You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023 (#2), 2023 (#1), 2022 (#2), 2022 (#12), 2022 (#1), 2020 (#2), 2020 (#12), 2020 (#1), 2019 (#2), 2019 (#1), 2018 (#2), 2018 (#1), 2017 (#2), 2017 (#1), 2016 (#2), 2016 (#1), 2015 (#2), 2015 (#1), 2014 (#2), 2014 (#1), 2013 (#2), 2013 (#1), 2012 (#2), 2012 (#1), 2011 (#2), 2011 (#1), 2010 (#0), 2009 (#2), 2009 (#1), 2008 (#0), 2007 (#0).
Day 2. Memorial Regatta is being run as two 1-day regattas. See Day 1.
Results: Memorial Regatta, Day 2
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Anna Delong & Meg Glenn
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#3
WKOC
[WKDS]
Coached by: Pat Peoples
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#2
WKOC
[WKDS]
Coached by: Pat Peoples
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#22
HAMC
[SHGH]
Coached by: Rachel Brown & Tony Burns
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#3
NSHC
[WTLG]
Coached by: Ash Bright
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#2
NSHC
[WTLG]
Coached by: Kelly McCann
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#2
WREC
Coached by: Chris Williams & Stewart Widger
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Karl Manson & Alyssa George
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Kristy Edhouse
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#21
HAMC
[SHGH]
Coached by: Rachel Brown & Tony Burns
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#32
SGEC
[GLDW]
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#22
HAMC
[SHGH]
Coached by: Rachel Brown & Tony Burns
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Blair Currie
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: John Cook
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Peter Mills & Peter Mason
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Nick Dawe & George Lawn
Boat: Juliette Drysdale (M)
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
STAC
[SCOT]
Coached by: Jess Turfrey
Boat: Andrew Crosland
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
Coached by: Tobias Rudkin
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Josh Toa & Kerry Wilkins
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMC
[HLCR]
Coached by: Kamira Haggie
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Josh Toa & Kerry Wilkins
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Nick Dawe & George Lawn
Boat: WERC8 (M)
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#32
SGEC
[GLDW]
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#2
STAC
[SCOT]
Coached by: Jess Turfrey
Boat: Hudson
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#33
SGEC
[GLDW]
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
HAMG
[WKOC]
Coached by: Georgia King
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Nick Dawe & George Lawn
Boat: Juliette Drysdale (M)
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Coached by: Georgia Allen
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
HAMG
[WKOC]
Coached by: Georgia King
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Nick Dawe & Tania Donnianni
Boat: Lynette Skelton (L)
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Peter Mills & Peter Mason
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#3
AKLC
Coached by: Peter Mills & Peter Mason
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
HAMG
[WKOC]
Coached by: Georgia King
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#3
KICC
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
HAMG
[WKOC]
Coached by: Georgia King
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#4
KICC
Coached by: Mark Clemo
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGB
Coached by: Richard Gee
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#3
KICC
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMB
[CAMC]
Coached by: Josh Toa & Kerry Wilkins
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps & Nathan Scott
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#2
SJHM
Coached by: Kylee Corboy & Antoneo Van Deursen
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#32
SGEC
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Mark Clemo
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Peter Fraser
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#31
SGEC
[GLDW]
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
COMC
[STLN]
Coached by: Ron Neighbour
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#2
BPCC
[BTHC]
Coached by: Bruce Wills
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
NSHC
[WTLG]
Coached by: Anna Noake
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
STAC
[SCOT]
Coached by: Jess Turfrey
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
HAMG
[WKOC]
Coached by: Georgia King
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Olive MacDonald (stroke), Isobella Oxton-Doubleday, Lily Cameron, Harriet Wilson + Ainslee Simmons (cox)
Coached by: Karl Manson & Alyssa George
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
HAMG
[WKOC]
Coached by: Georgia King
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#2
NSHC
[WTLG]
Coached by: WTLG
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#21
HAMC
[SHGH]
Coached by: Rachel Brown & Tony Burns
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#3
NSHC
[WTLG]
Coached by: WTLG
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Coached by: Jeff Johnson & Richard Van Dijk
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#3
HAMC
Coached by: Blair Currie & James Ingham
