You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023 (#2), 2023 (#12), 2023 (#1), 2022 (#2), 2022 (#12), 2020 (#2), 2020 (#12), 2020 (#1), 2019 (#2), 2019 (#1), 2018 (#2), 2018 (#1), 2017 (#2), 2017 (#1), 2016 (#2), 2016 (#1), 2015 (#2), 2015 (#1), 2014 (#2), 2014 (#1), 2013 (#2), 2013 (#1), 2012 (#2), 2012 (#1), 2011 (#2), 2011 (#1), 2010 (#0), 2009 (#2), 2009 (#1), 2008 (#0), 2007 (#0).
Results: Memorial Regatta, Day 1
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alastair Riddle & Dean Neilson
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Richard Thompson
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TGAC
[TRGG]
Coached by: Jeff Johnson
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Jo Mackie & Philip Petch
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Olivia Adams
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Annie Williams
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: Holly Chaafe
Boat: Dave Shireffs (M)
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Chris Brake
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Karl Manson
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Rachel Gamble Flint & Alison Mills
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Kylee Corboy & Stella Rasmussen Annabelle McRobie
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
COMC
[STLN]
Coached by: Mike Ruiterman
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
STAC
[SCOT]
Coached by: Emma Phelps
|
Division 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Chris Brake
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#3
NSHC
Coached by: Chris Brake
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMG
Coached by: Karl Manson
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Alastair Riddle & Dean Neilson
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Coached by: Jeff Johnson
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
Coached by: Olivia Adams
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#32
WESC
Coached by: Holly Chaafe
Boat: M-Laurie.B
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#31
CAMC
[CAMB]
Coached by: Michele Munro & Callum Wright
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Steve Finlayson
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Chick Hammond
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: India Mattocks
Boat: Juliette Drysdale (M)
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Brendon Grey
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Peter Mills
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
MERC
[PUKE]
Coached by: Brendon Grey
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#21
CAMC
[STPC]
Coached by: Norm Charlton
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMC
[HLCR]
Coached by: Kylee Corboy
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
Coached by: Chick Hammond
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
HAMG
[WKOC]
Coached by: Karl Manson
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Peter Mills
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#32
CAMC
[CAMB]
Coached by: Michele Munro & Callum Wright
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
SJHM
[WKOC]
Coached by: Sean Birdling
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
SHAK
[AKLC]
Coached by: Terry Dolan
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Philip Petch
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Brendan Boreham
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: Hasan Pathan
Boat: Mahi 1 (M)
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#31
CAMC
[CAMB]
Coached by: Lynley Allison & George Baxter
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Peter Mills
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
Coached by: Philip Petch
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMC
[HLCR]
Coached by: Kylee Corboy & Blair Currie
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#21
CAMC
[STPC]
Coached by: Chris Thorsen
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Blair Currie
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HKIC
[HAUR]
Coached by: Franklin Hamilton
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Brendan Boreham
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
SHAK
[AKLC]
Coached by: Terry Dolan
|
Division 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#2
TGAC
[TRGB]
Coached by: Richard Gee
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#3
TGAC
[TRGB]
Coached by: Richard Gee
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#3
KGCA
Coached by: Brendan Boreham
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
SJHM
[WKOC]
Coached by: Sean Birdling
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#32
WESC
Coached by: Hasan Pathan
Boat: M-Green
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#3
CAMC
Coached by: Philip Petch
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#3
SHAK
[AKLC]
Coached by: Terry Dolan
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#32
CAMC
[CAMB]
Coached by: Lynley Allison & George Baxter
|
Division 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#5
CAMC
[STPC]
Coached by: Megan Glenn
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato
Entity
ROTO
ROTO
Waikato/BoP |
Crew
#4
HAMC
[ROTO]
Coached by: Kylee Corboy
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#5
TGAC
[TRGB]
Coached by: Richard Gee
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMC
[HLCR]
Coached by: Kylee Corboy
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#4
CAMC
Coached by: Philip Petch
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#33
WESC
Coached by: Hasan Pathan
Boat: WERC4 (L)
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#4
TGAC
[TRGB]
Coached by: Richard Gee
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#4
SHAK
[AKLC]
Coached by: Terry Dolan
