Day sheets: Club Regatta
These are the day sheets for the 2023 Club Regatta.
click a filter below to remove it
Saturday, 2nd December 2023
Race 4 (D) @ 08:12: Event 4, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#31
SGEC
[GLDW]
Robbie McAllansmith (stroke), Adam White, Josh Dale, Tyler Warren, Lucus Powell, Ashton McComish, Zack Henton, Bailey Dale + Katie Anderson (cox)
Coached by: Kieran Smith & Danielle McComish
|
Race 5 (E) @ 08:16: Event 5A, Prelim 1 | ||
---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#11
SGEC
[MACL]
Coached by: Keith Hibberd & Jessica Taylor
|
Race 7 (G) @ 08:24: Event 5B, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#31
SGEC
[GLDW]
Coached by: Denzell Christian
|
Race 8 (H) @ 08:29: Event 6, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#31
SGEC
[GLDW]
Coached by: Hayden Shaw
|
Race 10 (J) @ 08:39: Event 6, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#32
SGEC
[GLDW]
Coached by: Hayden Shaw
|
Race 12 (L) @ 08:49: Event 6, Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#33
SGEC
[GLDW]
Coached by: Hayden Shaw
|
Race 13 (M) @ 08:53: Event 7, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#11
SGEC
[MACL]
Coached by: Allan Vester
|
Race 14 (N) @ 08:57: Event 7, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
SGEC
[GLDW]
Coached by: John Cook
|
Race 18 (R) @ 09:13: Event 8, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#31
SGEC
[GLDW]
Coached by: Leo Strode Penny
|
Race 19 (S) @ 09:17: Event 8, Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: John Cook
|
Race 23 (W) @ 09:33: Event 10, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#12
SGEC
[MACL]
Coached by: Keith Hibberd
|
Race 24 (X) @ 09:37: Event 10, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#11
SGEC
[MACL]
Coached by: Keith Hibberd
|
Race 26 (Z) @ 09:45: Event 11, Prelim 1 | ||
---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: John Cook
|
Race 29 (C) @ 09:57: Event 13, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#31
SGEC
[GLDW]
Coached by: Leo Strode Penny
|
Race 31 (E) @ 10:05: Event 14, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#13
SGEC
[MACL]
|
|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#11
SGEC
[MACL]
Coached by: Allan Vester
|
Race 32 (F) @ 10:09: Event 14, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#12
SGEC
[MACL]
Coached by: Morgan Burt
|
Race 33 (G) @ 10:13: Event 14, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#31
SGEC
Reuben Burdekin (stroke), Alexander Faulconbridge, Luke Cracroft-Wilson, Andrew Webster + Rose Abbott (cox)
Coached by: Leo Strode Penny & John Cook
|
Race 34 (H) @ 10:19: Event 15, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#31
SGEC
[GLDW]
Thomas Hulbert (stroke), Tyler Warren, Johnathin Smit, Jayden Botha, Ashton McComish, Samuel Anderson, Robbie McAllansmith, Zac Wilson + Jacob Wilson (cox)
Coached by: Kieran Smith
|
Race 37 (K) @ 10:33: Event 16, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#11
SGEC
[MACL]
Coached by: Jessica Taylor & Keith Hibberd
|
Race 38 (L) @ 10:37: Event 16, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#32
SGEC
[GLDW]
Coached by: Denzell Christian
|
Race 39 (M) @ 10:41: Event 16, Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#31
SGEC
[GLDW]
Coached by: Denzell Christian
|
Race 40 (N) @ 10:45: Event 16, Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#33
SGEC
[GLDW]
Coached by: Denzell Christian
|
Race 41 (O) @ 10:49: Event 17, Heat 1 | ||
---|---|---|
Event
17
G U16 1X
Sponsored by: Jaren Sports Ltd
| ||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#11
SGEC
[MACL]
Coached by: Keith Hibberd & Jessica Taylor
|
Race 42 (P) @ 10:53: Event 17, Heat 2 | ||
---|---|---|
Event
17
G U16 1X
Sponsored by: Jaren Sports Ltd
| ||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#31
SGEC
[GLDW]
Coached by: Denzell Christian
|
Race 44 (R) @ 11:02: Event 18, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#11
SGEC
[MACL]
Coached by: Keith Hibberd
|
Race 61 (I) @ 12:06: Event 28, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#31
SGEC
[GLDW]
Coached by: Kieran Smith
|
Race 63 (K) @ 12:16: Event 28, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#33
SGEC
[GLDW]
Coached by: Kieran Smith
|
Race 64 (L) @ 12:21: Event 28, Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#11
SGEC
[MACL]
Coached by: Rob Taylor
|
Race 65 (M) @ 12:26: Event 28, Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#32
SGEC
[GLDW]
Coached by: Kieran Smith
|
Race 67 (O) @ 12:34: Event 29, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
SGEC
[MACL]
Coached by: John Cook
|
Race 70 (R) @ 12:46: Event 30, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#11
SGEC
[MACL]
Coached by: Allan Vester
|
