Brien | SPCC1 C.Brennan | HAMB2 [WKOC2] J.Syme | KGCA1 A.Tooman | HAMB3 [WKOC3] E.Pollock | ||
09:20 | 26 | W Snr 4X‑ final | Race: A | MERC1 R.Henry | COMC1 K.Hamilton | NSHC1 O.Hay | WESC1 A.Robson | |||||
09:25 | 27 | M Snr 4‑ final | Race: A | NSHC1 B.Erdmann | WESC2 H.Williams | HAMC1 D.McRobie | WESC1 M.Winter | |||||
09:30 | 28 | G U18 4+ final | Race: A | HAMC11 S.Freeman | HAMC12 K.Perano | WKOC1 [WKDS1] S.Holten | ||||||
09:35 | 29 | B U18 4+ final | Race: A | S.Cairns | AGSB3 H.Lee | HAMB3 [WKOC3] T.Smith | AGSB1 B.Shortt | SPCC1 T.Haycock | SJHM1 [WKOC1] D.Singh | HAMB1 A.Wilson | AGSB2 J.Woods |
|
09:40 | 30 | W Clb 8+ final | Race: A | MTAL1 [WESC1] L.Flatt | TGAC1 M.Finlayson | WKOC1 [WKDS1] A.Peoples | ||||||
09:45 | 34 | M Clb 8+ final | Race: A | CAMC1 D.Squire | AKLC1 R.Gass | AGSB2 C.Alston | HAMB1 [WKOC1] J.Syme | AGSB1 H.Chao | ||||
09:50 | 35 | W Snr 4‑ final | Race: A | A.Robson | NSHC1 D.Forsythe | WESC2 A.Robson | ||||||
09:55 | 37 | M Snr 4X‑ final | Race: A | NSHC1 H.Verdonk | WESC2 M.Benfell | NSHC2 J.Mitchell | HAMC1 D.McRobie | WESC1 J.Homer-P... | ||||
10:00 | 38 | B U18 2X final | Race: A | COMC1 [STLN1] J.Kearns | SPCC1 C.Brennan | SJHM2 [WKOC2] D.Singh | GLDW1 A.Bavin | ROTC1 [JPCR1] B.Hedges | HAMB1 [WKOC1] B.King | SHAK1 [AKLC1] B.Chamberlain | ||
10:05 | 39 | W Clb 1X final | Race: A | CAMB1 [CAMC1] L.Reed | WKOC2 [HAMG2] D.Read | WKOC1 [HAMG1] E.Mouncher | WESC1 A.Patten | TGAC1 C.Tutbury | CAMB2 [CAMC2] B.Deacon | SPCC1 B.McDonald | TGAC2 M.Finlayson |
|
10:10 | 44 | M Clb 4X‑ final | Race: A | CAMC1 C.Aveyard | HAMC1 R.Stevenson | CAMC2 J.Wilson | AKLC1 H.Boisvert | WESC1 M.Benfell | ||||
10:15 | 45 | W Snr 1X final | Race: A | TAWC1 E.Tickelpenny | AKLC1 H.MacDonald | TGAC2 M.Shanks | NSHC1 [GLDW1] O.Hay | |||||
10:20 | 47 | M Snr 2X final | Race: A | NSHC1 J.Davey | WHAC1 B.Olifiers | L.Beatt | AGSB1 A.John | WESC1 H.Williams | ||||
10:25 | 48 | B U18 4X+ final | Race: A | SHAK1 [AKLC1] B.Chamberlain | BPCC1 E.Ogle | HKIC1 [HAUR1] L.Dowty | AGSB1 C.Alston | HAMC1 J.Taylor | SJHM2 [WKOC2] D.Singh | |||
10:30 | 49 | W Clb 4X‑ final | Race: A | NSHC1 O.Cuffe | AKLC1 S.Jordan | CAMC1 J.Mackie | MTAL1 [WESC1] L.Flatt | HAMC1 A.Fonua-H... | CAMC2 S.Dixon | |||