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Blair Currie
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Peter Mills
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Philip Petch
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#31
CAMC
[CAMB]
Coached by: Michele Munro & Callum Wright
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: Marieke Richards
Boat: Mike Lobel (M)
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Steve Finlayson
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#21
CAMC
[STPC]
Coached by: Anna Gallaher
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HKIC
[HAUR]
Coached by: Jeremy Cryer
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Emma Napper & Hasan Pathan
Boat: Dan Ashby (M)
|
|||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
HOWI
[AKLC]
Coached by: Jason Parris-Oswald & Sian Lovelock
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Rachel Gamble Flint & Alison Mills
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMC
[HLCR]
Coached by: Kylee Corboy
|
Division 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Ted Phelps & Marcus Grimmer
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Chris Pearson & Glen Reichardt
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
Coached by: Rachel Gamble Flint & Alison Mills
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Coached by: Steve Finlayson
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HKIC
[HAUR]
Coached by: Jeremy Cryer
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#32
CAMC
[CAMB]
Coached by: Craig Rodger & Jenna-Lee Markgraaff Brylee Deacon
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#32
WESC
Coached by: Marieke Richards
|
Division 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#4
ROTC
Coached by: Chris Pearson & Glen Reichardt
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#3
ROTC
Coached by: Tom Clark & Rebecca Jones
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#4
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMC
[SHGH]
Coached by: Kylee Corboy & Peter Mitchell
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#3
HKIC
[HAUR]
Coached by: Jeremy Cryer
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
TGAC
Coached by: Steve Finlayson
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
SHAK
[AKLC]
Coached by: Blake Chamberlain
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Sean Birdling
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Kylee Corboy
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#31
CAMC
[CAMB]
Coached by: Lynley Allison & George Baxter
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Allen Loomb & Wayne Asplin
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Hasan Pathan
Boat: Dave Shireffs (M)
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
STAC
[SCOT]
Coached by: Emma Phelps
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#2
STAC
[SCOT]
Coached by: Emma Phelps
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Hasan Pathan
Boat: Roger McGarry (H)
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Coached by: Maleponi Vaioleti
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Jim Matchett
|
Division 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#2
SJHM
Coached by: Sean Birdling
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
SHAK
[AKLC]
Coached by: Mike O'Brien
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Ted Phelps & Richard Thompson
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#32
CAMC
[CAMB]
Coached by: Lynley Allison & George Baxter
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#5
STAC
[SCOT]
Coached by: Emma Phelps
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#4
STAC
[SCOT]
Coached by: Emma Phelps
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Brett Henry
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Peter Mills
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Franklin Hamilton
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Mike Ruiterman
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Simon Aubrey
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
SJHM
[WKOC]
Coached by: Sean Birdling
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Hugo Verdonk & Kelsey Campbell
Boat: Roger McGarry (H)
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Brett Henry
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HKIC
[HAUR]
Coached by: Franklin Hamilton
|
|||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
HOWI
[AKLC]
Coached by: Jason Parris-Oswald & Travis Hynes
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Philip Petch
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
Coached by: Marie Gaspar
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
Coached by: Marie Gaspar
|
|||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
HOWI
[AKLC]
Coached by: Jason Parris-Oswald & Travis Hynes
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Steve Finlayson
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Emma Napper & Kelsey Campbell
Boat: X-Tony Gibson (L)
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Franklin Hamilton & Jeremy Cryer
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Emma Napper & Kelsey Campbell
Boat: Juliette Drysdale (M)
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#2
WKDS
Coached by: Pat Peoples
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Coached by: Pat Peoples
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#31
CAMC
[CAMB]
Coached by: Michele Munro & Callum Wright
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Coached by: Ash Birght & Kim Dowden
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#11
HAMC
[SHGH]
Coached by: Kylee Corboy & Peter Mitchell
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#12
HAMC
[SHGH]
Coached by: Kylee Corboy & Peter Mitchell
