Results: Wgtn Masters & Juniors Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Andrew Bealing
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Dick Joyce
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Dick Joyce Boat: Steeple
|
|||
Entity
RONG
RONG
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
||||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Dick Joyce Boat: Weka
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Kristy Udy Boat: Antares
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Caroline Robertson
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
||||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Dick Joyce Boat: Boom Rock
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Dick Joyce Boat: Island Bay
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Graham Pudney & Fiona Burney
Boat: Martha
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Kim O'Neill & Mereana Taylor
Boat: St Marys
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Peter Craig
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#3
PETC
Peyton Loader (stroke), Zoey Kung, Madison Sakalia-Andreasen, Erin Anderson + Gabrielle Cabauatan (cox)
Coached by: Graham Pudney & Fiona Burney
Boat: Carbo
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
[STAC]
Coached by: Maurice Maxwell
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
[STAC]
Coached by: Maurice Maxwell
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington
Entity
HTVH
HTVH
Wellington |
Crew
#2
PETC
[HTVH]
Coached by: Graham Pudney & Fiona Burney
Boat: Lyvania
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WLHS
WLHS
Wellington |
Crew
#1
WLHS
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington
Entity
HTVH
HTVH
Wellington |
Crew
#1
PETC
[HTVH]
Coached by: Kevin Stevenson
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington
Entity
KAPI
KAPI
Wellington |
Crew
#2
PORC
[KAPI]
Coached by: Matthew Hall & Steve Crabb
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#3
PETC
Coached by: Kevin Stevenson
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington
Entity
KAPI
KAPI
Wellington |
Crew
#3
PORC
[KAPI]
Coached by: Matthew Hall & Steve Crabb
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington
Entity
AOTE
AOTE
Wellington |
Crew
#1
PORC
[AOTE]
Coached by: Matthew Hall & Steve Crabb
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington
Entity
HTVH
HTVH
Wellington |
Crew
#2
PETC
[HTVH]
Coached by: Kevin Stevenson
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Andrew Bealing
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Caroline Robertson Boat: Kirsty
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Caroline Robertson Boat: Kirs
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
no crew listed
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Dick Joyce Boat: Hawkins
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
[STAC]
Coached by: Maurice Maxwell
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
STMW
[WELC]
Coached by: Kim O'Neill & Mereana Taylor
Boat: Mahina
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Matthew Hall & Steve Crabb
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
[STAC]
Coached by: Maurice Maxwell
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STMW
STMW
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
STMW
[WELC]
Coached by: Kim O'Neill & Mereana Taylor
Boat: Atawhai
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington
Entity
HTVH
HTVH
Wellington |
Crew
#1
PETC
[HTVH]
Coached by: Graham Pudney & Fiona Burney
Boat: Euro Double
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
[STAC]
Coached by: Maurice Maxwell
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington
Entity
SHLH
SHLH
Wellington |
Crew
#2
PETC
[SHLH]
Coached by: Graham Pudney & Fiona Burney
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
WLGC
[STAC]
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
[STAC]
Coached by: Maurice Maxwell
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Andrew Bealing
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Dick Joyce Boat: Hawkins
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Kristy Udy Boat: Drago
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Caroline Robertson Boat: Kirs
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
no crew listed
|
|||
Entity
PET*
PET*
Wellington |
Crew
#3
PET*
Composite crew. Masters grade: Open (27+)
Coached by: Caroline Robertson
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Caroline Robertson Boat: Kirsty
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STMW
STMW
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
STMW
[WELC]
Coached by: Kim O'Neill & Mereana Taylor
Boat: Rona
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington
Entity
TAWA
TAWA
Wellington |
Crew
#2
PORC
[TAWA]
Coached by: Matthew Hall & Steve Crabb
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington
Entity
KAPI
KAPI
Wellington |
Crew
#1
PORC
[KAPI]
Coached by: Andrew Albiston
