Day sheets: Dewar Shield Blue Lake Regatta UPDATED

These are the day sheets for the 2023 Dewar Shield Blue Lake Regatta.

Saturday, 21st January 2023

Alpha Time Event   Div Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7 Lane 8 Lane 9
A 08:00 1 G U15 8X+
prelim
Race: 1SGEC1TGAC1
B 08:04 3 B U17 4+
prelim
Race: 1TGAC1TGAC1
C 08:08 4 W Opn 1X
heat
Race: 1TGAC2WHAC4WHAC2TGAC1SCR: TGAC3WHAC1
D 08:12 1,2,3->A Final; Rest->B FinalRace: 2CAMC2WHAC5CAMC1BPCC1WHAC3
E 08:16 5 G U17 2X
heat
Race: 1WHAC1SGEC1ROTC2ROTC4BPCC4ROTC3
F 08:20 1,2->A Final; 3,4->B Final; Rest->C FinalRace: 2BPCC3BPCC2TGAC2COMC1ROTC1
G 08:24    Race: 3SCR: TGAC1ROTC5TGAC3HWBC1HWBC1BPCC1
H 08:28 6 M Opn 2-
prelim
Race: 1AKLC1TGAC1
I 08:32 7 B U16 1X
heat
Race: 1SCR: TGAC2SCR: TGAC2HWBC1SGEC3SGEC4SGEC2
J 08:36 1,2,3->A Final; Rest->B FinalRace: 2SGEC1WHAC1BPCC1HAMC1TGAC1TGAC1
K 08:40 9 B U15 8X+
prelim
Race: 1BPC*1TGSC1
L 08:44 10 W Opn 4+
prelim
Race: 1WHAC1SCR: HWBC1
M 08:48 11 Mx Mst 2X
heat
Race: 1SGEC3CAMC3CAMC2ROTC1WHAC1SCR: TPOC2NSHC1
N 08:52 1,2->A Final; 3,4->B Final; Rest->C FinalRace: 2TGAC1NSHC4SCR: SGEC2SCR: NSHC2TPOC1CAM*1SGEC1
O 08:56    Race: 4AKLC1CAMC4NSHC3TGAC2WHAC2SGEC4
P 09:00 12 M Opn 1X
heat
Race: 1WESC1TGAC3HWBC1HWBC1BPCC2SGEC1
Q 09:04 1,2->A Final; 3,4->B Final; Rest->C FinalRace: 2WHAC2WHAC3SGEC2HWBC2HWBC2HWBC3
R 09:08    Race: 3WHAC1BPCC1ROTC1TGAC1TGAC2
S 09:12 13 B U17 4X+
prelim
Race: 1WHAC1SGEC2TGAC1TGAC1TGAC2SGEC1
T 09:16 14 W Nov 2X
heat
Race: 1TGAC2TGSC2HWBC1SCR: TGAC4HWBC2CAMC2
U 09:20 1,2->A Final; 3,4->B Final; Rest->C FinalRace: 2COMC1COMC1CAMC1SGEC2HWBC3ROTC1ROTC2
V 09:24    Race: 3TPOC1BPCC1TGAC1SGEC1TGAC3TGSC1
W 09:28 15 G U16 4X+
heat
Race: 1SGEC1WHAC1ROTC1SGEC2HWBC1
X 09:32 1,2,3->A Final; Rest->B FinalRace: 2TGAC1BPCC1TPOC1BPCC2
Y 09:36 16 M Nov 4+
prelim
Race: 1TGAC1HWBC1
Z 09:40 17 M Mst 2X
heat
Race: 1HOR*1SCR: NSHC3SCR: ROTC2NSH*4CAMC2
A 09:44 1,2->A Final; 3,4->B Final; Rest->C FinalRace: 2TGAC1SGEC1CAMC1ROTC1NSHC2
B 09:48    Race: 3TPOC1SGEC2WHA*1NSH*1AKLC1
C 09:52 18 W Mst 4X-
heat
Race: 1WHAC1BPCC1TPOC1SGEC3SGEC1
D 09:56 1,2,3->A Final; Rest->B FinalRace: 2AKLC1ROTC1NSHC1CAMC1SGEC2
E 10:00 19 M Opn 4X+
prelim
Race: 1WHAC1TGAC1TPOC1TGAC2TGAC3HWBC1HWBC2
F 10:14 20 W Opn 8+
prelim
Race: 1HWBC1WHAC1SGEC1ROTC1
G 10:18 21 B U15 4+
prelim
Race: 1TGAC1
