Social

T FB RSS

You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.

Results: Maadi Regatta

These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.

The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.

click a filter below to remove it
Quarter-final 1
STPC strip STPC
STPC
Waikato/BoP
Crew #1 STPC
Coached by: Chris Thorsen
  • Click to expand crew ⇨
WNHS strip WNHS
WNHS
Whanganui
Crew #1 WNHS
Coached by: Axel Dickinson & Dave Dudley
  • Click to expand crew ⇨
ROTO strip ROTO
ROTO
Waikato/BoP
Crew #1 ROTO
Coached by: Kylee Corboy & Ryan Trent
  • Click to expand crew ⇨
MACL strip MACL
MACL
Auckland
Crew #1 MACL
Coached by: Allan Vester
  • Click to expand crew ⇨
NPLB strip NPLB
NPLB
Whanganui
Crew #1 NPLB
Coached by: Jason Williams
  • Click to expand crew ⇨
OBHS strip OBHS
OBHS
Otago
Crew #1 OBHS
Coached by: Thomas Ryan
  • Click to expand crew ⇨
SJHM strip SJHM
SJHM
Waikato/BoP
Crew #1 SJHM
Coached by: Antoneo Van Deursen & Alex Andersen
  • Click to expand crew ⇨
TAOP strip TAOP
TAOP
Wellington
Crew #1 TAOP
Coached by: Ted Phelps & Melissa Sattler
  • Click to expand crew ⇨
Quarter-final 2
SPLH strip SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Crew #1 SPLH
Coached by: Kyle Coles
  • Click to expand crew ⇨
HAUR strip HAUR
HAUR
Waikato/BoP
Crew #1 HAUR
Coached by: Franklin Hamilton
  • Click to expand crew ⇨
TAKA strip TAKA
TAKA
Auckland
Crew #1 TAKA
Coached by: Epernay Norman
  • Click to expand crew ⇨
ASHB strip ASHB
ASHB
Canterbury
Crew #1 ASHB
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
  • Click to expand crew ⇨
SHIR strip SHIR
SHIR
Canterbury
Crew #1 SHIR
Coached by: David Knight & Daniel McDowell
  • Click to expand crew ⇨
CBHS strip CBHS
CBHS
Canterbury
Crew #1 CBHS
Coached by: Tim Osmers & Scott Shackleton
  • Click to expand crew ⇨
WAKA strip WAKA
WAKA
Southland
Crew #1 WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Lonestar
  • Click to expand crew ⇨
CHCO strip CHCO
CHCO
Canterbury
Crew #1 CHCO
Coached by: Malcolm McIntyre
  • Click to expand crew ⇨
Quarter-final 3
TRGB strip TRGB
TRGB
Waikato/BoP
Crew #1 TRGB
Coached by: Richard Gee
  • Click to expand crew ⇨
STPA strip STPA
STPA
Auckland
Crew #1 STPA
Coached by: Harry Williams & Sam Jackson
  • Click to expand crew ⇨
BTHC strip BTHC
BTHC
Waikato/BoP
Crew #1 BTHC
Coached by: Ted Phelps & Roberto Romersa
  • Click to expand crew ⇨
JMCG strip JMCG
JMCG
Otago
Crew #1 JMCG
Coached by: Dylan Davis & Millie Davenport
  • Click to expand crew ⇨
ONSL strip ONSL
ONSL
Wellington
Crew #1 ONSL
Coached by: Jason Theobald
Boat: Weka
  • Click to expand crew ⇨
OTUM strip OTUM
OTUM
Waikato/BoP
Crew #1 OTUM
Coached by: Simon Aubrey
  • Click to expand crew ⇨
BURN strip BURN
BURN
Canterbury
Crew #1 BURN
Coached by: Molly Meates
  • Click to expand crew ⇨
Quarter-final 4
TIMB strip TIMB
TIMB
Canterbury
Crew #1 TIMB
Coached by: Brian Smith & Jaimee Harrison
  • Click to expand crew ⇨
STBD strip STBD
STBD
Canterbury
Crew #1 STBD
Coached by: Aaron Maxwell
  • Click to expand crew ⇨
STKV strip STKV
STKV
Otago
Crew #1 STKV
Coached by: Ivan Docherty
  • Click to expand crew ⇨
STAN strip STAN
STAN
Canterbury
Crew #1 STAN
Coached by: Hayden Soper & Edward Botherway
  • Click to expand crew ⇨
SHAK strip SHAK
SHAK
Auckland
Crew #1 SHAK
Coached by: Terry Dolan
  • Click to expand crew ⇨
SPLH strip SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Crew #2 SPLH
Coached by: Kyle Coles
  • Click to expand crew ⇨
WENT strip WENT
WENT
Auckland
Crew #1 WENT
Coached by: Kylie Matheson
  • Click to expand crew ⇨
