Draft day sheet: Nielsen Kellerman (NZ) Masters Regatta
This is the day sheet for the 2021 Nielsen Kellerman (NZ) Masters Regatta.
The following day sheet is a DRAFT ONLY and subject to change without notice.
Saturday, 8th May 2021
Alpha | Time | Event | Div | Lane 1 | Lane 2 | Lane 3 | Lane 4 | Lane 5 | Lane 6 | Lane 7 | Lane 8 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
A | 09:00 | 1 | M Mst A‑D 1X division | Race: 1 | CAMC2(A) | WKOC1(A) | | AKLC1(C) | HAMC1(C) | |||
B | 09:05 | Race: 2 | WESC1(D) | AWGC1(D) | WHAC1(D) | CAMC3(D) | WHAC2(D*) | |||||
C | 09:10 | 2 | W Mst A‑D 1X division | Race: 1 | NSHC1(B) | CLIC1(B) | HWBC2(B) | WESC1(C) | HWBC3(D) | |||
D | 09:15 | Race: 2 | WESC2(D) | WHAC1(D) | | HWBC1(D) | CAMC1(D*) | |||||
E | 09:20 | 3 | M New Mst 4X+ final | Race: A | PORC1 | |||||||
E | 4 | W New Mst 4X+ final | Race: A | SGEC1 | AWG*1 | |||||||
F | 09:25 | 5 | M Mst E‑H 2‑ division | Race: 1 | AKLC1(E) | HORC1(F) | WELC1(F) | WES*1(F) | WKOC2(F) | |||
G | 09:30 | Race: 2 | AWGC1(G) | CAMC1(G) | | WKOC1(H*) | AWGC2(H) | |||||
H | 09:35 | 6 | W Mst E‑H 2‑ final | Race: A | NSHC1(E) | AKLC1(E) | BPCC1(F) | SGEC1(H) | ||||
I | 09:40 | 7 | M Mst A‑D 2X division | Race: 1 | HAMC3(A) | STAC1(A) | WHAC2(A) | WKOC1(A) | CAMC2(B) | HAMC2(B) | CAMC3(B) | |
J | 09:45 | Race: 2 | TGAC2(D) | SGEC1(D) | WESC1(D) | HAMC1(C) | ||||||
K | 09:50 | Race: 3 | HWBC1(D) | HORC1(D) | AWGC1(D) | TGAC1(D) | PORC1(D) | WHAC1(D) | ||||
L | 09:55 | 8 | W Mst A‑D 2X division | Race: 1 | CAMC1(B) | WELC1(B) | SGEC3(B) | PETC2(B) | CAMC3(B) | NSHC1(B) | ||
M | 10:00 | Race: 2 | WESC2(C) | BPCC1(C) | WHAC1(C) | SGEC1(C) | HAMC1(C) | HORC2(C) | PETC3(C) | |||
N | 10:05 | Race: 3 | AWGC1(C) | WHAC2(C) | GISC1(C) | SGEC2(C) | HWBC1(C) | WESC3(C) | EBSC1(C) | |||
O | 10:10 | Race: 4 | WKOC1(A) | STAC1(A) | HOR*1(A) | PETC1(A) | CAMC4(D) | NSHC3(D) | | |||
P | 10:15 | Race: 5 | PETC4(D) | HORC3(D) | CAMC2(D) | SGEC4(D) | NSHC2(D) | WESC1(D) | ||||
Q | 10:20 | 9 | M Mst E‑H 1X division | Race: 1 | AWGC2(G) | BPCC1(G) | SGEC2(G) | TAWC1(G) | UNWC1(G) | WKOC1(G) | PETC1(G) | |
R | 10:25 | Race: 2 | NSHC1(F) | HWBC1(F) | MERC1(F) | HORC2(F) | AKLC2(F) | |||||
S | 10:30 | Race: 3 | AWGC1(E) | WELC1(E) | TPOC1(E) | HORC1(E) | SGEC1(E) | CAMC2(E) | AKLC1(E) | |||