H 10:22 22 B U17 2X
heat
Race: 1SGEC2HWBC1TGAC1TGAC1TGAC3TGAC3SGEC3
I 10:26 1,2,3->A Final; Rest->B FinalRace: 2WHAC1TGAC2TGAC2SGEC1HAMC1
J 10:30 23 G U15 2X
heat
Race: 1TPOC1TGAC3SCR: WHAC2SGEC2HWBC1TGSC1
K 10:34 1,2->A Final; 3,4->B Final; Rest->C FinalRace: 2SCR: WHAC1BPCC1HWBC3TGSC2TGAC4COMC1COMC1
L 10:38    Race: 3TGAC2SGEC1HWBC2TGAC1BPCC2
M 10:42 24 B U16 4X+
prelim
Race: 1TGAC1SGEC1WHAC2WHAC1BPC*2SGEC2BPCC1
N 10:46 25 G U17 8+
prelim
Race: 1 - - CANCELLED - -
O 10:50 26 W Opn 2X
heat
Race: 1ROTC1SGEC2ROTC2TGAC1TGAC3
P 10:54 1,2->A Final; Rest->B FinalRace: 2TGAC2CAMC2WHAC1HWBC1
Q 10:58    Race: 3WHAC2CAMC1SGEC1BPCC1
R 11:02 27 Mx Mst 4X-
heat
Race: 1BPCC2NSH*1AKLC1TPO*2SGEC1
S 11:06 1,2->A Final; 3,4->B Final; Rest->C FinalRace: 2WHA*2BPCC1NSH*2ROTC2SGEC2
T 11:10    Race: 3CAMC2CAMC1ROTC1WHA*1TPOC1
U 11:14 28 Mx Mst 4-
prelim
Race: 1AKLC1AKL*2
V 11:18 29 M Opn 4+
prelim
Race: 1TGAC1TPOC1SGEC1HWBC2HWBC1
W 11:22 30 M Nov 8+
prelim
Race: 1TGAC1
X 11:26 31 G U16 1X
heat
Race: 1SGEC1SGEC3HWBC2TGAC1HWBC1HWBC1
Y 11:30 1,2->A Final; Rest->B FinalRace: 2SGEC2WHAC2TPOC2TPOC2SCR: COMC1
Z 11:34    Race: 3COMC2COMC2BPCC2WHAC1TPOC1TPOC1
A 11:38 32 B U17 1X
heat
Race: 1SGEC1WHAC2BPCC1ROTC1TGAC2TGAC2HWBC1
B 11:42 1,2,3->A Final; Rest->B FinalRace: 2TGAC1SGEC2TGAC3TGAC3HAMC1WHAC1
C 11:46 33 W Nov 4X+
heat
Race: 1WHAC1TGSC1SCR: TGAC2SGEC1TPOC1
D 11:50 1,2,3->A Final; Rest->B FinalRace: 2TGAC1SGEC2HWBC2HWBC1ROTC1
E 11:54 34 B U15 2X
heat
Race: 1HWBC1SGEC2TGSC2SGEC4TGSC1
F 11:58 1,2,3->A Final; Rest->B FinalRace: 2SGEC3SGEC1BPCC2BPCC1TGAC1TGAC1
G 12:02 35 M U19 2-
prelim
Race: 1WHAC1TGAC1SGEC2SGEC1
H 12:06 36 W Opn 4X-
heat
Race: 1TGAC1HWBC1ROTC1ROTC2
I 12:10 1,2,3->A Final; Rest->B FinalRace: 2CAMC1SGEC1WHAC1TGAC2
J 13:00 37 G U16 2X
heat
Race: 1TGAC2HWBC2HWBC3BPCC2ROTC2SGEC3
K 13:04 1,2->A Final; 3,4->B Final; Rest->C FinalRace: 2BPCC1HWBC1HWBC1ROTC1SGEC2BPCC3
L 13:08    Race: 3COMC1WHAC1TGAC1TPOC1TPOC1SGEC1
M 13:12 38 Mx Mst 8X+
prelim
Race: 1BPCC1WHA*1SGEC1ROTC1
N 13:16 39 Mx Mst 8+
prelim
Race: 1AKL*1NSH*2SCR: NSH*1AKLC2
O 13:20 40 W Nov 4+
prelim
Race: 1SCR: TGAC1HWBC1HWBC2HWBC3TGAC2
P 13:24 42 B U16 2X
heat
Race: 1SCR: TGAC1SCR: TGAC1BPCC1TPOC1SGEC1WHAC1
Q 13:28 1,2,3->A Final; Rest->B FinalRace: 2WHAC4WHAC3WHAC2SGEC2
R 13:32 43 M Opn 4X-
prelim
Race: 1HWBC2TGAC3TGAC3SGEC1TGAC1TGAC2HWBC1TGAC4TGAC4
