You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2016, 2015, 2014, 2010, 2009, 2008.
Results: Schools Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#3
AGSB
Coached by: Mat Jensen & Sam Heveldt
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#3
AGSB
Coached by: Mat Jensen & Sam Heveldt
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#3
MTAL
Coached by: Hasan Pathan
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#3
STKT
Coached by: Carl Vincent
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BARA
BARA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#3
BARA
[WESC]
Coached by: Chris Everitt
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#3
DIOC
[AKLC]
Charlotte Howe (stroke), Ruby Barker, Mila Walsh, Tyler Orrick, Lucy Forman, Mandipa Mhuka, Beatrix Sharpe, Sophia Warren + Charlotte Robertson (cox)
Coached by: Evana Main & Caspar Hammond
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#3
DIOC
[AKLC]
Charlotte Howe (stroke), Ruby Barker, Mila Walsh, Tyler Orrick, Lucy Forman, Mandipa Mhuka, Beatrix Sharpe, Sophia Warren + Charlotte Robertson (cox)
Coached by: Evana Main & Caspar Hammond
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BARA
BARA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#3
BARA
[WESC]
Coached by: Sarah Simpson
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BARA
BARA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#3
BARA
[WESC]
Coached by: Sarah Simpson
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#3
MTAL
Coached by: Hasan Pathan
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#3
MTAL
Coached by: Hasan Pathan
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#3
WTLB
[NSHC]
Coached by: Andy McLean
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#3
AGSB
Coached by: Tim Zouch & Waldo Singleton
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#3
WTLB
[NSHC]
Hugo Karam (stroke), Luke Bamford, Daniel Cho, Boston Rogers, Agastya Ravindar, Baylin Jeffery, Jackson Grant, Eli Roux De Buisson + Kahu Campbell (cox)
Coached by: Clark Offwood
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#3
WTLB
[NSHC]
Hugo Karam (stroke), Luke Bamford, Daniel Cho, Boston Rogers, Agastya Ravindar, Baylin Jeffery, Jackson Grant, Eli Roux De Buisson + Kahu Campbell (cox)
Coached by: Clark Offwood
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#3
WTLB
[NSHC]
Coached by: Nat Marriott
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#3
AGSB
Coached by: Mat Jensen & Sam Heveldt
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#3
DIOC
[AKLC]
Coached by: Ella Ryan & Caspar Hammond
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#3
BARA
[WESC]
Coached by: Chris Everitt
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#3
STKT
Ezra McCarthy (stroke), James Montgomerie, Hunter Constantopoulos, Oscar Lowe + Harish Dulipkumar (cox)
Coached by: Hamish Mackie & Sarah Mackie
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#3
AGSB
Coached by: Ashleigh Richards & Harry Ashby
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#3
WTLB
[NSHC]
Coached by: Andy Hay
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#3
STKT
Coached by: Maddie Donely & Lewis Green
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#3
DIOC
[AKLC]
Coached by: Ella Ryan & Caspar Hammond
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BARA
BARA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#3
BARA
[WESC]
Coached by: Chris Everitt
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#3
WTLB
[NSHC]
Luke Bamford (stroke), Liam Warner, Aston Coyle, Seifelhaq Elkharbotly, Joseph Lee, Daniel Cho, Baylin Jeffery, Oliver Poland + Ethan Bowen (cox)
Coached by: Clark Offwood
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#3
WTLB
[NSHC]
Luke Bamford (stroke), Liam Warner, Aston Coyle, Seifelhaq Elkharbotly, Joseph Lee, Daniel Cho, Baylin Jeffery, Oliver Poland + Ethan Bowen (cox)
Coached by: Clark Offwood
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#3
DIOC
[AKLC]
Maddison Wright (stroke), Sophia Warren, Lucy Forman, Halle Wilson, Tyler Orrick, Charlotte Howe, Beatrix Sharpe, Ruby Barker + Rose Finlayson (cox)
Coached by: Evana Main & Caspar Hammond
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#3
DIOC
[AKLC]
Maddison Wright (stroke), Sophia Warren, Lucy Forman, Halle Wilson, Tyler Orrick, Charlotte Howe, Beatrix Sharpe, Ruby Barker + Rose Finlayson (cox)
Coached by: Evana Main & Caspar Hammond
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#3
WTLB
[NSHC]
Coached by: Clark Offwood & Meg Ashford
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#3
KGCA
Coached by: Tk McLaren & Ethan Henderson
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#3
WTLB
[NSHC]
Coached by: Clark Offwood & Meg Ashford
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#3
KGCA
Coached by: Tk McLaren & Ethan Henderson
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#3
STKT
Coached by: Hamish Mackie & Sarah Mackie
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BARA
BARA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#3
BARA
[WESC]
Coached by: Jon Squires & Tania Donnianni
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#3
STPA
[WESC]
Coached by: George Lawn & Shay Reid
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#3
STPA
[WESC]
Coached by: George Lawn & Shay Reid
|
Social