Draft day sheet: Nielsen Kellerman (NZ) Masters Regatta
This is the day sheet for the 2021 Nielsen Kellerman (NZ) Masters Regatta.
click a filter below to remove it
The following day sheet is a DRAFT ONLY and subject to change without notice.
Saturday, 8th May 2021
Race 6 (F) @ 09:25: Event 5, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Masters grade: F (60+, 60-64)
Coached by: Dick Joyce Boat: Matiu
|
Race 12 (L) @ 09:55: Event 8, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Masters grade: B (36+, 36-42)
Coached by: Dick Joyce Boat: Moa
|
Race 19 (S) @ 10:30: Event 9, Division 3 | ||
---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Masters grade: E (55+, 55-59)
Coached by: Dick Joyce Boat: Steeple
|
Race 20 (T) @ 10:35: Event 9, Division 4 | ||
---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Masters grade: H* (70+) * row-down from I
Coached by: Allan Mills Boat: Kio
|
Race 24 (X) @ 11:00: Event 13, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Masters grade: D (50+, 50-54)
Coached by: Dick Joyce Boat: Tarakena
|
Race 27 (A) @ 11:20: Event 14, Division 3 | ||
---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Masters grade: D (50+, 50-54)
Coached by: Dick Joyce Boat: Hawkins
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Masters grade: D* (50+) * row-down from E
Coached by: Dick Joyce
|
Race 37 (K) @ 12:05: Event 19, A Final | ||
---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Dick Joyce Boat: Hawkins
|
Race 43 (Q) @ 13:00: Event 23, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Masters grade: E (55+, 55-59)
Coached by: Dick Joyce Boat: Tarakena
|
Race 45 (S) @ 13:10: Event 24, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Masters grade: D* (50+) * row-down from E
Coached by: Allan Mills Boat: Hawkins
|
Race 46 (T) @ 13:15: Event 25, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Masters grade: D* (50+) * row-down from E
Coached by: Dick Joyce
|
|
Entity
WEL*
WEL*
Wellington |
Crew
#2
WEL*
Composite crew. Masters grade: A (27+, 27-35)
Coached by: Dick Joyce Boat: Mahanga
|
Race 53 (A) @ 14:00: Event 29, A Final | ||
---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Masters grade: B (36+, 36-42)
Coached by: Dick Joyce Boat: Makaro
|
Race 53 (A) @ 14:00: Event 30, A Final | ||
---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Masters grade: A (27+, 27-35)
Coached by: Dick Joyce Boat: Matiu
|
Race 61 (I) @ 14:50: Event 34, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Georgia McConchie-Murray (stroke), Huw Mitchell, Mark Brown, Brad Carter, Nikolas Pivac, Amy McMullan, Jillian Kennemore, Eleanor Chichester + Ella Greenslade (cox)
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Dick Joyce Boat: Princess Bay
|
Race 62 (J) @ 14:55: Event 34, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Vivienne Ivory (stroke), Maria Chandler, Allan Mills, Justin Brownlie, Chris Fry, Jo-Anne Stokes, Richard May, Jane Harding + Isabella Sharp (cox)
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Dick Joyce Boat: Wellington
|
Social