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#32
CAMC
[CAMB]
Coached by: Craig Rodger & Jenna-Lee Markgraaff Brylee Deacon
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Peter Mills
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Blair Currie
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Nick Dawe & Hugo Verdonk
Boat: Mahi 1 (M)
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Simon Aubrey
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Nick Dawe & Hugo Verdonk
Boat: Z-RPC Ged Campbell (H)
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Coached by: Blair Currie & Kylee Corboy
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#3
AKLC
Coached by: Peter Mills
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#3
WESC
Coached by: Nick Dawe & Hugo Verdonk
Boat: WERC5 (H)
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#5
WESC
Coached by: Nick Dawe & Hugo Verdonk
Boat: Z-RPC MB (Unnamed)
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#12
AKLC
Coached by: Mike O'Brien
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Peter Mills
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#11
AKLC
Coached by: Brent Leach
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Mike Hasselbach
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Mike Hasselbach
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#31
CAMC
[CAMB]
Coached by: Michele Munro & Richard Tonks
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#3
KGCA
Coached by: Mike Hasselbach
|
Event
11
W Nov 4X+
Sponsored by: Just Horse'n Around
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Chris Brake
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Coached by: Jeff Johnson
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Jim Matchett
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#32
CAMC
[CAMB]
Coached by: Craig Rodger & Jenna-Lee Markgraaff Brylee Deacon
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMG
Coached by: Karl Manson
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
Coached by: Olivia Adams
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Megan Glenn
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alastair Riddle & Dean Neilson
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Alya Mexted
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#21
CAMC
[STPC]
Coached by: Teagan Carvell
|
|||
Entity
TGA*
TGA*
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGA*
Composite crew. Coached by: Jeff Johnson
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Karl Manson
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Jim Matchett
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Olivia Adams
|
Division 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Chris Brake
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Kylee Corboy & Stella Rasmussen Annabelle McRobie
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Samara Howden-Waugh (stroke), Sophia de Felice, Evangeline McHardy, Abigail Jesudas + Ella Wernham (cox)
Coached by: Ella Campbell & Kim Dowden
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#31
CAMC
[CAMB]
Coached by: Craig Rodger & Jenna-Lee Markgraaff Brylee Deacon
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
STAC
[SCOT]
Coached by: Emma Phelps
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Hasan Pathan
Boat: Alasdair McGeachie (M)
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Coached by: Ash Bright & Kim Dowden
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#31
WESC
[MTAL]
Coached by: India Mattocks
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Peter Mills
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Coached by: Pat Peoples
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
HAMG
[WKOC]
Coached by: Karl Manson
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Steve Finlayson
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HKIC
[HAUR]
Coached by: Jeremy Cryer
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Rachel Gamble Flint & Alison Mills
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Coached by: Hannah Retimana & Kim Dowden
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Leanne Henry
|
Division 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPC*
BPC*
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPC*
Composite crew. Coached by: Marcus Grimmer
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Coached by: Steve Finlayson
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#32
CAMC
[CAMB]
Coached by: Craig Rodger & Jenna-Lee Markgraaff Brylee Deacon
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HKIC
[HAUR]
Coached by: Jeremy Cryer
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#3
HKIC
Coached by: Olivia Adams
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Sean Birdling
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Hasan Pathan
Boat: Kerry Ashby (H)
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
STAC
[SCOT]
Lachlan Pennington (stroke), Maxwell Kingston, Thomas Biggins, Edward Goldie + Solomon Beverley (cox)
Coached by: Emma Phelps
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#21
CAMC
[STPC]
Coached by: Finlay Sherlock-Ludlow
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: Ben Campbell
Boat: Vic Lange (M)
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Ian McKinnon
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
SHAK
[AKLC]
Coached by: Terry Dolan
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#32
WESC
Coached by: Ben Campbell
Boat: Alasdair McGeachie (M)
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#22
CAMC
[STPC]
Coached by: Evan Williams
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#3
KGCA
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#33
WESC
Coached by: Ben Campbell
Boat: Henry Dangerfield Smith (L)
