Day 2. Memorial Regatta is being run as two 1-day regattas. See Day 1.

Day sheet: Memorial Regatta, Day 2

This is the day sheet for the 2020 Memorial Regatta, Day 2.

Sunday, 15th November 2020

Alpha Time Event   Div Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7 Lane 8
A 08:00 1 W Nov 2X
division
Race: 1CAMB1HAMC1NSHC21NSHC21WHAC1WHAC1TGAC1HKIC1GLDW1
B 08:05 Race: 2TGAC2CAMC21CAMC21CAMB2BPCC1GLDW2WHAC2WHAC2
C 08:10 2 W Clb 2X
final
Race: AHAMC1MTAL1MTAL1WESC1HAMC11CAMB1CAMB1COMC1COMC1CAMB2CAMB2
D 08:15 3 M Int 1X
division
Race: 1SPCC1GLDW1CAMB1CAMB1MTAL1MTAL1SHAK1SHAK1AGSB1COMC1COMC1
E 08:20 Race: 2CAMC21CAMC21HAMB1HAMB1STAC1STAC1HKIC1HKIC1ROTC1ROTC1SJHM1SJHM1KGCA1
F 08:25    Race: 3SPCC2AGSB2ROTC2ROTC2KGCA2HKIC2HKIC2MTAL2MTAL2GLDW2
G 08:30 4 W Int 2X
division
Race: 1HKIC1HKIC1WESC1CAMB1CAMB1SPCC1HAMC11WKOC1WKOC1TAWC1GLDW1
H 08:35 Race: 2KGC*1CAMC21CAMC21STAC1ROTC1MERC1HAMC1TGAC1
I 08:40    Race: 3MERC2CAMB2CAMB2GLDW2CAMC22CAMC22STAC2STAC2KGCA2WHAC2WHAC2TGAC2
J 08:45    Race: 4BPCC3ROTC2ROTC2SPCC2HKIC2HKIC2MERC3BPCC4MERC4
K 08:50 5 M Nov 2X
division
Race: 1AGSB1STAC1STAC1HKIC1SPCC1HAMB1HAMB1WHAC1GLDW1CAMC21CAMC21
L 08:55 Race: 2CAMC22SJHM2SJHM2COMC1HAMC1SPCC2AGSB2GLDW2
M 09:00 6 M Clb 2X
division
Race: 1SHAK1SHAK1COMC1WESC1SJHM1SJHM1HAMC1CAMB1CAMB1
N 09:05 Race: 2SHAK2SHAK2AGSB1MERC1MTAL1MTAL1KGCA1HAMC2
O 09:10 7 W Snr 2X
final
Race: ANSHC2MERC1WESC1NSHC1COMC1MERC2WESC2
P 09:15 8 G U18 2-
final
Race: AWKOC2WKOC2MTAL1MTAL1WKOC1WKOC1HAMC11CAMB1CAMB1MTAL2MTAL2
Q 09:20 9 M Snr 1X
final
Race: AAGSB1WESC1NSHC1SCR: AGSB2
R 09:25 10 B U18 2-
division
Race: 1WESC1HAMC1SHAK1SHAK1MTAL1MTAL1SPCC1
S 09:30 Race: 2HAMB4HAMB4SPCC2HAMB3HAMB2HAMB2
T 09:35 11 W Nov 4X+
division
Race: 1TGAC1NSHC21NSHC21HKIC1NSHC1WHAC1WHAC1BPCC1CAMB1
U 09:40 Race: 2WKOC1WKOC1HAMC1ROTC1GLDW1MTAL1MTAL1CAMC21CAMC21COMC1HAMC11
V 09:45    Race: 3HKIC2WHAC2NSHC2HAMC2CAMC22CAMC22CAMB2
W 09:50    Race: 4CAMC24CAMC24HAMC3CAMC25CAMC25CAMC23CAMC23CAMB3
X 09:55 12 W Clb 4+
final
Race: AWKOC2WKOC2HAMC11NSHC1WKOC1WKOC1TGAC1
Y 10:00 13 M Int 8X+
division
Race: 1MERC1CAMB1CAMB1WHAC1SHAK1SHAK1MTAL1MTAL1
Z 10:05 Race: 2SJHM1SJHM1COMC1HAMB1HAMB1KGCA1
A 10:10 14 W Int 4X+
division
Race: 1STAC1NSHC21NSHC21CAMC21CAMC21SCR: KGC*1WESC1HKIC1ROTC1TGAC1
B 10:15 Race: 2COMC1MTAL1MTAL1CAMB1CAMB1SPC*1MERC1WKOC1WKOC1BPCC1
C 10:20    Race: 3WHAC1WHAC1HAMC1GLDW1HAMC11TAWC1HKIC2HKIC2COMC2
D 10:25    Race: 4TGAC2SPCC3GLDW2MERC2WHAC2CAMB2CAMB2
E 10:30 15 M Nov 4+
division
Race: 1MTAL1MTAL1MERC1STAC1HAMB1HAMB1GLDW1SHAK1SHAK1SJHM1AGSB1