10:35 | 51 | W Nov 8+ final | Race: A | HAMC1 P.Peate | WKOC2 [WKDS2] M.Trower | CAMC21 [STPC21] C.Davison | HAMC11 P.de Maud... | NSHC21 [WTLG21] H.Stroobant | WKOC3 [HAMG3] R.Inia | NSHC1 S.Emmitt | WKOC1 [WKDS1] A.West |
|
10:40 | 52 | W Int 8X+ final | Race: A | NSHC21 [WTLG21] A.Hoban | TGAC1 C.Wright | COMC1 A.Lessing | BPCC1 L.Hopping | CAMC21 [STPC21] L.Bayes | MTAL1 [WESC1] E.Graves | WHAC1 [WHAK1] G.Iremonger | HKIC1 E.Morrison |
|
10:45 | 54 | M Clb 4+ final | Race: A | WESC1 J.Barrack | AGSB2 T.Christensen | MERC1 J.Henry | MTAL1 [WESC1] F.Hope | AGSB1 M.Liggins | AKLC1 R.Gass | NSHC1 J.Mitchell | AGSB3 A.Stevens |
|
10:50 | 55 | W Snr 8+ final | Race: A | WKOC2 [WKDS2] A.Peoples | HAMC11 S.Freeman | MERC1 E.Henry | WKOC1 [WKDS1] S.Holten | |||||
10:55 | 56 | M Snr 8+ final | Race: A | HAMB3 [WKOC3] T.Houston | HAMB1 S.Cairns | AGSB1 C.Johnson | HAMB2 T.Smith | |||||
11:00 | 1 | W Nov 2X division | Race: 1 | WHAC1 [WHAK1] L.Knott | CAMB1 C.Bax | BPCC1 D.Gleeson | CAMC1 J.King | NSHC1 S.Emmitt | HAMC1 R.Armstrong | TGAC1 E.Alexander | GLDW1 E.Warren |
|
11:05 | Race: 2 | CAMB2 Z.Barnard | NSHC21 [WTLG21] K.Borton | CAMC21 [STPC21] C.Davison | TGAC2 S.Read | WHAC2 [WHAK2] O.Calder | GLDW2 C.Lawton | BPCC2 K.Cattley | ||||
11:10 | 3 | M Int 1X division | Race: 1 | BPCC1 J.Perkins | TAWC1 [TEAW1] S.Shaw | MTAL1 [WESC1] V.Kok | AGSB1 D.Rutherf... | GLDW1 T.Boynton | CAMB1 [CAMC1] E.Swanepoel | SPCC1 L.Spencer | ||
11:15 | Race: 2 | WESC1 C.Smith | ROTC1 [JPCR1] B.Hedges | SJHM1 [WKOC1] H.Downey | CAMC1 [CAMB1] L.Shepherd | SHAK1 [AKLC1] T.Lloyd | STAC1 [SCOT1] O.Pennington | HAMB1 [WKOC1] A.Barr | ||||
11:20 | Race: 3 | CAMC2 G.Sheehan | ROTC2 [JPCR2] J.Peterson | HKIC1 [HAUR1] H.Bean | KGCA1 J.Mitchell | AKLC1 T.Marshall | CAMB2 [CAMC2] R.Beere | |||||
11:25 | Race: 4 | HKIC2 [HAUR2] C.Cryer | KGCA2 T.Wright | GLDW2 A.Shen | SPCC2 R.Wills | AGSB2 B.Welch | MTAL2 [WESC2] M.O'Donoghue | |||||
11:30 | 4 | W Int 2X division | Race: 1 | TAWC1 L.Deboer | TGAC1 J.Brangwynne | WKOC1 [HAMG1] F.Kardas | HKIC1 [HAUR1] S.Broadbent | ROTC1 [JPCR1] M.Martin | BPCC1 L.Hopping | MERC1 E.Hedley | COMC1 [STLN1] P.Twiselton |