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#2
SJHM
Coached by: Sean Birdling
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Peter Mills
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Simon Aubrey
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#31
WESC
[MTAL]
Coached by: Hasan Pathan
Boat: WERC5 (H)
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Brendan Boreham
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Blair Currie
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Mike Ruiterman
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Nick Dawe & Hugo Verdonk
Boat: Private-Jack
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Brett Henry
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#31
CAMC
[CAMB]
Coached by: Michele Munro & Richard Tonks
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Franklin Hamilton & Jeremy Cryer
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
SJHM
[WKOC]
Coached by: Sean Birdling
|
Division 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Peter Mills
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#3
WESC
Coached by: Hugo Verdonk & Nick Dawe
Boat: Private-Talisman
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#3
AKLC
Coached by: Peter Mills
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
COMC
Coached by: Mike Ruiterman
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Brett Henry
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#4
WESC
Coached by: Hugo Verdonk & Nick Dawe
Boat: WERC8 (M)
|
Division 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Emma Napper & Kelsey Campbell
Boat: X-Tony Gibson (L)
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Marcus Grimmer & Ted Phelps
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
HAMG
[WKOC]
Coached by: Karl Manson
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Kylee Corboy
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#21
CAMC
[STPC]
Coached by: Norm Charlton
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Coached by: Pat Peoples
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Peter Mills
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Rachel Gamble Flint & Alison Mills
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
HAMG
[WKOC]
Coached by: Karl Manson
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Annie Williamson
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#11
HAMC
[SHGH]
Coached by: Kylee Corboy
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Marcus Grimmer
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Nick Dawe & Hugo Verdonk
Boat: X-John Barton (H)
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Peter Mills
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Simon Aubrey
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
Coached by: Tobias Rudkin
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Nick Dawe & Hugo Verdonk
Boat: X-Lew Beck (M)
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Peter Mills
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#3
WESC
Coached by: Nick Dawe & Hugo Verdonk
Boat: Wolfgang White (H)
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
Coached by: Tobias Rudkin
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#4
WESC
Coached by: Nick Dawe & Hugo Verdonk
Boat: X-Ross McKee (M)
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#11
AKLC
[SHAK]
Coached by: Brent Leach
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#21
CAMC
[STPC]
Coached by: Chris Thorsen
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HKIC
[HAUR]
Coached by: Franklin Hamilton & Jeremy Cryer
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Simon Aubrey
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Kyle Coles
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#12
AKLC
Coached by: Brent Leach
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Brett Henry
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Coached by: Blair Currie
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Peter Mills
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
STAC
[SCOT]
Coached by: Emma Phelps
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#22
CAMC
[STPC]
Coached by: Chris Thorsen
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HKIC
[HAUR]
Coached by: Franklin Hamilton
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMC
[HLCR]
Coached by: Blair Currie
|
Division 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#13
AKLC
[SHAK]
Coached by: Brent Leach
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#15
AKLC
[SHAK]
Coached by: Brent Leach
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#14
AKLC
[SHAK]
Coached by: Brent Leach
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#2
STAC
[SCOT]
Coached by: Emma Phelps
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#3
SPCC
Coached by: Kyle Coles
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
Coached by: Kyle Coles
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#4
SPCC
Coached by: Kyle Coles
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Coached by: Hannah Retimana & Kim Dowden
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#22
NSHC
[WTLG]
Coached by: Hannah Retimana & Kim Dowden
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#31
CAMC
[CAMB]
Coached by: Michele Munro & Callum Wright
|
|||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
HOWI
[AKLC]
Coached by: Jason Parris-Oswald & Sian Lovelock
|
|||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
HOWI
[AKLC]
Coached by: Jason Parris-Oswald & Sian Lovelock
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Peter Mills
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Emma Napper & Kelsey Campbell
Boat: Lynette Skelton (L)
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TGAC
[TRGB]
Coached by: Richard Gee
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