Quarter-final 1
WTKG strip WTKG
WTKG
Otago
Crew #1 WTKG
Coached by: Ivan Docherty
  • Click to expand crew ⇨
STHI strip STHI
STHI
Otago
Crew #1 STHI
Coached by: Bridget McArthur
  • Click to expand crew ⇨
OTUM strip OTUM
OTUM
Waikato/BoP
Crew #1 OTUM
Coached by: Steve Finlayson
  • Click to expand crew ⇨
ONSL strip ONSL
ONSL
Wellington
Crew #1 ONSL
Coached by: Angus Todd
Boat: Ruamahanga
  • Click to expand crew ⇨
TAUP strip TAUP
TAUP
Waikato/BoP
Crew #1 TAUP
Coached by: Mark Freeman
  • Click to expand crew ⇨
GLDW strip GLDW
GLDW
Auckland
Crew #1 GLDW
Coached by: Amy Barclay
  • Click to expand crew ⇨
BTHC strip BTHC
BTHC
Waikato/BoP
Crew #2 BTHC
Coached by: Steve Finlayson
  • Click to expand crew ⇨
AQUI strip AQUI
AQUI
Waikato/BoP
Crew #1 AQUI
Coached by: Steve Finlayson
  • Click to expand crew ⇨
Quarter-final 2
WAKA strip WAKA
WAKA
Southland
Crew #1 WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Pvt Bates 1x
  • Click to expand crew ⇨
SHGN strip SHGN
SHGN
Whanganui
Crew #1 SHGN
Coached by: Jason Williams
  • Click to expand crew ⇨
HAMG strip HAMG
HAMG
Waikato/BoP
Crew #1 HAMG
Coached by: Karl Manson
  • Click to expand crew ⇨
BTHC strip BTHC
BTHC
Waikato/BoP
Crew #1 BTHC
Coached by: Ted Phelps & Alison Glaholm
  • Click to expand crew ⇨
SHGH strip SHGH
SHGH
Waikato/BoP
Crew #1 SHGH
Coached by: Kylee Corboy
  • Click to expand crew ⇨
MACL strip MACL
MACL
Auckland
Crew #1 MACL
Coached by: Allan Vester
  • Click to expand crew ⇨
TAKA strip TAKA
TAKA
Auckland
Crew #1 TAKA
Coached by: Katie Halliday
  • Click to expand crew ⇨
VILL strip VILL
VILL
Canterbury
Crew #1 VILL
Coached by: Kevin Meates
  • Click to expand crew ⇨
Quarter-final 3
ASHB strip ASHB
ASHB
Canterbury
Crew #1 ASHB
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
  • Click to expand crew ⇨
CAMB strip CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Crew #1 CAMB
Coached by: Michele Munro & Callum Wright
  • Click to expand crew ⇨
STMG strip STMG
STMG
Canterbury
Crew #1 STMG
Coached by: George Keys
  • Click to expand crew ⇨
KGCA strip KGCA
KGCA
Auckland
Crew #1 KGCA
Coached by: Annie Williamson
  • Click to expand crew ⇨
RONC strip RONC
RONC
Canterbury
Crew #1 RONC
Coached by: Antonio Frances-Rees
  • Click to expand crew ⇨
STKT strip STKT
STKT
Auckland
Crew #1 STKT
Coached by: Lewis Green & Zoe Mills
  • Click to expand crew ⇨
KGCA strip KGCA
KGCA
Auckland
Crew #2 KGCA
Coached by: Annie Williamson
  • Click to expand crew ⇨
Quarter-final 4
JPCR strip JPCR
JPCR
Waikato/BoP
Crew #1 JPCR
Coached by: Chris Pearson & Alastair Riddle
  • Click to expand crew ⇨
RAHS strip RAHS
RAHS
Canterbury
Crew #1 RAHS
Coached by: Alex Kennedy
  • Click to expand crew ⇨
CRAI strip CRAI
CRAI
Canterbury
Crew #1 CRAI
Coached by: Dean Milne & Vicky Taggart
  • Click to expand crew ⇨
ASHB strip ASHB
ASHB
Canterbury
Crew #2 ASHB
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
  • Click to expand crew ⇨
OGHS strip OGHS
OGHS
Otago
Crew #1 OGHS
Coached by: Mike Goldsmith & Lucy Merriman
  • Click to expand crew ⇨
BURN strip BURN
BURN
Canterbury
Crew #1 BURN
Coached by: Molly Meates
  • Click to expand crew ⇨
CROM strip CROM
CROM
Otago
Crew #1 CROM
Coached by: Brendon Scott
  • Click to expand crew ⇨
Quarter-final 1
NPLB strip NPLB
NPLB
Whanganui
Crew #1 NPLB
Coached by: Jason Williams
  • Click to expand crew ⇨
HAMB strip HAMB
HAMB
Waikato/BoP
Crew #1 HAMB
Coached by: Daniel Humphrey
  • Click to expand crew ⇨
STKT strip STKT
STKT
Auckland
Crew #1 STKT
Coached by: Marty O'Brien & Carl Vincent
  • Click to expand crew ⇨
