Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023 (#2), 2023 (#12), 2022 (#2), 2022 (#12), 2022 (#1), 2020 (#2), 2020 (#12), 2020 (#1), 2019 (#2), 2019 (#1), 2018 (#2), 2018 (#1), 2017 (#2), 2017 (#1), 2016 (#2), 2016 (#1), 2015 (#2), 2015 (#1), 2014 (#2), 2014 (#1), 2013 (#2), 2013 (#1), 2012 (#2), 2012 (#1), 2011 (#2), 2011 (#1), 2010 (#0), 2009 (#2), 2009 (#1), 2008 (#0), 2007 (#0).
Day 1. Memorial Regatta is being run as two 1-day regattas. See Day 2.
Results: Memorial Regatta, Day 1
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Richard Gee
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
STAC
[SCOT]
Coached by: Jess Turfrey
Boat: Black Boat
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato
Entity
ROTO
ROTO
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMC
[ROTO]
Coached by: Kamira Haggie
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Josh Toa & Kerry Wilkins
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Nick Dawe & George Lawn
Boat: WERC2 (M)
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
SHAK
[AKLC]
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMC
[HLCR]
Coached by: Kamira Haggie
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
SJHM
[WKOC]
Coached by: Kylee Corboy & Antoneo Van Deursen
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Chris McAsey & Mike Podesta
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#2
STAC
[SCOT]
Coached by: Jess Turfrey
Boat: Swift 2
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Nick Dawe & George Lawn
Boat: WERC8 (M)
|
Division 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
SHAK
[AKLC]
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#31
SGEC
[GLDW]
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#3
SHAK
[AKLC]
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Josh Toa & Kerry Wilkins
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGB
Coached by: Richard Gee
|
Social