|
11:35 | Race: 2 | MTAL1 [WESC1] R.Andre | HAMC11 K.Perano | WHAC1 [WHAK1] G.Iremonger | STAC1 [SCOT1] M.Vertongen | CAMC21 [STPC21] I.Short | HAMC1 M.Rademaker | CAMB1 [CAMC1] C.Cook | ||||
11:40 | Race: 3 | STAC2 A.Mercier | SPCC1 C.Boyd | MTAL2 [WESC2] T.Streater | AKLC1 A.West | GLDW1 M.Taylor-... | KGCA1 T.Jackson | NSHC21 [WTLG21] E.Dykgraaf | ||||
11:45 | Race: 4 | COMC2 [STLN2] J.Kearns | ROTC2 [WHHS2] R.Jones | WHAC2 [WHAK2] S.Peat | CAMB2 [CAMC2] J.Oulton | KGCA2 A.Monga | N.Turner | MERC2 M.van Leeuwen | ||||
11:50 | Race: 5 | MERC4 R.Harwood | WKOC2 [HAMG2] T.Clayton | MERC3 C.van Rijs | BPCC4 A.Church | HKIC2 B.Burt | CAMC22 [STPC22] L.Bayes | GLDW2 T.McLaren | ||||
11:55 | 5 | M Nov 2X division | Race: 1 | SPCC1 A.Plimmer | GLDW1 S.Fitzpatrick | COMC1 J.Clark | HAMC1 N.Piripi | CAMC21 J.Livingston | AGSB1 S.Cosham | WHAC1 Z.Boonen | HKIC1 A.Wynn |
|
12:00 | Race: 2 | SPCC2 S.Stokes | AGSB2 H.Barrell | STAC2 [SCOT2] A.Everett | CAMC22 F.Muir | GLDW2 F.Ison | SJHM2 [WKOC2] J.Chapman | |||||
12:05 | 6 | M Clb 2X division | Race: 1 | MTAL1 [WESC1] T.Brown | COMC1 J.Foster | AGSB1 T.Christensen | HAMC1 C.Burgess | SHAK1 [AKLC1] D.Polo | MERC1 J.Henry | |||
12:10 | Race: 2 | SJHM1 [WKOC1] R.Lovell | CAMC2 [CAMB2] C.Aveyard | WESC1 N.Kumarich | CAMC1 D.Squire | AKLC1 H.Musson | TAWC1 C.Reynolds | |||||
12:15 | Race: 3 | HAMC2 R.Stevenson | MTAL2 [WESC2] S.Cooper | AKLC2 H.Boisvert | MERC2 C.Preston | SHAK2 [AKLC2] F.Usal | ||||||
12:20 | 10 | B U18 2‑ division | Race: 1 | COMC1 A.van der... | SPCC1 T.Matthews | MTAL1 [WESC1] F.Hope | A.Wilson | SHAK1 [AKLC1] B.Chamberlain | HAMC1 D.McRobie | |||
12:25 | Race: 2 | HAMB5 [WKOC5] T.Smith | HAMB2 [WKOC2] S.Foley | SPCC2 T.Haycock | HAMB3 W.Mackintosh | HAMB4 [WKOC4] L.Jenner | ||||||
12:30 | 11 | W Nov 4X+ division | Race: 1 | HAMC11 T.James | NSHC21 [WTLG21] O.Wingate | MTAL1 [WESC1] L.Moncur | MERC1 R.Jenkins | ROTC1 L.Thompson | WKOC1 E.Orr | BPCC1 A.Bremner | ||
12:35 | Race: 2 | TGAC1 E.Alexander | HKIC1 M.Robinson | CAMC1 J.King | WHAC1 [WHAK1] O.Calder | CAMB1 M.Macdiarmid | HAMC1 P.Peate | NSHC1 S.Emmitt | ||||