F 10:35 Race: 2MTAL2MTAL2HAMB2HAMB2SCR: SHAK2SCR: SHAK2AGSB2SHAK3SHAK3HAMB4HAMB4HAMB3HAMB3
G 10:40 16 M Clb 1X
division
Race: 1WESC1MTAL1MTAL1MERC1CAMB1CAMB1AGSB1NSHC1HAMB1HAMB1COMC1
H 10:45 Race: 2CAMB2CAMB2WESC2MTAL2MTAL2COMC2AGSB2NSHC2COMC3COMC3
I 10:50 18 G U18 1X
division
Race: 1HKIC1HKIC1MTAL1MTAL1WESC1CAMB1CAMB1HAMC11
J 10:55 Race: 2HKIC2HKIC2HAMC1STAC1STAC1CAMB2CAMB2
K 11:00 17 W Snr 2-
final
Race: ANSHC1
K   19 M Snr 2-
final
Race: ANSHC3NSHC1NSHC2NSHC4
L 11:05 20 B U18 1X
division
Race: 1HKIC1HKIC1GLDW1AGSB1MTAL1MTAL1SJHM1SJHM1SHAK1SHAK1NSHC1COMC1COMC1
M 11:10 Race: 2MTAL2MTAL2HKIC2HKIC2WESC2WESC2WESC1WESC1WHAC1WHAC1SJHM2SJHM2AGSB2SHAK2SHAK2
N 11:15 21 W Clb 2-
final
Race: ANSHC1HAMC11COMC1NSHC2
O 11:20 22 M Int 2X
division
Race: 1STAC1STAC1GLDW1MTAL1MTAL1CAMB1CAMB1HKIC1HKIC1SPCC1CAMC21CAMC21COMC1
P 11:25 Race: 2SHAK1SHAK1AGSB1HAMC1WHAC1WHAC1SJHM1SJHM1ROTC1ROTC1HAMB1HAMB1KGCA1
Q 11:30    Race: 3SHAK2SHAK2HKIC2STAC2STAC2KGCA2AGSB2CAMB2CAMB2HAMC2SPCC2
R 11:35    Race: 4SCR: STAC3SCR: STAC3SJHM2SJHM2CAMC22CAMC22WHAC2SHAK3SHAK3MTAL2MTAL2SHAK4SHAK4
S 11:40 23 W Int 8+
final
Race: ACAMB1CAMB1WKOC1WKOC1CAMC21CAMC21NSHC21NSHC21MERC1MTAL1MTAL1NSHC22NSHC22
T 11:45 24 M Nov 8X+
division
Race: 1AGSB1KGCA1CAM*1SHAK1SHAK1MTAL1MTAL1HAMB1HAMB1
U 11:50 Race: 2SHAK2SHAK2GLDW1CAMC21CAMC21SJHM1AGSB2HAMB2HAMB2
V 11:55 25 M Clb 2-
final
Race: AHAMB2HAMB2CAMC1HAMB1HAMB1SCR: AGSB1SPCC1HAMB3HAMB3
W 12:00 26 W Snr 4X-
final
Race: AWESC1NSHC1COMC1
X 12:05 27 M Snr 4-
final
Race: AWESC1NSHC1HAMC1WESC2
Y 12:10 28 G U18 4+
division
Race: 1WKOC1WKOC1
Y   29 B U18 4+
division
Race: 1AGSB2HAMB1AGSB1SJHM1SJHM1SPCC1HAMB3HAMB3
Z 12:15 30 W Clb 8+
final
Race: AMTAL1MTAL1SPCC1CAMB1CAMB1WKOC1WKOC1TGAC1
A 12:20 31 M Int 4+
division
Race: 1AGSB1STAC1STAC1MTAL1MTAL1KGCA1HAMC1CAMB1CAMB1
B 12:25 Race: 2SCR: SHAK3SCR: SHAK3AGSB2STAC2STAC2AGSB3
C 12:30 32 W Nov 4+
division
Race: 1WKOC2WKOC2NSHC1WKOC1WKOC1HAMC1NSHC21NSHC21HAMC11MTAL1MTAL1HAMC2
D 12:35 Race: 2HAMC13WKOC3WKOC3NSHC2HAMC12MTAL2MTAL2NSHC22NSHC22MTAL3MTAL3NSHC23NSHC23
E 12:40 33 W Int 1X
division
Race: 1SCR: SPCC1HKIC1HKIC1MERC1CAMC1KGCA1WKOC1WKOC1
F 12:45 Race: 2GLDW1NSHC21NSHC21CAMB1CAMB1HAMC1MTAL1MTAL1
G 12:50    Race: 3MERC3CAMB2CAMB2BPCC2MERC2GLDW2BPCC3BPCC3MERC4
H 12:55 34 M Clb 8+
final
Race: AMERC1AGSB1WESC1AGSB2
I 13:00 35 W Snr 4-
final
Race: AWESC1MERC1NSHC1
J 13:05 36 G U18 4X+
division
Race: 1WHAC1WHAC1SCR: KGCA1HAMC1SPCC1CAMB1CAMB1CAMC21CAMC21
K 13:10 Race: 2WHAC2COMC1STAC1WKOC1WKOC1ROTC1BPCC3
L 13:15 37 M Snr 4X-
final
Race: ANSHC2HAMC1NSHC1
M 13:20 38 B U18 2X
final