SJHM
[WKOC]
Coached by: Sean Birdling
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Philip Petch
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Brendan Boreham
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Kyle Coles
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#21
CAMC
[STPC]
Coached by: Chris Thorsen
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
SHAK
[AKLC]
Coached by: Terry Dolan
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Peter Mills
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: Hasan Pathan
Boat: Dave Shireffs (M)
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HKIC
[HAUR]
Coached by: Franklin Hamilton
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Jacob Calvert
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
||||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#31
CAMC
[CAMB]
Coached by: Lynley Allison & George Baxter
|
Division 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
STAC
[SCOT]
Coached by: Emma Phelps
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Brendan Boreham
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMC
[HLCR]
Coached by: Kylee Corboy
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Coached by: Richard Gee
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#32
CAMC
[CAMB]
Coached by: Lynley Allison & George Baxter
|
Division 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
Coached by: Philip Petch
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#22
CAMC
[STPC]
Coached by: Nathan Perry
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Coached by: Kylee Corboy
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HKIC
[HAUR]
Coached by: Franklin Hamilton
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
SJHM
[WKOC]
Coached by: Sean Birdling
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
SHAK
[AKLC]
Coached by: Terry Dolan
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#32
WESC
Coached by: Hasan Pathan
Boat: M-Laurie.B
|
Division 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#3
TGAC
[TRGB]
Coached by: Richard Gee
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
WHAC
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#3
KGCA
Coached by: Brendan Boreham
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#4
KGCA
Coached by: Brendan Boreham
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#5
KGCA
Coached by: Brendan Boreham
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#33
CAMC
[CAMB]
Coached by: Lynley Allison & George Baxter
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Hugo Verdonk & Nick Dawe
Boat: Wolfgang White (H)
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Brett Henry
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
Coached by: Tobias Rudkin
|
|||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
HOWI
[AKLC]
Coached by: Jason Parris-Oswald & Travis Hynes
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#31
WESC
[MTAL]
Coached by: Germain Hellriegel White
Boat: Juliette Drysdale (M)
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Mike Hasselbach
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#32
WESC
[MTAL]
Coached by: Germain Hellriegel White
Boat: Garth Tremeer (H)
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
Coached by: Tobias Rudkin
|
|||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
HOWI
[AKLC]
Coached by: Jason Parris-Oswald & Travis Hynes
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Mike Hasselbach
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Emma Napper & Kelsey Campbell
Boat: Win Wrathall (L)
|
|||
Entity
TGA*
TGA*
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGA*
Composite crew. Coached by: Steve Finlayson
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Emma Napper & Kelsey Campbell
Boat: Kim Littlejohn (L)
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Nick Dawe & Hugo Verdonk
Boat: X-Mike Hartley (H)
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Peter Mills
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Nick Dawe & Hugo Verdonk
Boat: Dave Vallance (H)
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Simon Aubrey
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#2
WKDS
Milan Nordstrom (stroke), Isabel Melville, Xanthe Lovegrove-Edlington, Eloise Orr + Heidi Gudgeon (cox)
Coached by: Pat Peoples
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Coached by: Pat Peoples
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#11
HAMC
[SHGH]
Coached by: Kylee Corboy
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#3
WKDS
Coached by: Pat Peoples
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#32
CAMC
[CAMB]
Coached by: Craig Rodger & Jenna-Lee Markgraaff Brylee Deacon
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#31
CAMC
[CAMB]
Coached by: Craig Rodger & Jenna-Lee Markgraaff Brylee Deacon
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#11
AKLC
Coached by: Brent Leach
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
Coached by: Marie Gaspar
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
Coached by: Marie Gaspar
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#31
WESC
[MTAL]
Coached by: Germain Hellriegel White
Boat: Nicky Coles (M)
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#31
CAMC
[CAMB]
Coached by: Michele Munro & Richard Tonks
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
STAC
[SCOT]
Ollie Pennington (stroke), Lachlan Horne, Oscar Preuss, Fynn Jones-Rawstorne + Solomon Beverley (cox)
Coached by: Emma Phelps
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
SHAK
[AKLC]
Coached by: Terry Dolan
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Brendan Boreham
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: Hasan Pathan
Boat: Vic Lange (M)
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Coached by: Ella Campbell & Kim Dowden