MTAS strip MTAS
MTAS
Otago
Crew #1 MTAS
Coached by: Matt Rickard
Boat: Robert N Bruce
  • Click to expand crew ⇨
JPCR strip JPCR
JPCR
Waikato/BoP
Crew #1 JPCR
Coached by: Alastair Riddle
  • Click to expand crew ⇨
TAKA strip TAKA
TAKA
Auckland
Crew #1 TAKA
Coached by: Epernay Norman
  • Click to expand crew ⇨
OTUM strip OTUM
OTUM
Waikato/BoP
Crew #1 OTUM
Coached by: Simon Aubrey
  • Click to expand crew ⇨
WLCO strip WLCO
WLCO
Wellington
Crew #2 WLCO
Coached by: Sam Waghorn
  • Click to expand crew ⇨
Quarter-final 2
WLCO strip WLCO
WLCO
Wellington
Crew #1 WLCO
Coached by: Sam Waghorn
  • Click to expand crew ⇨
ASHB strip ASHB
ASHB
Canterbury
Crew #1 ASHB
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
  • Click to expand crew ⇨
WHAK strip WHAK
WHAK
Waikato/BoP
Crew #1 WHAK
Coached by: Graham Watt & Leighton Hale
  • Click to expand crew ⇨
BTHC strip BTHC
BTHC
Waikato/BoP
Crew #1 BTHC
Coached by: Ted Phelps & Michelle Romersa
  • Click to expand crew ⇨
WNCS strip WNCS
WNCS
Whanganui
Crew #1 WNCS
Coached by: Tyler Scott & Dan McSweeny
  • Click to expand crew ⇨
JMCG strip JMCG
JMCG
Otago
Crew #1 JMCG
Coached by: Dylan Davis & Millie Davenport
  • Click to expand crew ⇨
MTAL strip MTAL
MTAL
Auckland
Crew #1 MTAL
Coached by: Germain Hellriegel White & Alex Brown
  • Click to expand crew ⇨
SJHM strip SJHM
SJHM
Waikato/BoP
Crew #1 SJHM
Coached by: Antoneo Van Deursen & Sean Birdling
  • Click to expand crew ⇨
Quarter-final 3
WAKA strip WAKA
WAKA
Southland
Crew #1 WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Mana
  • Click to expand crew ⇨
SHIR strip SHIR
SHIR
Canterbury
Crew #1 SHIR
Coached by: David Knight & Daniel McDowell
  • Click to expand crew ⇨
NELB strip NELB
NELB
Marlborough
Crew #1 NELB
Coached by: Brent Smith
  • Click to expand crew ⇨
TAUP strip TAUP
TAUP
Waikato/BoP
Crew #1 TAUP
Coached by: Mark Freeman
  • Click to expand crew ⇨
GLDW strip GLDW
GLDW
Auckland
Crew #1 GLDW
Coached by: Jesse Pilcher
  • Click to expand crew ⇨
PUKE strip PUKE
PUKE
Auckland
Crew #1 PUKE
Coached by: Brett Henry
  • Click to expand crew ⇨
STPA strip STPA
STPA
Auckland
Crew #1 STPA
Coached by: Sam Jackson & Harry Williams
  • Click to expand crew ⇨
GBHS strip GBHS
GBHS
East Coast
Crew #1 GBHS
Coached by: Joshua Kelly & Craig Clarke
  • Click to expand crew ⇨
Quarter-final 4
HLCR strip HLCR
HLCR
Waikato/BoP
Crew #1 HLCR
Coached by: Blair Currie
  • Click to expand crew ⇨
ONEW strip ONEW
ONEW
Auckland
Crew #1 ONEW
Coached by: Brett Henry & Leanne Henry
  • Click to expand crew ⇨
DUNS strip DUNS
DUNS
Otago
Crew #1 DUNS
Coached by: Simon Smith & Natalie Wilson
  • Click to expand crew ⇨
WHAK strip WHAK
WHAK
Waikato/BoP
Crew #2 WHAK
Coached by: Graham Watt & Leighton Hale
  • Click to expand crew ⇨
ROTO strip ROTO
ROTO
Waikato/BoP
Crew #1 ROTO
Coached by: Kylee Corboy & Ryan Trent
  • Click to expand crew ⇨
SHAK strip SHAK
SHAK
Auckland
Crew #1 SHAK
Coached by: Brent Leach
  • Click to expand crew ⇨
TRGB strip TRGB
TRGB
Waikato/BoP
Crew #1 TRGB
Coached by: Richard Gee
  • Click to expand crew ⇨
SPTW strip SPTW
SPTW
Wellington
Crew #1 SPTW
Coached by: Rex Jones & Arie Magasiva
Boat: Mahi Tahi
  • Click to expand crew ⇨
User log in

log in

hide

You only require a rowIT login for running regattas or if you have been given the job of making entries for an organisation.

Notes

Clubs. If you only have a password for the RowingNZ website then you will need a rowIT login so please contact us.

Schools. If you have a password provided by NZSSRA then you should log in through the school rowing website.