Race: AAGSB1GLDW1SJHM2SJHM2ROTC1ROTC1SPCC1
N 13:25 39 W Clb 1X
division
Race: 1HAMC11CAMB1CAMB1COMC1COMC1WESC1TAWC1TGAC1
O 13:30 Race: 2COMC3COMC3SCR: TGAC2
TGAC3
COMC2COMC2
P 13:35 40 M Int 4X+
division
Race: 1AGSB1SPCC1SJHM1SJHM1HAMC1HKIC1HKIC1COMC1MERC1KGCA1
Q 13:40 Race: 2ROTC1CAMB1CAMB1MTAL1MTAL1WHAC1STAC1STAC1SHAK1SHAK1HAMB1HAMB1CAMC21CAMC21
R 13:45    Race: 3SJHM2SJHM2MTAL2MTAL2CAMB2CAMB2HKIC2HAMC2AGSB2SHAK2SHAK2KGCA2
S 13:50    Race: 4KGCA4SHAK3SHAK3KGCA3COMC2MTAL3MTAL3HAMC3SHAK4SHAK4KGCA5
T 13:55 41 W Nov 8X+
division
Race: 1HKIC1BPC*1GLDW1CAMC21CAMC21CAMB1
U 14:00 Race: 2WKOC1WKOC1MERC1NSHC21NSHC21CAMC22CAMC22
V 14:05 42 W Int 4+
division
Race: 2MTAL2MTAL2WKOC1WKOC1SPC*1STAC1NSHC22NSHC22MTAL3MTAL3NSHC23NSHC23
W 14:10 Race: 1GLDW1MERC1CAMC21CAMC21HAMC11MTAL1MTAL1TGAC1NSHC21NSHC21
X 14:15 43 M Nov 8+
final
Race: AHAMB3HAMB3AGSB1HAMB1HAMB1MTAL1MTAL1HAMB2HAMB2SCR: SHAK1SCR: SHAK1
SHAK3
Y 14:25 44 M Clb 4X-
final
Race: ACOMC1WESC1MTAL1MTAL1HAMC1
Z 14:30 45 W Snr 1X
final
Race: ATGAC2NSHC1HAMC1WESC1COMC1WESC2
A 14:35 46 G U18 2X
final
Race: AMERC1STAC1STAC1SPCC1HAMC11WHAC1WHAC1HKIC1HKIC1WHAC2
B 14:40 47 M Snr 2X
final
Race: ASCR: WHAC1HAMC1WESC1NSHC1AGSB1
C 14:45 48 B U18 4X+
final
Race: AHKIC1HKIC1SHAK1SHAK1SJHM2SJHM2AGSB1HAMC1
D 14:50 49 W Clb 4X-
final
Race: AMTAL1MTAL1HAMC1COMC1
E 14:55 50 M Int 8+
final
Race: AAGSB2SHAK1SHAK1KGCA1AGSB1KGCA2SHAK2SHAK2KGCA3
F 15:00 51 W Nov 8+
division
Race: 1NSHC1WKOC1WKOC1MERC1MTAL1MTAL1NSHC21NSHC21
G 15:05 Race: 2CAMC21CAMC21HAMC1HAMC11WKOC2WKOC2
H 15:10 52 W Int 8X+
final
Race: AWHAC1TGAC1MTAL1MTAL1NSHC21NSHC21BPCC1HKIC1
I 15:15 53 M Nov 4X+
division
Race: 1HAMB1HAMB1MERC1SPCC1HAMC1CAMB1SJHM1SJHM1STAC1STAC1
J 15:20 Race: 2WHAC1MTAL1MTAL1KGCA1AGSB1CAMC21CAMC21SHAK1SHAK1
K 15:25    Race: 3SJHM2CAM*2MTAL2MTAL2CAMC22AGSB2HAMB2HAMB2
L 15:30    Race: 4AGSB3SJHM3SJHM3SHAK3SHAK3HAMB3HAMB3MTAL3MTAL3AGSB4HAMB4HAMB4
M 15:35 54 M Clb 4+
final
Race: AAGSB2NSHC1AGSB1AGSB3
N 15:40 55 W Snr 8+
final
Race: AWKOC1WKOC1WESC1WKOC2WKOC2
O 15:45 56 M Snr 8+
final
Race: AHAMB3HAMB3AGSB1HAMB1WESC1HAMB2

Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. SCR: WHAC1) was scratched after being drawn in the race.

User log in

log in

hide

You only require a rowIT login for running regattas or if you have been given the job of making entries for an organisation.

Notes

Clubs. If you only have a password for the RowingNZ website then you will need a rowIT login so please contact us.

Schools. If you have a password provided by NZSSRA then you should log in through the school rowing website.