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Hasan Pathan
Boat: Vic Lange (M)
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#31
CAMC
[CAMB]
Coached by: Craig Rodger & Jenna-Lee Markgraaff Brylee Deacon
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Karl Manson
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#11
HAMC
Coached by: Kylee Corboy & Rachel Brown Peter Mitchell
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: Holly Chaafe
Boat: Henry Dangerfield Smith (L)
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Chris Brake
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Kylee Corboy & Stella Rasmussen Annabelle McRobie
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#32
WESC
Coached by: Holly Chaafe
Boat: Alasdair McGeachie (M)
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#32
CAMC
[CAMB]
Coached by: Craig Rodger & Jenna-Lee Markgraaff Brylee Deacon
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#22
NSHC
[WTLG]
Coached by: Ella Campbell & Kim Dowden
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#12
HAMC
Coached by: Kylee Corboy & Peter Mitchell Rachel Brown
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
STAC
[SCOT]
Coached by: Emma Phelps
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HKIC
[HAUR]
Coached by: Jeremy Cryer
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#31
CAMC
[CAMB]
Coached by: Michele Munro & Callum Wright
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Marcus Grimmer & Ted Phelps
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Emma Napper & Hasan Pathan
Boat: Mahi 1 (M)
|
|||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
HOWI
[AKLC]
Coached by: Jason Parris-Oswald & Sian Lovelock
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Steve Finlayson
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
Coached by: Chick Hammond
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato
Entity
ROTO
ROTO
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMC
[ROTO]
Coached by: Blair Currie & Kylee Corboy
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Chick Hammond
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
STAC
[SCOT]
Coached by: Emma Phelps
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Marcus Grimmer
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Emma Napper & Hasan Pathan
Boat: Mahi 2 (M)
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Blair Currie
|
Division 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#4
WHAC
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#3
HKIC
[HAUR]
Coached by: Jeremy Cryer
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#3
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HKIC
[HAUR]
Coached by: Jeremy Cryer
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
Coached by: Rachel Gamble Flint & Alison Mills
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato
Entity
ROTO
ROTO
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMC
[ROTO]
Coached by: Kylee Corboy
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Louis Upton (stroke), Jackson Compain, Callan Ogilvie, Ethan Henderson, Freddie Eadie, Thaddeus Cryer, Matthew Acland, Alexander Shannon + Lilian Kidd (cox)
Coached by: Mike Hasselbach
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Fraser MacGillivray (stroke), Luke Sanders, Max Jarvie, Samuel Coats, Wei Siong Ong, Lucas Duthie, Rohan Sharma, Kairo Ah Kuoi-Simich + Guy Pinfold (cox)
Coached by: Germain Hellriegel White
Boat: Max Weston (M)
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
SJHM
[WKOC]
Logan Morris (stroke), Charlie Iremonger, Luka Dale, Joel Birdling, Arden Morunga, Kurtis McCarthy, Lache Matafeo, Mason Smith + Bradley Kingma (cox)
Coached by: Sean Birdling
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Emma Napper & Kelsey Campbell
Boat: X-Romola Ashby (L)
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#32
CAMC
[CAMB]
Coached by: Michele Munro & Callum Wright
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMG
Monique Austin (stroke), Caitlyn Silcock, Zoe Middlemiss, Tevarn Bennion-Lindsay + Sam Gardiner (cox)
Coached by: Karl Manson
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
TGAC
Coached by: Steve Finlayson
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Coached by: Steve Finlayson
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMC
[HLCR]
Coached by: Kylee Corboy & Dave Speed
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Karl Manson
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Steve Finlayson
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Rachel Gamble Flint & Alison Mills
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Sofia Keeling (stroke), Grace Haack, Lizzie Avis, Ezelle-Sophia van der Westhuizen + Holly Thompson (cox)
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Coached by: Pat Peoples
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Peter Mills
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Simon Aubrey
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Nick Dawe & Hugo Verdonk
Boat: PW Senior (H)
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#11
AKLC
Coached by: Brent Leach
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Blair Currie & Kylee Corboy
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#21
CAMC
[STPC]
Coached by: Chris Thorsen
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Kyle Coles
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#31
CAMC
[CAMB]
Coached by: Michele Munro & Richard Tonks
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
STAC
[SCOT]
Coached by: Emma Phelps
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
Coached by: Kyle Coles
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#12
AKLC
[SHAK]
Coached by: Brent Leach
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#32
CAMC
[CAMB]