S 13:36 45 G U16 4+
prelim
Race: 1HWBC1
T 13:40 46 M Mst 1X
heat
Race: 1NSHC1SCR: TPOC2SGEC1ROTC2SGEC2NSHC2
U 13:44 1,2->A Final; 3,4->B Final; Rest->C FinalRace: 2TPOC1WESC1TGAC1HORC1SCR: ROTC3
V 13:48    Race: 3CAMC1AKLC1ROTC1SGEC3UNWC2
W 13:52 47 W Mst 1X
heat
Race: 1SCR: CAMC1NSHC2SGEC4SCR: CAMC2SCR: NSHC3
X 13:56 1,2,3->A Final; Rest->B FinalRace: 2WHAC1SGEC1NSHC1SGEC2
Y 14:00 48 W U19 1X
prelim
Race: 1TGAC2TGAC1SGEC2ROTC1SGEC3SGEC1WHAC1
Z 14:04 49 W Opn 4-
prelim
Race: 1WHAC1HWBC1
A 14:08 50 G U17 1X
heat
Race: 1SCR: BPCC3BPCC2HWBC1HWBC1BPCC4TGAC2ROTC1
B 14:12 1,2,3->A Final; Rest->B FinalRace: 2TGAC1BPCC1SCR: WHAC1SGEC2SGEC1
C 14:16 51 G U15 4+
prelim
Race: 1HWBC1
D 14:20 52 M Opn 2X
heat
Race: 1WHAC1TPOC1SGE*2HWBC1WHAC2
E 14:24 1,2->A Final; 3,4->B Final; Rest->C FinalRace: 2TGAC3TGAC2TGAC4TGAC4WHAC3HWBC3
F 14:28    Race: 3BPCC1HWBC2TGAC1SGEC1
G 14:32 53 B U15 4X+
prelim
Race: 1SGEC1BPCC1TGSC1TGSC2TGAC1
H 14:36 54 M/W Mst 4-
heat
Race: 1AKLC1WHA*1SGEC2SGEC1
I 14:40 1,2->A Final; Rest->B FinalRace: 2AKLC2SGEC3NSHC2NSH*1
J 14:44 55 W Nov 8+
prelim
Race: 1SGEC1TGAC1HWBC1
K 14:48 56 M Nov 2X
heat
Race: 1SGEC4SGEC3SCR: BPCC2TGAC1ROTC1AKLC1
L 14:52 1,2->A Final; 3,4->B Final; Rest->C FinalRace: 2BPCC1SGEC1SGEC5SCR: HWBC2WHAC1
M 14:56    Race: 3WHAC2SGEC2TPOC1TGAC2HWBC1
N 15:00 57 M U19 1X
heat
Race: 1WHAC2TGAC2TGAC1WHAC4SGEC2
O 15:04 1,2->A Final; Rest->B FinalRace: 2WHAC1SGEC1BPCC1BPCC1TGAC4TGAC4
P 15:08    Race: 3BPCC2TPOC1TPOC1TGAC3TGAC3WHAC3
Q 15:12 58 M Opn 4-
prelim
Race: 1TGAC1
R 15:16 59 W Opn 4X+
prelim
Race: 1SGEC1TGAC1TGAC2WHAC1ROTC1
S 15:20 61 M Mst 4X-
heat
Race: 1SGEC2NSH*2CAMC1SCR: NSH*1ROTC1
T 15:24 1,2,3->A Final; Rest->B FinalRace: 2BPCC1TGAC1SGEC1WHA*1
U 15:28 62 W U19 2-
prelim
Race: 1HWBC1SCR: WHAC1SGEC1
V 15:32 63 W Mst 2X
heat
Race: 1WHAC1CAMC3SCR: CAMC1CAMC4SGEC1
W 15:36 1,2->A Final; 3,4->B Final; Rest->C FinalRace: 2TPOC1SCR: NSHC3SGEC2CAMC2AKLC1
X 15:40    Race: 3SCR: WHAC2NSHC1SCR: NSHC2AKLC2
Y 15:44 64 M Nov 4X+
prelim
Race: 1ROT*1HWBC1WHAC1SGEC2BPCC1SGEC1
Z 15:48 65 G U17 4X+
heat
Race: 1ROTC2BPCC1TGAC1ROTC1
A 15:52 1,2->A Final; Rest->B FinalRace: 2BPCC2HWBC1COMC1ROTC3
B 15:56 66 G U15 4X+
prelim
Race: 1TGAC1TGSC1SGEC1TGAC2WHAC1
C 16:00 67 W Opn 2-
prelim
Race: 1SGEC1HWBC1AKLC1
D 16:04 68 M Opn 8+
prelim
Race: 1TGA*1HWBC1AKL*1WHA*1

Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. SCR: NSHC2) was scratched after being drawn in the race.

Sunday, 22nd January 2023

Alpha Time Event   Div Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7 Lane 8 Lane 9
A 08:00 1 G U15 8X+
final
Race: ATGAC1SGEC1
B 08:04 3 B U17 4+
final
Race: ATGAC1TGAC1
C 08:08 4 W Opn 1X
final
Race: AWHAC2WHAC3TGAC2TGAC1BPCC1CAMC2
D 08:12 Race: BCAMC1WHAC4WHAC1WHAC5
E 08:16 5 G U17 2X
final
Race: ABPCC1SGEC1HWBC1HWBC1TGAC2WHAC1ROTC1
F 08:20 Race: BTGAC3BPCC2BPCC3ROTC4ROTC5BPCC4
G 08:24    Race: CCOMC1ROTC3ROTC2
H 08:28 6 M Opn 2-
final
Race: ATGAC1AKLC1
I 08:32 7 B U16 1X
final
Race: AWHAC1SGEC4SGEC1SGEC2HAMC1SGEC3
J 08:36 Race: BSCR: TGAC1SCR: TGAC1BPCC1HWBC1
K 08:40 9 B U15 8X+
final
Race: ATGSC1BPC*1
L 08:44 10 W Opn 4+
final
Race: AWHAC1
M 08:48 11 Mx Mst 2X
final
Race: ANSHC4ROTC1NSHC3WHAC1TGAC1WHAC2
N 08:52 Race: BSGEC1AKLC1CAM*1CAMC3SGEC4NSHC1
O 08:56    Race: CCAMC2SCR: CAMC4SGEC3TPOC1SCR: TGAC2
P 09:00 12 M Opn 1X
final
Race: ASGEC2TGAC2WHAC2TGAC3SGEC1WHAC1
Q 09:04 Race: BBPCC2TGAC1HWBC3HWBC1HWBC1BPCC1HWBC2HWBC2
R 09:08    Race: CROTC1WHAC3SCR: WESC1
S 09:12 13 B U17 4X+
final
Race: AWHAC1SGEC1SGEC2TGAC1TGAC1TGAC2
T 09:16 14 W Nov 2X
final
Race: ABPCC1HWBC2TPOC1ROTC2CAMC2CAMC1TGAC1
U 09:20 Race: BHWBC1SGEC1ROTC1TGAC2COMC1COMC1
V 09:24    Race: CTGSC2HWBC3TGAC3SGEC2TGSC1
W 09:28 15 G U16 4X+
final
Race: ABPCC1SGEC1HWBC1BPCC2TGAC1ROTC1
X 09:32 Race: BWHAC1SGEC2TPOC1
Y 09:36 16 M Nov 4+
final
Race: AHWBC1TGAC1
Z 09:40 17 M Mst 2X
final
Race: ANSH*1NSH*4NSHC2HOR*1WHA*1SGEC1
A 09:44 Race: BAKLC1ROTC1SCR: CAMC1CAMC2SGEC2TPOC1TGAC1
C 09:48 18 W Mst 4X-
final
Race: AAKLC1SCR: BPCC1CAMC1WHAC1ROTC1SGEC3
D 09:52 Race: BTPOC1SGEC2SGEC1NSHC1
E 09:56 19 M Opn 4X+
final
Race: AWHAC1HWBC2TPOC1HWBC1TGAC1TGAC2TGAC3
F 10:12 20 W Opn 8+
final
Race: ASGEC1WHAC1HWBC1ROTC1
G 10:16 21 B U15 4+
final
Race: ATGAC1
H 10:20 22 B U17 2X
final
Race: AHAMC1SGEC3SGEC1SGEC2WHAC1TGAC1TGAC1