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Coached by: Matthew Hall & Steve Crabb
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington
Entity
AOTE
AOTE
Wellington |
Crew
#1
PORC
[AOTE]
Coached by: Matthew Hall & Steve Crabb
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Kevin Stevenson
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
[STAC]
Coached by: Maurice Maxwell
|
|||
Entity
WLHS
WLHS
Wellington |
Crew
#1
WLHS
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
[STAC]
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
STMW
[WELC]
Coached by: Kim O'Neill & Mereana Taylor
Boat: Atawhai
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
STMW
[WELC]
Coached by: Kim O'Neill & Mereana Taylor
Boat: Moa
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#3
WLGC
no crew listed
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington
Entity
AOTE
AOTE
Wellington |
Crew
#1
PORC
[AOTE]
Coached by: Matthew Hall & Steve Crabb
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Andrew Bealing
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Dick Joyce Boat: Hawkins
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Caroline Robertson Boat: Ann Carroll
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Caroline Robertson Boat: Kirsty
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#3
PETC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Caroline Robertson Boat: Kirs
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PORC
PORC
Wellington
Entity
AOTE
AOTE
Wellington |
Crew
#1
PORC
[AOTE]
Coached by: Matthew Hall & Steve Crabb
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: David Hanley
Boat: Kio
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#4
STMW
Coached by: David Hanley
Boat: Rona
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
STMW
[WELC]
Coached by: Kim O'Neill & Mereana Taylor
Boat: Weka
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington
Entity
HTVH
HTVH
Wellington |
Crew
#1
PETC
[HTVH]
Coached by: Graham Pudney & Fiona Burney
Boat: Norma
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
STMW
[WELC]
Coached by: Kim O'Neill & Mereana Taylor
Boat: Red Rocks
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington
Entity
KAPI
KAPI
Wellington |
Crew
#2
PORC
[KAPI]
Coached by: Andrew Albiston
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington
Entity
AOTE
AOTE
Wellington |
Crew
#1
PORC
[AOTE]
Coached by: Tim Parker
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STMW
STMW
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
STMW
[WELC]
Coached by: Kim O'Neill & Mereana Taylor
Boat: St Marys
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
[STAC]
Coached by: Maurice Maxwell
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
STMW
[WELC]
Coached by: Kim O'Neill & Mereana Taylor
Boat: Mahina
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Matthew Hall & Steve Crabb
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Andrew Bealing
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Dick Joyce Boat: Boom Rock
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Dick Joyce Boat: Island Bay
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Dick Joyce Boat: Moa
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Graham Pudney & Fiona Burney
Boat: Martha
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington
Entity
HTVH
HTVH
Wellington |
Crew
#2
PETC
[HTVH]
Coached by: Graham Pudney & Fiona Burney
Boat: Carbo
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#3
PETC
Peyton Loader (stroke), Zoey Kung, Madison Sakalia-Andreasen, Erin Anderson + Gabrielle Cabauatan (cox)
Coached by: Graham Pudney & Fiona Burney
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Matthew Hall & Steve Crabb
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PORC
PORC
Wellington
Entity
KAPI
KAPI
Wellington |
Crew
#1
PORC
[KAPI]
Coached by: Matthew Hall & Steve Crabb
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Kevin Stevenson
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington
Entity
HTVH
HTVH
Wellington |
Crew
#1
PETC
[HTVH]
Coached by: Kevin Stevenson
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Andrew Bealing
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AOTE
AOTE
Wellington |
Crew
#1
AOTE
Coached by: Peter Craig
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Kim O'Neill & Mereana Taylor
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
[STAC]
Coached by: Maurice Maxwell
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
[STAC]
Coached by: Maurice Maxwell
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington
Entity
HTVH
HTVH
Wellington |
Crew
#1
PETC
[HTVH]
Coached by: Graham Pudney & Fiona Burney
Boat: Tina Smith
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#2
STMW
Coached by: Kim O'Neill & Mereana Taylor
Boat: Atawhai
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Matthew Hall & Steve Crabb
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Coached by: Matthew Hall & Steve Crabb
|
Social