Coached by: Michele Munro & Richard Tonks
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#3
SPCC
Coached by: Kyle Coles
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#3
STAC
[SCOT]
Coached by: Emma Phelps
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#2
STAC
[SCOT]
Coached by: Emma Phelps
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#4
STAC
[SCOT]
Coached by: Emma Phelps
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Wayne Asplin & Allen Loomb
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Brendon Grey
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: India Mattocks
Boat: M-Green
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Emma Napper & Hasan Pathan
Boat: WERC10
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Annie Williamson
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Peter Mills
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Chick Hammond
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Rachel Gamble Flint & Alison Mills
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#31
CAMC
[CAMB]
Coached by: Michele Munro & Callum Wright
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Emma Napper & Kelsey Campbell
Boat: Mahi 2 (M)
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Peter Mills
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
Coached by: Chick Hammond
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#32
WESC
[MTAL]
Coached by: India Mattocks
Boat: Mahi 1 (M)
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Steve Finlayson
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Brendon Grey
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#3
MERC
Coached by: Brendon Grey
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Richard Gee
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HKIC
[HAUR]
Coached by: Franklin Hamilton
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Sean Birdling
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Kylee Corboy
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Brendan Boreham
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: Hasan Pathan
Boat: Alasdair McGeachie (M)
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Jacob Calvert
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#21
CAMC
[STPC]
Coached by: Finlay Sherlock-Ludlow
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Philip Petch
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#31
CAMC
[CAMB]
Coached by: Lynley Allison & George Baxter
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
Division 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Coached by: Maleponi Vaioleti
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Coached by: Richard Gee
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#22
CAMC
[STPC]
Coached by: Nathan Perry
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#32
CAMC
[CAMB]
Coached by: Lynley Allison & George Baxter
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
Coached by: Olivia Adams
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#21
CAMC
[STPC]
Coached by: Anna Gallaher
|
|||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Jason Parris-Oswald & Sian Lovelock
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Coached by: Graham Smith
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Coached by: Ash Bright & Kim Dowden
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#31
CAMC
[CAMB]
Coached by: Michele Munro & Callum Wright
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Karl Manson
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: India Mattocks & Marieke Richards
Boat: Nicky Coles (M)
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Amelia Barrell
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#11
HAMC
Coached by: Kylee Corboy & Peter Mitchell
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#2
WKDS
Coached by: Graham Smith
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#22
NSHC
[WTLG]
Phoebe Bird (stroke), Kathryn Farac, Amelie Rerekura-Peters, Isabella Davies + Chase Templeman (cox)
Coached by: Hannah Retimana & Kim Dowden
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#32
CAMC
[CAMB]
Coached by: Michele Munro & Callum Wright
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#32
WESC
Coached by: Marieke Richards
Boat: Henry Dangerfield Smith (L)
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#33
CAMC
[CAMB]
Coached by: Craig Rodger & Jenna-Lee Markgraaff Brylee Deacon
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Brett Henry
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Peter Mills
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Hugo Verdonk & Nick Dawe
Boat: PW Senior (H)
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#21
CAMC
[STPC]
Coached by: Chris Thorsen
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Franklin Hamilton
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
SJHM
[WKOC]
Coached by: Sean Birdling
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Philip Petch
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
SJHM
[WKOC]
Coached by: Sean Birdling
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Steve Finlayson
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Emma Napper & Kelsey Campbell
Boat: WERC2 (M)
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Coached by: Steve Finlayson
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
Coached by: Franklin Hamilton
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Franklin Hamilton
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Emma Napper & Nick Dawe
Boat: Mahi 1 (M)
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Marcus Grimmer
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Rachel Gamble Flint & Alison Mills
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMC
[HLCR]
Coached by: Kylee Corboy