I 10:24 Race: BHWBC1TGAC2TGAC2TGAC3TGAC3
J 10:28 23 G U15 2X
final
Race: ATGSC1SGEC1HWBC3SGEC2BPCC2COMC1COMC1
K 10:32 Race: BTGAC2SCR: TGAC4TGAC1TGAC3BPCC1TPOC1
L 10:36    Race: CSCR: WHAC1TGSC2HWBC1HWBC2
M 10:40 24 B U16 4X+
final
Race: ABPC*2SGEC1TGAC1WHAC1WHAC2SGEC2BPCC1
O 10:44 26 W Opn 2X
final
Race: ABPCC1SGEC2WHAC1TGAC1SGEC1HWBC1
P 10:48 Race: BCAMC1ROTC1TGAC2ROTC2WHAC2TGAC3
Q 10:52 27 Mx Mst 4X-
final
Race: AROTC2AKLC1WHA*2NSH*1NSH*2SCR: BPCC2WHA*1
R 10:56 Race: BTPO*2SGEC1SCR: BPCC1SGEC2
S 11:00    Race: CTPOC1ROTC1SCR: CAMC2CAMC1
T 11:04 28 Mx Mst 4-
final
Race: AAKL*2AKLC1
U 11:08 29 M Opn 4+
final
Race: ATPOC1SGEC1HWBC1TGAC1HWBC2
V 11:12 30 M Nov 8+
final
Race: ATGAC1
W 11:16 31 G U16 1X
final
Race: AWHAC2TPOC1TPOC1HWBC1HWBC1SGEC2TGAC1WHAC1
X 11:20 Race: BCOMC2COMC2SGEC1TPOC2TPOC2HWBC2SCR: BPCC2SCR: COMC1
SGEC3
Y 11:24 32 B U17 1X
final
Race: AWHAC2TGAC1BPCC1WHAC1TGAC2TGAC2HAMC1
Z 11:28 Race: BHWBC1ROTC1SGEC1TGAC3TGAC3SCR: SGEC2
A 11:32 33 W Nov 4X+
final
Race: ATPOC1TGAC1ROTC1SGEC1WHAC1SGEC2
B 11:36 Race: BTGSC1HWBC1HWBC2
C 11:40 34 B U15 2X
final
Race: ATGSC2TGAC1TGAC1SGEC2SGEC1HWBC1BPCC1
D 11:44 Race: BTGSC1BPCC2SGEC4SGEC3
E 11:48 35 M U19 2-
final
Race: AWHAC1TGAC1SGEC1SGEC2
F 11:52 36 W Opn 4X-
final
Race: AROTC1WHAC1SGEC1TGAC1HWBC1CAMC1ROTC2TGAC2
H 12:40 37 G U16 2X
final
Race: AWHAC1ROTC1HWBC3HWBC1HWBC1TGAC1HWBC2
I 12:44 Race: BROTC2SGEC1TGAC2BPCC3TPOC1TPOC1SGEC2
J 12:48    Race: CSGEC3BPCC1COMC1BPCC2
K 12:52 38 Mx Mst 8X+
final
Race: AROTC1WHA*1SGEC1SCR: BPCC1
L 12:56 39 Mx Mst 8+
final
Race: AAKLC2NSH*2AKL*1
M 13:00 40 W Nov 4+
final
Race: ATGAC2HWBC2HWBC1HWBC3
N 13:04 42 B U16 2X
final
Race: AWHAC3SGEC1WHAC1WHAC2SGEC2TPOC1BPCC1WHAC4
P 13:08 43 M Opn 4X-
final
Race: ATGAC2SGEC1TGAC1HWBC1HWBC2TGAC4TGAC4TGAC3TGAC3
R 13:12 46 M Mst 1X
final
Race: ANSHC2UNWC2NSHC1HORC1ROTC1WESC1
S 13:16 Race: BSGEC3SGEC2SGEC1TPOC1CAMC1SCR: TGAC1ROTC2
U 13:20 47 W Mst 1X
final
Race: AWHAC1NSHC2NSHC1SGEC4SGEC2SGEC1
W 13:24 48 W U19 1X
final
