Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023 (#2), 2023 (#12), 2023 (#1), 2022 (#12), 2022 (#1), 2020 (#2), 2020 (#12), 2020 (#1), 2019 (#2), 2019 (#1), 2018 (#2), 2018 (#1), 2017 (#2), 2017 (#1), 2016 (#2), 2016 (#1), 2015 (#2), 2015 (#1), 2014 (#2), 2014 (#1), 2013 (#2), 2013 (#1), 2012 (#2), 2012 (#1), 2011 (#2), 2011 (#1), 2010 (#0), 2009 (#2), 2009 (#1), 2008 (#0), 2007 (#0).
Results: Club Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#11
AKLC
Coached by: Brent Leach
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#11
NSHC
Coached by: Nat Marriott & Andy Hay
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
Coached by: Mat Jensen & Tobias Rudkin
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Mike Hasselbach
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
HAMB
[WKOC]
Coached by: Bruce Holden & Caleb Shepherd
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#22
WESC
[STPA]
Coached by: Samuel Jackson & Harry Williams
Boat: S-Kieran Fouhy
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#12
NSHC
[WTLB]
Coached by: Andy Hay & Natalie Marriott
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#21
WESC
[STPA]
Coached by: Samuel Jackson & Cameron Patten
Boat: S-Brother Rob (M)
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
Coached by: Tobias Rudkin
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#13
NSHC
[WTLB]
Coached by: Nat Marriott & Andy Hay
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
HAMB
[WKOC]
Coached by: Bruce Jones & Caleb Shepherd
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Mike Hasselbach
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#4
AKGC
Coached by: Gavin Powell & Tobias Rudkin
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#3
AKGC
Coached by: Tim Zouch & Tobias Rudkin
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Kyle Coles
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
HAMB
[WKOC]
Coached by: Bruce Holden & Caleb Shepherd
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#23
WESC
[STPA]
Coached by: Samuel Jackson & Cameron Patten
Boat: Nicky Coles (M)
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#11
AKLC
Coached by: Brent Leach
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Mike Hasselbach
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
HAMB
[WKOC]
Coached by: Bruce Holden & Caleb Shepherd
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#12
NSHC
[WTLB]
Coached by: Andy Hay & Natalie Marriott
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#23
WESC
[STPA]
Coached by: Samuel Jackson & Cameron Patten
Boat: Nicky Coles (M)
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Mike Hasselbach
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#14
NSHC
[WTLB]
Alexander Jones (stroke), Joel Blijlevens, Joseph Dennis, Liam Harding + Seifelhaq Elkharbotly (cox)
Coached by: Natalie Marriott
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
Coached by: Mat Jensen & Tobias Rudkin
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#22
WESC
[STPA]
Coached by: Samuel Jackson & Harry Williams
Boat: S-Kieran Fouhy
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
Coached by: Tobias Rudkin
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Kyle Coles
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
HAMB
[WKOC]
Coached by: Bruce Holden & Caleb Shepherd
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#4
AKGC
Coached by: Gavin Powell & Tobias Rudkin
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#4
HAMB
[WKOC]
Coached by: Bruce Holden & Caleb Shepherd
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#11
NSHC
Coached by: Nat Marriott & Andy Hay
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#21
WESC
[STPA]
Coached by: Samuel Jackson & Cameron Patten
Boat: S-Brother Rob (M)
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#13
NSHC
[WTLB]
Coached by: Nat Marriott & Andy Hay
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#3
AKGC
Coached by: Tim Zouch & Tobias Rudkin
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
HAMB
[WKOC]
Coached by: Bruce Jones & Caleb Shepherd
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#31
CAMC
[CAMB]
Coached by: Michele Munro & Richard Tonks
|
Social