12:40 | Race: 3 | CAMB2 T.O'Dwyer | HKIC2 R.Cooksley | MERC2 S.Robinson | GLDW1 C.Lawton | HAMC2 M.Begbie-... | CAMC21 [STPC21] M.Hazlett | COMC1 C.Belz | ||||
12:45 | Race: 4 | CAMC22 [STPC22] T.Wang | HAMC12 E.Tsatsas | NSHC2 M.Black | GLDW2 S.Carter | WKOC2 [HAMG2] R.Inia | MTAL2 [WESC2] R.Schmulian | WHAC2 P.Parks | ||||
12:50 | Race: 5 | MTAL3 [WESC3] B.Boersen | CAMC23 [STPC23] A.Donovan | HAMC13 P.de Maud... | WKOC3 [HAMG3] Z.Middlemiss | HAMC3 M.Worth | CAMC24 [STPC24] G.Wenham | CAMB3 N.Artavia... | ||||
12:55 | 14 | W Int 4X+ division | Race: 1 | MTAL1 [WESC1] E.Graves | WHAC1 [WHAK1] S.Peat | KGCA1 T.Jackson | CAMC1 J.Mackie | TGAC1 C.Wright | WKOC1 [WKDS1] S.Wright | HAMC1 A.McRobie | HKIC1 R.Adams |
|
13:00 | Race: 2 | GLDW1 R.McLaren | CAMB1 [CAMC1] I.Murray | SPC*1 E.Lobb | WESC1 T.Alexander | MERC1 A.Klatt | COMC1 A.Lessing | NSHC21 [WTLG21] H.Gowing | TAWC1 E.Tickelpenny |
|||
13:05 | Race: 3 | STAC1 M.Michie | SPCC2 C.Boyd | CAMC21 [STPC21] A.Barrio ... | TGAC2 G.Powell | BPCC1 L.Hopping | WHAC2 A.Rowe | ROTC1 M.Martin | CAMC22 [STPC22] L.Bayes |
|||
13:10 | Race: 4 | CAMB2 [CAMC2] C.Cook | WKOC2 [HAMG2] F.Kardas | HKIC2 B.Burt | SPC*3 J.Scatchard | BPCC4 P.Dalton | MTAL3 [WESC3] A.Paynter | WKOC3 [HAMG3] B.Harcourt | MTAL2 [WESC2] E.Knill |
|||
13:15 | 15 | M Nov 4+ division | Race: 1 | SJHM1 H.Wilke | MERC1 A.Schutte | GLDW1 F.Smith-Rice | MTAL1 [WESC1] M.Jarvie | SHAK1 I.Helu | AGSB1 L.Toner | HAMB1 [WKOC1] O.Mitchell | STAC1 [SCOT1] A.Everett |
|
13:20 | Race: 2 | HAMB3 [WKOC3] L.Douglas | MTAL3 [WESC3] F.Botica | HAMB4 [WKOC4] M.Dave | SHAK3 [AKLC3] A.Spencer | AGSB2 S.Cosham | HAMB2 [WKOC2] R.Laker | SHAK2 [AKLC2] T.Oti | MTAL2 [WESC2] F.MacGill... |
|||
13:25 | 16 | M Clb 1X division | Race: 1 | HAMB1 [WKOC1] T.Houston | AGSB1 S.Bull | WESC1 M.Benfell | AKLC1 C.Stewart | COMC1 G.Fowler | KGCA1 J.Trusler | NSHC1 C.Ford | ||
13:30 | Race: 2 | NSHC2 C.Elliott | AGSB2 J.Woods | WESC2 J.Roughan | KGCA2 C.Finlayson | CAMC21 [STPC21] C.Blind | COMC2 J.Foster | |||||
13:35 | 17 | W Snr 2‑ division | Race: 1 | MERC1 R.Henry | WESC1 A.Patten | AKLC1 H.MacDonald | HAMC11 K.Turner | CAMC1 K.Verwey | ||||