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Peter Mills & Peter Mason
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Coached by: Blair Currie & James Ingham
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#3
AKLC
Coached by: Peter Mills & Peter Mason
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMC
[HLCR]
Coached by: Liam Herder
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Craig Bocock & Sarah Coatsworth
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#32
SGEC
[GLDW]
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGB
Coached by: Craig Bocock & Sarah Coatsworth
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Ted Phelps & Kristy Edhouse
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Mark Clemo
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Coached by: Blair Currie & James Ingham
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#2
STAC
[SCOT]
Coached by: Jess Turfrey
Boat: Swift 2
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#3
STAC
[SCOT]
Coached by: Jess Turfrey
Boat: Hudson
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#3
AKGC
Coached by: Tobias Rudkin & Mat Jensen
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#7
AKGC
Coached by: Tobias Rudkin & Sam Heveldt
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#4
AKGC
Coached by: Tobias Rudkin & Mat Jensen
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#5
AKGC
Coached by: Tobias Rudkin & Sam Heveldt
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
SJHM
[WKOC]
Coached by: Kylee Corboy & Rose Abbott
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#6
AKGC
Coached by: Tobias Rudkin & Sam Heveldt
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Kamira Haggie
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
Coached by: Philip Petch
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Coached by: Kamira Haggie
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: John Cook
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
||||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Nick Dawe & George Lawn
Boat: Garth Tremeer (H)
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Anna Delong & Meg Glenn
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Georgia Allen
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Karl Manson & Joel Clayton-Greene
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps & Roberto Romersa
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Abby Armstrong (stroke), Elizabeth Gould, Renee le Clerc Powell, Milli-Ana Powell + Brooke McAsey (cox)
Coached by: Chris Williams & Stewart Widger
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#32
SGEC
[GLDW]
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Mark Clemo
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#4
WREC
Coached by: Chris Williams & Isabella Hunter-Willets
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Coached by: Annabelle McRobie
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#21
HAMC
[SHGH]
Coached by: Rachel Brown & Tony Burns
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
HAMG
[WKOC]
Coached by: Georgia King
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKOC
[WKDS]
Coached by: Burton Worth
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
HAMG
[WKOC]
Coached by: Georgia King
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Kristy Edhouse
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Ted Phelps & Dave Etherington
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGB
Coached by: Craig Bocock & Sarah Coatsworth
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#3
HAMC
Coached by: Liam Herder
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#32
SGEC
[GLDW]
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMC
[HLCR]
Coached by: Liam Herder
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMC
[HLCR]
Coached by: Georgia Allen
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Coached by: Maleponi Vaioleti
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
HAMG
[WKOC]
Coached by: Georgia King
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMB
[CAMC]
Coached by: Karl Manson & Joel Clayton-Greene
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
NSHC
[WTLG]
Coached by: WTLG
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#4
KICC
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#3
KICC
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#3
AKGC
Coached by: Tobias Rudkin & Mat Jensen
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#4
AKGC
Coached by: Tobias Rudkin & Mat Jensen
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#5
KICC
Coached by: Mark Clemo
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
Coached by: Ger Sheehan
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMB
[CAMC]
Coached by: Josh Toa & Kerry Wilkins
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Nick Dawe & George Lawn
Boat: WERC8 (M)
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Ted Phelps & Nathan Scott
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGB
Coached by: Richard Gee
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#7
WKOC
Coached by: Nick Barton
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#5
WKOC
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#6
WKOC
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#4
WKOC
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#4
AKLC
Coached by: Peter Mills & Peter Mason
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#3
AKLC
Coached by: Peter Mills & Peter Mason
|
Social