Race: AWHAC1SGEC3SGEC2SGEC1TGAC1ROTC1TGAC2
X 13:28 49 W Opn 4-
final
Race: AWHAC1HWBC1HWBC1
Y 13:32 50 G U17 1X
final
Race: ASGEC1BPCC1HWBC1HWBC1TGAC1BPCC2ROTC1SGEC2TGAC2BPCC4
A 13:36 51 G U15 4+
final
Race: AHWBC1
B 13:40 52 M Opn 2X
final
Race: ATGAC1TGAC3BPCC1WHAC1TGAC2HWBC1
C 13:44 Race: BSCR: TPOC1HWBC2SGE*2WHAC3SGEC1TGAC4TGAC4HWBC3WHAC2
E 13:48 53 B U15 4X+
final
Race: ATGSC1BPCC1SGEC1TGAC1TGSC2
F 13:52 54 M/W Mst 4-
final
Race: ASCR: SGEC1SGEC2NSH*1WHA*1NSHC2AKLC1AKLC2SCR: SGEC3
H 13:56 55 W Nov 8+
final
Race: AHWBC1SGEC1SCR: TGAC1
I 14:00 56 M Nov 2X
final
Race: ASGEC3SGEC2WHAC1TGAC1WHAC2SGEC5
J 14:04 Race: BTGAC2AKLC1SGEC4BPCC1HWBC1SGEC1TPOC1ROTC1
L 14:08 57 M U19 1X
final
Race: ATPOC1TPOC1BPCC1BPCC1WHAC1WHAC2BPCC2TGAC2
M 14:12 Race: BWHAC4TGAC4TGAC4SGEC1SGEC2TGAC3TGAC3TGAC1WHAC3
N 14:16 58 M Opn 4-
final
Race: ATGAC1
O 14:20 59 W Opn 4X+
final
Race: AROTC1SGEC1TGAC1WHAC1SCR: TGAC2
P 14:24 61 M Mst 4X-
final
Race: ASCR: TGAC1SGEC1NSH*2WHA*1ROTC1SCR: CAMC1SGEC2SCR: BPCC1
R 14:28 62 W U19 2-
final
Race: ASGEC1HWBC1
S 14:32 63 W Mst 2X
final
Race: AAKLC2SGEC2WHAC1CAMC2NSHC1CAMC4
T 14:36 Race: BSCR: TPOC1SGEC1AKLC1SCR: CAMC3
V 14:40 64 M Nov 4X+
final
Race: AROT*1SGEC1WHAC1BPCC1SGEC2HWBC1
W 14:44 65 G U17 4X+
final
Race: ABPCC2BPCC1HWBC1TGAC1ROTC3ROTC1ROTC2SCR: COMC1
Y 14:48 66 G U15 4X+
final
Race: ASGEC1TGSC1WHAC1TGAC1TGAC2
Z 14:52 67 W Opn 2-
final
Race: ASGEC1HWBC1AKLC1
A 14:56 68 M Opn 8+
final
Race: AWHA*1TGA*1HWBC1SCR: AKL*1

Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. SCR: AKL*1) was scratched after being drawn in the race.

User log in

log in

hide

You only require a rowIT login for running regattas or if you have been given the job of making entries for an organisation.

Notes

Clubs. If you only have a password for the RowingNZ website then you will need a rowIT login so please contact us.

Schools. If you have a password provided by NZSSRA then you should log in through the school rowing website.