13:40 | Race: 2 | COMC1 R.Powley | WESC2 S.Crummey | HAMC12 S.Freeman | NSHC1 A.Bruce | HAMC13 B.Pitchford | ||||||
13:45 | 18 | G U18 1X division | Race: 1 | BPCC1 [BTHC1] R.Ahearn | CAMB1 [CAMC1] J.Markgraaff | WKOC1 [HAMG1] E.Mouncher | HAMC1 A.Fonua-H... | SPCC1 H.Finlayson | HKIC1 [HAUR1] E.Gordon | MERC1 E.Henry | ||
13:50 | Race: 2 | SPCC2 B.McDonald | HKIC2 [HAUR2] A.Sorensen | CAMB2 [CAMC2] A.Bennett | MERC2 M.Grey | WKOC2 [HAMG2] D.Read | ||||||
13:55 | 20 | B U18 1X division | Race: 1 | WESC1 H.Fitzpatrick | COMC1 [STLN1] J.Kearns | WHAC1 [TRID1] B.Olifiers | CAMB1 [CAMC1] L.Imrie | AGSB1 B.Shortt | SJHM1 [WKOC1] F.Ward-Allen | MTAL1 [WESC1] C.Martin | ||
14:00 | Race: 2 | NSHC1 J.Davey | CAMB2 [CAMC2] J.Gillanders | TAWC1 [TEAW1] S.Shaw | AGSB2 F.O'Carroll | KGCA1 A.Tooman | SHAK2 [AKLC2] D.Polo | SJHM2 [WKOC2] R.Lovell | ||||
14:05 | 22 | M Int 2X division | Race: 1 | WHAC1 T.Mules | HKIC1 D.Sayer | HAMC1 R.Forbes-... | STAC1 [SCOT1] O.Scott | SPCC1 H.Te Ua | MERC1 T.Johnston | CAMC21 [STPC21] P.Rettkowicz | COMC1 [STLN1] F.Foster |
|
14:10 | Race: 2 | AGSB1 L.Matla | SJHM1 [WKOC1] B.Deason | KGCA1 C.Ellis-W... | SHAK1 [AKLC1] O.Leach | ROTC1 [JPCR1] B.Hedges | MTAL1 [WESC1] J.Milham | AKLC1 C.Hayward | GLDW1 A.Bavin |
|||
14:15 | Race: 3 | AGSB2 O.Magnusson | HAMC2 A.Raupita | CAMC22 [STPC22] T.Cresswell | CAMB1 [CAMC1] C.Loder | SPCC2 R.Wills | WHAC2 [WHAK2] R.Calder | BPCC1 E.Ogle | COMC2 J.Bruce |
|||
14:20 | Race: 4 | SHAK3 [AKLC3] B.Fletcher | MERC2 M.Siemelink | AKLC2 T.Marshall | KGCA2 L.Craig | SJHM2 [WKOC2] H.Downey | STAC2 [SCOT2] L.Bowker | CAMB2 [CAMC2] S.George | SHAK2 [AKLC2] A.Robinson |
|||
14:25 | 24 | M Nov 8X+ division | Race: 1 | SJHM1 L.Matafeo | CAMC21 F.Muir | HAMB1 [WKOC1] K.Fleming | AGSB1 H.Barrell | SHAK1 A.Spencer | ||||
14:30 | Race: 2 | AGSB2 J.Hawksbee | KGCA1 J.Wolfgram | CAM*1 T.Nogaj | SHAK2 [AKLC2] A.Lloyd | HAMB2 [WKOC2] R.Laker | ||||||
14:35 | 31 | M Int 4+ division | Race: 1 | MERC1 R.Dodds | HAMC1 A.Raupita | AGSB1 D.Morton | STAC1 [SCOT1] L.Bowker | MTAL1 [WESC1] E.Schultz | HKIC1 L.Dowty | KGCA1 C.Barfoot | SHAK1 O.Leach |
|
14:40 | Race: 2 | STAC2 [SCOT2] M.Alsuhaibani | SHAK2 [AKLC2] H.Ward | AGSB2 R.Owen | MERC2 D.van Leeuwen | KGCA2 C.Abel | MTAL2 [WESC2] T.Fergusson | |||||
