Day 1. Memorial Regatta is being run as two 1-day regattas. See Day 2.

Draft race schedule: Memorial Regatta, Day 1

This is the race schedule for the 2020 Memorial Regatta, Day 1.

The following schedule is a DRAFT ONLY and subject to change without notice.

Saturday, 14th November 2020

Time Event   Sponsor Division
08:30 1 W Nov 2X
division
Race: 1
08:35       Race: 2
08:40 2 W Clb 2X
final
Race: A
08:45 3 M Int 1X
division
Race: 1
08:50       Race: 2
08:55       Race: 3
09:00       Race: 4
09:05 4 W Int 2X
division
Race: 1
09:10       Race: 2
09:15       Race: 3
09:20       Race: 4
09:25       Race: 5
09:30 5 M Nov 2X
division
Race: 1
09:35       Race: 2
09:40 6 M Clb 2X
division
Race: 1
09:45       Race: 2
09:50       Race: 3
09:55 7 W Snr 2X
final
Race: A
10:00 8 G U18 2-
final
Race: A
10:05 9 M Snr 1X
final
Race: A
10:10 10 B U18 2-
division
Race: 1
10:15       Race: 2
10:20 11 W Nov 4X+
division
Race: 1
10:25       Race: 2
10:30       Race: 3
10:35       Race: 4
10:40       Race: 5
10:45 12 W Clb 4+
final
Race: A
10:50 13 M Int 8X+
final
Race: A
10:55 14 W Int 4X+
division
Race: 1
11:00       Race: 2
11:05       Race: 3
11:10       Race: 4
11:15 15 M Nov 4+
division
Race: 1
11:20       Race: 2
11:25 16 M Clb 1X
division
Race: 1
11:30       Race: 2
11:35 17 W Snr 2-
division
Race: 1
11:40       Race: 2
11:45 18 G U18 1X
division
Race: 1
11:50       Race: 2
11:55 19 M Snr 2-
final
Race: A
12:00 20 B U18 1X
division
Race: 1
12:05       Race: 2
12:10 21 W Clb 2-
final
Race: A
12:15 22 M Int 2X
division
Race: 1
12:20       Race: 2
12:25       Race: 3
12:30       Race: 4
12:35 23 W Int 8+
final
Race: A
12:40 24 M Nov 8X+
division
Race: 1
12:45       Race: 2
12:50 25 M Clb 2-
final
Race: A
12:55 26 W Snr 4X-
final
Race: A
13:00 27 M Snr 4-
final
Race: A
13:05 28 G U18 4+
final
Race: A
13:10 29 B U18 4+
final
Race: A
13:15 30 W Clb 8+
final
Race: A
13:20 31 M Int 4+
division
Race: 1
13:25       Race: 2
13:30       Race: 3
13:35 32 W Nov 4+
division
Race: 1
13:40       Race: 2
13:45 33 W Int 1X
division
Race: 1
13:50       Race: 2
13:55       Race: 3
14:00 34 M Clb 8+
final
Race: A
14:05 35 W Snr 4-
final
Race: A
14:10 36 G U18 4X+
division
Race: 1
14:15       Race: 2
14:20 37 M Snr 4X-
final
Race: A
14:25 38 B U18 2X
final
Race: A
14:30 39 W Clb 1X
final
Race: A
14:35 40 M Int 4X+
division
Race: 1
14:40       Race: 2
14:45       Race: 3
14:50 41 W Nov 8X+
division
Race: 1
14:55       Race: 2
15:00 42 W Int 4+
division
Race: 1
15:05       Race: 2
15:10 43 M Nov 8+
division
Race: 1
15:15       Race: 2
15:20 44 M Clb 4X-
final
Race: A
15:25 45 W Snr 1X
final
Race: A
15:30 46 G U18 2X
division
Race: 1
15:35       Race: 2
15:40 47 M Snr 2X
final
Race: A
15:45 48 B U18 4X+
final
Race: A
15:50 49 W Clb 4X-
final
Race: A
15:55 50 M Int 8+
division
Race: 1
16:00       Race: 2
16:05 51 W Nov 8+
final
Race: A
16:10 52 W Int 8X+
final
Race: A
16:15 53 M Nov 4X+
division
Race: 1
16:20       Race: 2
16:25       Race: 3
16:30       Race: 4
16:35 54 M Clb 4+
final
Race: A
16:40 55 W Snr 8+
final
Race: A
16:45 56 M Snr 8+
final
Race: A
User log in

log in

hide

You only require a rowIT login for running regattas or if you have been given the job of making entries for an organisation.

Notes

Clubs. If you only have a password for the RowingNZ website then you will need a rowIT login so please contact us.

Schools. If you have a password provided by NZSSRA then you should log in through the school rowing website.