T | 10:35 | Race: 4 | WELC2(H*) | UNWC2(H*) | AWGC3(H) | CAMC1(H) | WESC1(H*) | |||||
U | 10:40 | 10 | W Mst E‑H 1X final | Race: A | BPCC1(F) | NSHC1(F) | WESC2(G) | TAWC1(G) | | SGEC1(H) | ||
V | 10:50 | 11 | M Mst E‑H 8+ final | Race: A | SGEC1(F) | NSH*1(G) | WKO*1(G) | AWGC1(H) | ||||
V | 12 | W Mst E‑H 8+ final | Race: A | PET*1(E) | SGEC1(E) | |||||||
W | 10:55 | 13 | M Mst A‑D 4X‑ division | Race: 1 | HAMC1(B) | STAC2(B) | CAMC1(B) | WHAC1(C) | ||||
X | 11:00 | Race: 2 | HWBC1(D) | STAC1(D) | WELC1(D) | TGAC1(D) | PORC1(D*) | |||||
Y | 11:10 | 14 | W Mst A‑D 4X‑ division | Race: 1 | PETC1(B) | CAMC2(B) | STAC1(C) | NSHC2(C) | BPCC1(C) | AWGC1(C) | ||
Z | 11:15 | Race: 2 | WESC1(C) | STAC2(C) | HORC1(C) | PETC2(C) | WHAC1(C) | EBSC1(C) | ||||
A | 11:20 | Race: 3 | WELC2(D) | CAMC1(D) | NSHC3(D) | HWBC1(D) | NSHC1(D) | AKLC1(D*) | PETC3(D*) | WELC1(D*) | ||
B | 11:25 | 15 | Mx New Mst 8+ final | Race: A | - - CANCELLED - - | |||||||
C | 16 | Mx Mst S‑P 8+ final | Race: A | - - CANCELLED - - | ||||||||
D | 11:30 | 17 | M Mst E‑H 2X division | Race: 1 | STAC1(E) | CAMC2(E) | AKLC1(E) | PETC2(E) | STAC2(E) | |||
E | 11:35 | Race: 2 | BPCC3(E) | WHAC1(E) | AKLC2(E) | PORC1(E) | ||||||
F | 11:40 | Race: 3 | TPOC1(F) | AWG*2(F) | MERC1(F) | HORC1(F) | HWBC1(F) | WKOC3(F) | MERC2(F) | SGE*2(F) | ||
G | 11:45 | Race: 4 | UNWC1(G) | SGEC1(G) | TAWC1(G) | PETC1(G) | PETC3(G) | NSHC1(G) | CAMC1(G) | |||
H | 11:50 | Race: 5 | WKOC2(H) | BPCC2(H) | AWGC1(H) | BPCC1(H) | WKOC1(H*) | |||||
I | 11:55 | 18 | W Mst E‑H 2X division | Race: 1 | | | NSHC1(E) | CLIC1(E) | | HOR*1(E) | MERC1(E) | |
J | 12:00 | Race: 2 | WESC2(H) | SGEC1(H) | WESC3(G) | TAWC1(F) | WESC1(F) | BPCC1(F) | ||||
K | 12:05 | 19 | Mx Mst 4‑ final | Race: A | AKLC1 | WELC1 | HORC1 | |||||
L | 12:20 | 20 | M Mst A‑D 8+ final | Race: A | WESC1(C) | AKLC1(D) | WKOC1(D) | PORC1 | ||||
M | 12:30 | 21 | W Mst A‑D 8+ final | Race: A | PET*1(B) | AWG*1(C) | CAMC1(C) | NSHC1(D) | ||||
N | 12:45 | 22 | M Mst E‑H 4X‑ division | Race: 1 | AKLC1(E) | WHAC1(E) | AKLC2(E) | STAC1(E) | HORC1(E) | EBS*1(E) | ||
O | 12:50 | Race: 2 | NSHC1(F) | PETC1(F) | MERC1(F) | TPO*1(F) | WES*1(F) | CAMC1(F) | ||||
