Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023 (#2), 2023 (#12), 2023 (#1), 2022 (#2), 2022 (#12), 2022 (#1), 2020 (#2), 2020 (#12), 2019 (#2), 2019 (#1), 2018 (#2), 2018 (#1), 2017 (#2), 2017 (#1), 2016 (#2), 2016 (#1), 2015 (#2), 2015 (#1), 2014 (#2), 2014 (#1), 2013 (#2), 2013 (#1), 2012 (#2), 2012 (#1), 2011 (#2), 2011 (#1), 2010 (#0), 2009 (#2), 2009 (#1), 2008 (#0), 2007 (#0).
Day 1. Memorial Regatta is being run as two 1-day regattas. See Day 2.
Results: Memorial Regatta, Day 1
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Michael Arms
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Brendan Boreham
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
HAMB
[WKOC]
Coached by: Glenn Ross
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#21
CAMC
[STPC]
Coached by: Finlay Sherlock-Ludlow & Chris Thorsen
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Anton Schutte (stroke), Alexander Sharp, Sam Cato, Alex Mathieson + Tayla-Leigh McMiken Wilkinson (cox)
Coached by: Jim Matchett
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
MTAL
[WESC]
Coached by: Alice Denyer
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
SHAK
[AKLC]
Coached by: Terry Dolan
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
SJHM
[WKOC]
Coached by: Steph Mildon
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Kyle Coles
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Thomas Fraser
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
STAC
[SCOT]
Fynn Jones-Rawstorne (stroke), Conner Donaldson, Oscar Preuss, Charlie Barton + Chloe Woodhall (cox)
Coached by: David Carr-Smith
Boat: Midnight
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Tom Clark
|
Division 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
Coached by: Michael Arms
|
|||
Entity
CAM*
CAM*
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAM*
Composite crew. Coached by: Sandy Stuart & Thomas Fraser
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
HAMB
[WKOC]
Coached by: Glenn Ross
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
SHAK
[AKLC]
Coached by: Terry Dolan
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#2
SJHM
Coached by: Sean Birdling
|
Division 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#4
AGSB
Coached by: Michael Arms
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
SJHM
[WKOC]
Coached by: Martyn Oleary
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#3
AGSB
Coached by: Michael Arms
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#4
HAMB
[WKOC]
Coached by: Glenn Ross
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#3
SHAK
[AKLC]
Coached by: Terry Dolan
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
HAMB
[WKOC]
Coached by: Glenn Ross
|
Social