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
HAMG
[WKOC]
Coached by: Karl Manson
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Steve Finlayson
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#21
CAMC
[STPC]
Coached by: Norm Charlton
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
STAC
[SCOT]
Coached by: Emma Phelps
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Coached by: Pat Peoples
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#22
CAMC
[STPC]
Coached by: Norm Charlton
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
HAMG
[WKOC]
Coached by: Karl Manson
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMC
[HLCR]
Coached by: Kylee Corboy
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
TGAC
Coached by: Steve Finlayson
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
HAMG
[WKOC]
Coached by: Karl Manson
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Peter Mills
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Blair Currie
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Nick Dawe & Hugo Verdonk
Boat: X-Lew Beck (M)
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Peter Mills
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Nick Dawe & Hugo Verdonk
Boat: X-Ross McKee (M)
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#3
AKLC
Coached by: Peter Mills
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#11
AKLC
Coached by: Mike O'Brien
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Kyle Coles
|
|||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
HOWI
[AKLC]
Coached by: Travis Hynes & Jason Parris-Oswald
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
Coached by: Gavin Powell & Tobias Rudkin
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Sean Birdling
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#31
CAMC
[CAMB]
Coached by: Michele Munro & Richard Tonks
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
Coached by: Kyle Coles
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#32
CAMC
[CAMB]
Coached by: Michele Munro & Richard Tonks
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
SJHM
[WKOC]
Coached by: Sean Birdling
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
SJHM
[WKOC]
Coached by: Sean Birdling
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Brendon Grey
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Peter Mills
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Brendon Grey
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Emma Napper & Kelsey Campbell
Boat: Win Wrathall (L)
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#21
CAMC
[STPC]
Coached by: Norm Charlton
|
Event
50
M Int 8+
Sponsored by: Just Horse'n Around
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Hasan Pathan
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Cole Barfoot
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#31
CAMC
[CAMB]
Coached by: Lynley Allison & George Baxter
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#21
CAMC
[STPC]
Coached by: Finlay Sherlock-Ludlow
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Jim Matchett
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Victoria Goodwin & Bruce Jones
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: Ben Campbell
Boat: Alasdair McGeachie (M)
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Maleponi Vaioleti & Kylee Corboy
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
SHAK
[AKLC]
Coached by: Terry Dolan
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Wayne Asplin & Allen Loomb
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Franklin Hamilton
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Sean Birdling
|
|||
Entity
BPC*
BPC*
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPC*
Composite crew. Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
STAC
[SCOT]
Coached by: Emma Phelps
|
Division 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
Coached by: Drew Tierney & Bruce Jones
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#32
CAMC
[CAMB]
Ben Gillanders (stroke), Dylan Jackson-McClutchie, Kayden Simmons, Oscar Moore + Sophie Stratford (cox)
Coached by: Lynley Allison & George Baxter
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
SHAK
[AKLC]
Coached by: Blake Chamberlain
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#2
SJHM
Coached by: Sean Birdling
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#22
CAMC
[STPC]
Coached by: Evan Williams
|
|||
Entity
BPC*
BPC*
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPC*
Composite crew. Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Cole Barfoot
|
Division 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#3
SPCC
Coached by: Drew Tierney & Martyn O'Leary
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#3
SJHM
Coached by: Sean Birdling
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#3
KGCA
Coached by: Cole Barfoot
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#24
CAMC
Coached by: Megan Glenn
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#23
CAMC
[STPC]
Sahasya Yerramsetti (stroke), Jakob Kampenhout, William Miller, Daniel Ritchie + Sadie Cockrell (cox)
Coached by: Nathan Perry
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#3
SHAK
[AKLC]
Coached by: Blake Chamberlain
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Mike Hasselbach
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#32
WESC
Coached by: Germain Hellriegel White
Boat: Vic Lange (M)
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#31
WESC
[MTAL]
Coached by: Germain Hellriegel White
Boat: Nicky Coles (M)
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Mike Hasselbach
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Peter Mills
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#33
WESC
Coached by: Germain Hellriegel White
Boat: Kerry Ashby (H)
|
Social