14:45 | Race: 3 | AGSB3 O.Magnusson | KGCA3 C.Finlayson | MTAL3 [WESC3] R.Darazi | KGCA4 C.Ellis-W... | SHAK3 [AKLC3] B.O'Sullivan | KGCA5 R.Whiu | |||||
14:50 | 32 | W Nov 4+ division | Race: 1 | NSHC1 R.Bae | NSHC21 [WTLG21] A.Greenhlagh | MTAL1 [WESC1] L.Moncur | COMC1 C.Belz | HAMC11 V.van Eyk | HAMC1 R.Armstrong | WKOC1 [WKDS1] A.West | ||
14:55 | Race: 2 | HAMC2 M.Ruba | WKOC4 [HAMG4] G.Austin | NSHC22 [WTLG22] H.Stroobant | WKOC2 [WKDS2] A.Urlich | NSHC23 [WTLG23] K.Borton | WKOC3 [WKDS3] I.McCabe | |||||
15:00 | 33 | W Int 1X division | Race: 1 | MERC1 C.Grey | HAMC1 R.Turner-... | NSHC21 [WTLG21] T.Penberthy | COMC1 [STLN1] J.Kearns | CAMB1 [CAMC1] I.Murray | KGCA1 V.Vincent | WESC1 B.Whiu | WKOC1 [HAMG1] E.Parker |
|
15:05 | Race: 2 | CAMB2 [CAMC2] F.Morris | HKIC1 [HAUR1] O.Adams | MERC2 C.Foote | GLDW1 R.McLaren | AKLC1 A.Murphy | I.Knowling | TAWC1 E.Tickelpenny | ||||
15:10 | Race: 3 | COMC2 [TEKC2] A.Lessing | MERC4 A.Klatt | BPCC3 [BTHC3] M.Glaholm | MERC3 A.Swindells | AKLC2 J.Gunn | GLDW2 C.Woods | HKIC2 [HAUR2] H.MacKay | ||||
15:15 | 36 | G U18 4X+ division | Race: 1 | WKOC1 [WKDS1] H.Jonkers | CAMB1 [CAMC1] G.Balsom | STAC1 M.Vertongen | KGC*1 T.Jackson | HAMC1 A.McRobie | SPCC1 R.Kapene-... | ROTC1 M.Martin | ||
15:20 | Race: 2 | WHAC3 A.Rowe | BPCC3 R.Church | WHAC2 G.Jackson | BPCC2 R.Brown | |||||||
15:25 | 40 | M Int 4X+ division | Race: 1 | BPCC1 J.Perkins | STAC1 [SCOT1] M.Alsuhaibani | AKLC1 H.Musson | HAMB1 [WKOC1] L.Silva | WHAC1 R.Calder | HAMC1 R.Forbes-... | AGSB1 J.McDonnell | ROTC1 H.Cameron |
|
15:30 | Race: 2 | CAMB1 [CAMC1] R.Beere | MTAL1 [WESC1] S.Cooper | CAMC21 [STPC21] S.Smyth | KGCA1 A.Urwin | [ L.Bowker | SJHM1 [WKOC1] J.Chapman | COMC1 A.van der... | SPCC1 H.Te Ua |
|||
15:35 | Race: 3 | AGSB2 R.Owen | HAMC2 J.Taylor | SHAK4 [AKLC4] S.Carroll | SJHM2 [WKOC2] R.Lovell | HAMC3 J.Hawke | CAMB2 [CAMC2] J.Gillanders | COMC2 F.Foster | SHAK3 [AKLC3] M.Seselj |
|||
15:40 | 41 | W Nov 8X+ division | Race: 1 | CAMB1 R.Waterton | MERC1 S.Robinson | HKIC1 B.Marshal... | MTAL1 [WESC1] R.Schmulian | NSHC21 [WTLG21] J.Findlay | ||||
