Entrants list: Masters Regatta
This is the list of the entrants at the regatta (filtered, as below).
The entrants for each event are displayed in alphabetical order by entity code.
Events with no entrants are skipped.
click a filter below to remove it
Crew
#1
AKLC
Richard Hughes (stroke), Robert Young, Bryan Beardshaw, Ian Boserio, Adele Gordon, Rose McKinnon, Margot Chandler, Sally Kerrigan + Madeleine Palmer (cox)
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
Crew
#1
AWG*
Richard Brock (stroke), Murray Carey, Tony Upchurch, Colin Wright, Steph Rush, Tasha Carver, Philippa Baker-Hogan, Jacs Rush + Sue O'Leary (cox)
Composite crew. Coached by: Annie Pawson
- Click to expand crew ⇨
AWG*
AWG*
Whanganui
Whanganui
Crew
#1
CAMC
Jane Evans (stroke), Angela Jenkins, Dylan Swain, Nick Dromgool, Colin Birch, Nicky Knowles, Jo Mackie, Ramon Cronin + Brooke Houston (cox)
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
Crew
#1
ROTC
James Boyce (stroke), Bryan Walford, Keith Fraser, Anthony Spijkerman, Jane Savage, Sharon Morrell, Theresa Le Bas, Barbara Neale + Delia West (cox)
Coached by: James Boyce
- Click to expand crew ⇨
ROTC
ROTC
Bay of Plenty
Bay of Plenty
Crew
#1
SGEC
Carolyn Harrison (stroke), Yvonne Kasper, Judy Shadbolt, Kathryn McGredy, Stewart Hobbs, John de Pont, Tony Corkery, Chris Fotherby + Alison McLeod (cox)
Coached by: Fiona Crummey
- Click to expand crew ⇨
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
Crew
#1
STA*
David Wilkinson (stroke), Andreas Lilley, Tim Pearce, James Beech, Francie Morrow, Vicki Bowes, Amy McMullan, Sara McFall + Christine Phillips (cox)
Composite crew.
- Click to expand crew ⇨
STA*
STA*
Wellington
Wellington
Crew
#1
TGAC
Cass Green (stroke), Jan Ferber, Matthew Joyce, Jillian Johnstone, Michael Terry, Jon Sadler, Adele Marsden, Janette Blake + Julie Batten (cox)
Coached by: Matthew Joyce
- Click to expand crew ⇨
TGAC
TGAC
Bay of Plenty
Bay of Plenty
Crew
#1
WELC
Rhys Taylor (stroke), Paul Drysdale, Justin Brownlie, Jo-Anne Stokes, Samantha Seath, Amanda Johnson, Laetitia Leroy, Gregor Sedlmeier + Nina Brown (cox)
Coached by: Nina Brown
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
Crew
#2
WESC
Michael McMurray (stroke), Christopher Wheldon, Martin Benfell, Andrae Fassler, Liz O'Neill, Tania Donnianni, Liz Forde, Natalie Prew + Bronwyn Menhinick (cox)
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#1
WREC
Andrew Wakelin (stroke), Kevin O'Hagan, Chris Williams, Janarie Jongkees, Marion Ackers, Jacqueline Taylor, Helen Moore, Louise O'Hagan + Ruby Hay (cox)
Coached by: Chris Williams
- Click to expand crew ⇨
WREC
WREC
Auckland
Auckland
Social