P | 12:55 | Race: 3 | BPCC1(H) | AWGC2(H) | SGEC1(G) | AWGC1(G) | WKOC1(H*) | |||||
Q | 13:00 | 23 | W Mst E‑H 4X‑ division | Race: 1 | NSHC1(E) | PET*2(E) | WELC1(E) | PETC1(E) | ||||
R | 13:05 | Race: 2 | SGEC2(F) | SGEC3(F) | WESC1(F) | WESC2(G) | SGEC1(G) | |||||
S | 13:10 | 24 | M Mst A‑D 4‑ division | Race: 1 | WKOC1(A) | WESC1(B) | WESC2(C) | AKLC1(D) | TGAC1(D) | AKLC2(D*) | WELC1(D*) | |
T | 13:15 | 25 | W Mst A‑D 4‑ division | Race: 1 | WELC1(D*) | | CAMC1(B) | WEL*2(A) | STAC1(C) | AWGC1(C) | WESC1(C) | |
U | 13:20 | 26 | M New Mst 4+ final | Race: A | WKOC2 | WKOC1 | ||||||
V | 13:25 | 27 | W New Mst 4+ final | Race: A | - - CANCELLED - - | |||||||
W | 13:30 | 28 | Mx Mst 4X‑ division | Race: 1 | HAMC1 | CAMC1 | WHAC1 | SGEC4 | HWBC1 | EBSC1 | HORC1 | |
X | 13:40 | Race: 2 | STAC1 | CAMC2 | CAMC3 | BPCC2 | SGEC3 | HWBC2 | PETC2 | |||
Y | 13:45 | Race: 3 | | HORC2 | HOR*3 | | WHAC2 | WESC2 | SGEC1 | |||
Z | 13:50 | Race: 4 | PETC1 | MERC1 | BPCC1 | WES*1 | AKL*1 | SGEC2 | BPCC3 | |||
A | 14:00 | 29 | M Mst A‑D 2‑ final | Race: A | WELC1(B) | WKOC1(A) | ||||||
A | 30 | W Mst A‑D 2‑ final | Race: A | WELC1(A) | WESC1(B) | GISC1(C) | ||||||
B | 14:10 | 31 | Mx Mst 2X division | Race: 1 | NSH*4 | HORC1 | CAMC2 | CLIC1 | HWBC4 | HORC2 | NSHC3 | |
C | 14:15 | Race: 2 | HWBC2 | HORC3 | HWBC3 | WESC3 | | AKLC1 | ||||
D | 14:20 | Race: 3 | WHAC1 | SGEC4 | WHAC2 | EBSC1 | WKOC2 | STAC1 | WKOC1 | |||
E | 14:25 | Race: 4 | CAMC1 | NSHC2 | TAWC1 | | MERC2 | |||||
F | 14:30 | Race: 5 | AKL*2 | HORC4 | NSHC1 | SGEC3 | UNWC1 | | SGEC2 | MERC1 | ||
G | 14:35 | Race: 6 | SGEC1 | WESC2 | HAMC1 | WHAC3 | HAMC2 | WESC1 | TAWC2 | |
||
H | 14:40 | 32 | M Mst E‑H 4‑ final | Race: A | AWGC1(G) | AWGC2(H) | PET*1(H) | AKLC1(E) | ||||
H | 33 | W Mst E‑H 4‑ final | Race: A | WES*1(E) | ||||||||
I | 14:50 | 34 | Mx Mst 8+ division | Race: 1 | WELC2 | STAC2 | CAMC1 | STAC1 | ||||
J | 14:55 | Race: 2 | WELC1 | BPCC1 | SGEC1 | AKL*1 | PETC1 | |||||
K | 15:00 | 35 | W Mst 8+ final | Race: A | WESC1 | PETC1 | NSHC1 | SGEC1 | ||||
L | 15:05 | 36 | M Mst 8+ final | Race: A | HOR*1 | WKOC1 | AKLC1 | HAMC1 | WESC1 | NSH*1 |
Scratched crews. Any grey crossed-out crew (e.g. WESC4) was scratched after being drawn in the race.
Social