15:45 | Race: 2 | BPC*1 A.Bremner | CAMC22 [STPC22] M.Hazlett | WKOC1 [WKDS1] M.Nordstrom | GLDW1 C.Lawton | CAMC21 [STPC21] A.Donovan | ||||||
15:50 | 42 | W Int 4+ division | Race: 1 | NSHC21 [WTLG21] T.Penberthy | TGAC1 G.Powell | WKOC1 [HAMG1] G.Austin | MTAL1 [WESC1] R.Burge | STAC1 M.Vertongen | HAMC11 K.Perano | GLDW1 M.Taylor-... | MERC1 D.Swindells |
|
15:55 | Race: 2 | MTAL3 [WESC3] T.Streater | NSHC23 [WTLG23] E.Dykgraaf | WKOC2 [WKDS2] J.Bidois | MTAL2 [WESC2] K.Grubi | NSHC22 [WTLG22] C.Mauger | ||||||
16:00 | 43 | M Nov 8+ division | Race: 1 | MTAL1 [WESC1] M.Jarvie | HAMB1 [WKOC1] L.Douglas | GLDW1 F.Smith-Rice | SHAK1 I.Helu | AGSB1 L.Toner | ||||
16:05 | Race: 2 | HAMB3 [WKOC3] R.Laker | MTAL2 [WESC2] F.MacGill... | CAMC21 [STPC21] J.Yeoman | HAMB2 [WKOC2] R.Pamment | |||||||
16:10 | 46 | G U18 2X division | Race: 1 | COMC1 [STLN1] E.Davies | HAMC11 S.Kane | MTAL1 [WESC1] G.Drumm | WKOC1 [HAMG1] D.Read | HKIC1 [HAUR1] E.Gordon | ||||
16:15 | Race: 2 | CAMB2 [CAMC2] S.Goodrich | WHAC1 [TRID1] A.Rowe | HKIC2 [HAUR2] R.Adams | CAMB1 [CAMC1] J.Markgraaff | WHAC2 [WHAK2] E.Jackson | ||||||
16:20 | 50 | M Int 8+ division | Race: 1 | KGCA1 L.Mazza-C... | CAMB1 [CAMC1] L.Imrie | MTAL1 [WESC1] T.Brown | AGSB1 A.Stevens | MERC1 R.Dodds | SHAK1 [AKLC1] O.Leach | |||
16:25 | Race: 2 | SHAK2 [AKLC2] B.O'Sullivan | MTAL2 [WESC2] E.Schultz | KGCA2 C.Ellis-W... | AGSB2 D.Morton | KGCA3 C.Abel | ||||||
16:30 | 53 | M Nov 4X+ division | Race: 1 | [ S.Ware | CAMC21 [STPC21] J.McGuire | MTAL1 [WESC1] O.Gladding | HAMB1 [WKOC1] O.Mitchell | MERC1 A.Schutte | AGSB1 H.Sparling | KGCA1 L.Upton | ||
16:35 | Race: 2 | WHAC1 K.Naidoo | HAMC1 J.Hawke | CAMB1 J.Monkley | SJHM1 [WKOC1] J.Chapman | ROTC1 D.Taljaard | SPCC1 A.Plimmer | STAC1 [SCOT1] F.Jones-R... | ||||
16:40 | Race: 3 | CAM*2 M.Wittayanil | HAMB2 [WKOC2] M.Lockyer | SHAK2 [AKLC2] J.Fairweather | AGSB2 S.Lyne | SJHM2 H.Wilke | ||||||
16:45 | Race: 4 | HAMB3 [WKOC3] D.McConnell | AGSB4 L.Chittenden | SJHM3 [WKOC3] N.Eru | SHAK3 [AKLC3] H.O'Neil | AGSB3 A.Redshaw | HAMB4 [WKOC4] Z.Simmons |
Scratched crews. Any grey crossed-out crew (e.g. SHAK1
[AKLC1]
S.Ware) was scratched after being drawn in the race.
Social