Race 71 (S) @ 12:50: Event 30, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#31
SGEC
[GLDW]
Coached by: Leo Strode Penny
|
Race 75 (W) @ 13:06: Event 32, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#31
SGEC
[GLDW]
Coached by: Denzell Christian
|
Race 81 (C) @ 13:22: Event 37, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#12
SGEC
[MACL]
|
|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#32
SGEC
[GLDW]
Coached by: Leo Strode Penny
|
Race 82 (D) @ 13:26: Event 37, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#13
SGEC
[MACL]
Coached by: Allan Vester
|
|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#31
SGEC
[GLDW]
Coached by: Leo Strode Penny
|
Race 83 (E) @ 13:30: Event 37, Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#14
SGEC
[MACL]
Coached by: Morgan Burt
|
Race 84 (F) @ 13:34: Event 37, Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#11
SGEC
[MACL]
Coached by: Allan Vester
|
Race 87 (I) @ 13:46: Event 38, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#11
SGEC
[MACL]
Coached by: Allan Vester
|
Race 88 (J) @ 13:52: Event 39A, Prelim 1 | ||
---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#11
SGEC
[MACL]
Lily Lin (stroke), Sophie Gordon, Fiona Ling, Leilani Smith, Phoebe Kerr, Sophie Barlow, Zoe Matchett, Hannah Liu + Cerys O'Loughlin (cox)
Coached by: Keith Hibberd & Jessica Taylor
|
Race 89 (K) @ 13:58: Event 40, Prelim 1 | ||
---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#31
SGEC
[GLDW]
Talulah Flavell (stroke), Chloe Aitken, Matilda Burdekin, Marin Sapir, Julia Storti, Isabella Taylor-Campbell, Amy Ison, Catarina Oliveira + Isla Soosay (cox)
Coached by: Hayden Shaw
|
Race 92 (N) @ 14:10: Event 41B, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#31
SGEC
Coached by: Denzell Christian & Keith Hibberd
|
Race 93 (O) @ 14:15: Event 42A, Prelim 1 | ||
---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Finlay Dickens (stroke), Hsiang-Yu Chao, Daniel Taylor, Liam Cassidy, Zane Cook, Matthew Le Gallais, Logan Turrall, Frank Ison + Rose Abbott (cox)
Coached by: John Cook
|
Race 104 (Z) @ 14:55: Event 48, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#11
SGEC
[MACL]
Coached by: Keith Hibberd & Jessica Taylor
|
Race 105 (A) @ 14:59: Event 48, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#31
SGEC
[GLDW]
|
Race 106 (B) @ 15:03: Event 49, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#11
SGEC
[MACL]
Coached by: Jessica Taylor & Keith Hibberd
|
Race 108 (D) @ 15:11: Event 49, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#31
SGEC
[GLDW]
Coached by: Denzell Christian
|
Race 114 (J) @ 15:35: Event 51, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Race 115 (K) @ 15:41: Event 52, Prelim 1 | ||
---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: John Cook
|
Race 116 (L) @ 15:45: Event 53, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#11
SGEC
[MACL]
Coached by: Allan Vester
|
Race 117 (M) @ 15:49: Event 53, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#31
SGEC
Coached by: Leo Strode Penny & Allan Vester
|
Race 119 (O) @ 15:58: Event 54, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#32
SGEC
[GLDW]
Coached by: Kieran Smith
|
Race 120 (P) @ 16:03: Event 54, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#31
SGEC
[GLDW]
Coached by: Kieran Smith
|
Race 126 (V) @ 16:30: Event 57, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#31
SGEC
Roger Pascoe (stroke), Mitchell Smith, Reuben Burdekin, Alexander Faulconbridge, Luke Cracroft-Wilson, Andrew Webster, Xavier Warren, Oliver Henton + Rose Abbott (cox)
Coached by: Leo Strode Penny & John Cook
|
Race 132 (B) @ 16:47: Event 61, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#32
SGEC
[GLDW]
Chloe Aitken (stroke), Isabella Taylor-Campbell, Matilda Burdekin, Catarina Oliveira + Isla Soosay (cox)
Coached by: Hayden Shaw
|
Race 133 (C) @ 16:52: Event 61, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#11
SGEC
[MACL]
Coached by: Keith Hibberd
|
Race 136 (F) @ 17:07: Event 61, Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#31
SGEC
[GLDW]
Coached by: Hayden Shaw
|
Race 137 (G) @ 17:12: Event 62, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#11
SGEC
[MACL]
Coached by: Allan Vester
|
Race 138 (H) @ 17:17: Event 62, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#32
SGEC
[GLDW]
Coached by: Kieran Smith
|
Race 139 (I) @ 17:22: Event 62, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#31
SGEC
[GLDW]
Coached by: Kieran Smith
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
This regatta provides for recognition of more than one class within an event. You can swap to an expanded version of the daysheet, which shows the various classes. Because an event can cover several classes the event class code listed here is a 'common denominator' class.
Social