Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023 (#2), 2023 (#12), 2022 (#2), 2022 (#12), 2022 (#1), 2020 (#2), 2020 (#12), 2020 (#1), 2019 (#2), 2019 (#1), 2018 (#2), 2018 (#1), 2017 (#2), 2017 (#1), 2016 (#2), 2016 (#1), 2015 (#2), 2015 (#1), 2014 (#2), 2014 (#1), 2013 (#2), 2013 (#1), 2012 (#2), 2012 (#1), 2011 (#2), 2011 (#1), 2010 (#0), 2009 (#2), 2009 (#1), 2008 (#0), 2007 (#0).
Day 1. Memorial Regatta is being run as two 1-day regattas. See Day 2.
Results: Memorial Regatta, Day 1
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
SGEC
[MACL]
Coached by: John Cook
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Kamira Haggie
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Martin Simoncelli & Bruce Jones
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
SHAK
[AKLC]
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
Coached by: Tobias Rudkin
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Richard Gee
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
STAC
[SCOT]
Coached by: Jess Turfrey
Boat: Eclipse
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Nick Dawe & George Lawn
Boat: Garth Tremeer (H)
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMB
[CAMC]
Coached by: Josh Toa & Kerry Wilkins
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
SJHM
[WKOC]
Coached by: Kylee Corboy & Antoneo Van Deursen
|
Division 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#31
SGEC
[GLDW]
Coached by: John Cook
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#32
SGEC
[GLDW]
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
Coached by: Tobias Rudkin & Mat Jensen
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#3
AKGC
Coached by: Tobias Rudkin
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#4
AKGC
Coached by: Tobias Rudkin
|
Social