You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2020, 2019, 2018, 2017, 2015, 2014, 2013, 2012, 2010, 2008.
Results: Wanganui Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
WELC
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
Crew
#1
WELC
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- A Final: placed 1st
Crew
#1
WELC
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
Crew
#1
WELC
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- A Final: result (DNF)
Crew
#1
WELC
Bastian Scotts-Bahle (stroke), Cathan Tamarapa, Nicholas Banks, Nicholas Murdoch, Matthew Scully, Daniel Yska, Luc Mitchell, Dylan Kaufman + Samuel Ng (cox)
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- A Final: placed 2nd
Crew
#1
WELC
Alexander Barclay (stroke), Jakob Scotts-Bahle, Simon Butler, Andy Gartrell, Conor McIntosh, Kieran Tan, Leo Stanic, Harry O'Neill + Frances Mitchell (cox)
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- A Final: placed 2nd
Crew
#1
WELC
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- A Final: placed 4th
Crew
#1
WELC
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- A Final: placed 2nd
Crew
#1
WELC
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 5th
Crew
#1
WELC
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
Crew
#1
WELC
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- A Final: placed 3rd
Crew
#1
WELC
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- A Final: placed 2nd
Crew
#1
WELC
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- A Final: placed 1st
Crew
#1
WELC
Lindsay Carlyle (stroke), Elyse Cowling, Francie Morrow, Rebecca Perrot, Rhiannon Lewis, Christine Phillips, Amy Barbara, Caitlin Frew + Susan Gillespie (cox)
Coached by: Caitlin Frew
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- A Final: placed 3rd
Crew
#1
WELC
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- A Final: placed 5th
Crew
#1
WELC
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- A Final: placed 3rd
Crew
#1
WELC
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- A Final: placed 3rd
Crew
#1
WELC
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- A Final: result (DNS)
Crew
#1
WELC
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- A Final: placed 3rd
Crew
#1
WELC
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- A Final: placed 2nd
Crew
#1
WELC
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- A Final: placed 2nd
Crew
#1
WELC
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- A Final: placed 2nd
Crew
#1
WELC
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- A Final: placed 2nd
Crew
#1
WELC
Lindsay Carlyle (stroke), Elyse Cowling, Francie Morrow, Rebecca Perrot, Rhiannon Lewis, Christine Phillips, Amy Barbara, Caitlin Frew + Susan Gillespie (cox)
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- A Final: placed 2nd
Crew
#1
WELC
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- A Final: placed 2nd
Crew
#1
WELC
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- A Final: placed 3rd
Crew
#1
WELC
Simone Dunn (stroke), Brodee Smith, Molly-Rose McDavitt, Isabella Wicks, Poppy Wilson, Florence Blair, Rebeccah Harding, Rachel Baker + Georgia Beck (cox)
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- A Final: placed 3rd
Crew
#1
WELC
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
Crew
#1
WELC
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- A Final: placed 4th
Crew
#1
WELC
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- A Final: placed 4th
Crew
#1
WELC
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- A Final: placed 2nd
Crew
#1
WELC
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- A Final: placed 2nd
Crew
#1
WELC
Hamish Journeaux (stroke), Tam Irvine, Griffin Hunt, Greg Bryce, Mike Herder, Rob McDonald, Paul Rainier, John Chapman + Liam Sweeney (cox)
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- A Final: placed 1st
Crew
#1
WELC
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- Heat 3: result (DNF)
Crew
#1
WELC
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- A Final: placed 1st
Crew
#1
WELC
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- A Final: placed 2nd
Crew
#1
WELC
Hamish Journeaux (stroke), Tam Irvine, Griffin Hunt, Greg Bryce, Mike Herder, Rob McDonald, Paul Rainier, John Chapman + Liam Sweeney (cox)
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- A Final: placed 1st
Crew
#1
WELC
Bastian Scotts-Bahle (stroke), Dylan Kaufman, Kim Hunter, Hayden Robertson, Josh Blackmore, Kohner McLuskie, James Banks, Ben Horo-Gregory + Samuel Ng (cox)
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- A Final: placed 1st
Crew
#1
WELC
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
Crew
#1
WELC
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- A Final: placed 3rd
Crew
#1
WELC
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 4th
Social