You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2014, 2013, 2012, 2007.
Results: Aoraki 1000m Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Owen
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Owen
|
Event
2
G U15 1X
Sponsored by: Templeton Surgical, Timaru
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
Event
3
G U17 2X
Sponsored by: Mr Smith & Co Hairdressers, Timaru
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Owen Gould
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Owen Gould
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Sydney Cook (stroke), Kaea Anderson, Jas McIntosh, Shayla Alexander, Sophie Williamson, Simon Smith, Andre Schaap, Shaye Scott + Macaela Turfus (cox)
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Sydney Cook (stroke), Kaea Anderson, Jas McIntosh, Shayla Alexander, Sophie Williamson, Simon Smith, Andre Schaap, Shaye Scott + Macaela Turfus (cox)
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Peter Scott
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
Coached by: David Ayres & A J Humphreys
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
Coached by: David Ayres & A J Humphreys
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Peter Scott
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Owen Gould
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Brian Smith
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Brian Smith
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Owen Gould
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Owen Gould
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Brian Stephenson
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Owen Gould
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Brian Stephenson
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Brian Smith
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Owen Gould
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Owen Gould
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Brian Smith
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
Event
12
M 50%N 2X
Sponsored by: Paul Crowther Orthodontist
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Brian Stephenson
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Owen Gould
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Owen Gould
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Brian Stephenson
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Peter Scott
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Lucy McCrostie (stroke), Francesca O'Malley, Francesca Archibald, Emily Lattimore + Eloise Bloomfield (cox)
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
DUA*
DUA*
Otago |
Crew
#1
DUA*
Composite crew. Coached by: David Ayres & Aj Humphreys
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Peter Scott
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Lucy McCrostie (stroke), Francesca O'Malley, Francesca Archibald, Emily Lattimore + Eloise Bloomfield (cox)
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
DUA*
DUA*
Otago |
Crew
#1
DUA*
Composite crew. Coached by: David Ayres & Aj Humphreys
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Owen Gould
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Owen Gould
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Brian Stephenson
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Owen Gould
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Owen Gould
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Brian Stephenson
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Lucy McCrostie (stroke), Francesca O'Malley, Francesca Archibald, Emily Lattimore + Bianca Gibson (cox)
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Peter Scott
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
Coached by: David Ayres & Aj Humphreys
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
Coached by: David Ayres & Aj Humphreys
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Lucy McCrostie (stroke), Francesca O'Malley, Francesca Archibald, Emily Lattimore + Bianca Gibson (cox)
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Peter Scott
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Brian Stephenson
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Brian Stephenson
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Peter Scott
|
|||
Entity
WNK*
WNK*
Otago |
Crew
#1
WNK*
Composite crew.
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Peter Scott
|
|||
Entity
WNK*
WNK*
Otago |
Crew
#1
WNK*
Composite crew.
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Brian Smith
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Owen Gould
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Owen Gould
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Brian Smith
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
Coached by: David Ayres & A J Humphreys
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Neville Hill
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
Coached by: David Ayres & A J Humphreys
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Neville Hill
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Owen Gould
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Brian Stephenson
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Brian Stephenson
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Owen Gould
|
Event
24
M Mst 1X
Sponsored by: Templeton Surgical, Timaru
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
|
Event
25
W 50%N 2X
Sponsored by: Mr Smith & Co Hairdressers, Timaru
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
Coached by: David Ayres & A J Humphreys
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Robin Mulligan
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
Coached by: David Ayres & A J Humphreys
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Robin Mulligan
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUA*
DUA*
Otago |
Crew
#1
DUA*
Composite crew. Coached by: David Ayres & A J Humphreys
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Neville Hill
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Neville Hill
|
|||
Entity
DUA*
DUA*
Otago |
Crew
#1
DUA*
Composite crew. Coached by: David Ayres & A J Humphreys
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Peter Scott
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Brian Smith
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Peter Scott
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Brian Smith
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Brian Stephenson
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Brian Stephenson
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
Event
32
G U16 4X+
Sponsored by: Stevens and Moffat family, Timaru
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Jaimee Harrison
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Owen Gould
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Owen Gould
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Jaimee Harrison
|
Event
34
B U17 2X
Sponsored by: Paul Crowther Orthodontist
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Brian Smith
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Owen Gould
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Brian Smith
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Owen Gould
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Tayla Cvitanich (stroke), Jessica Williams, Meghan Templeton, Phoebe Trolove + Grace O'Sullivan (cox)
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
Coached by: David Ayres & A J Humphreys
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Neville Hill
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Tayla Cvitanich (stroke), Jessica Williams, Meghan Templeton, Phoebe Trolove + Grace O'Sullivan (cox)
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
Coached by: David Ayres & A J Humphreys
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Neville Hill
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Neville Hill
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Neville Hill
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Brian Smith
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Owen Gould
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Owen Gould
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Brian Smith
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Peter Scott
|
|||
Entity
WNK*
WNK*
Otago |
Crew
#1
WNK*
Composite crew.
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNK*
WNK*
Otago |
Crew
#1
WNK*
Composite crew.
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Peter Scott
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Owen Gould
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Owen Gould
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
Coached by: David Ayres & A J Humphreys
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Brian Smith
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Ella Creagh (stroke), Iona Morton, Aisha Born, Erin Calder, Shayla Alexander, Shaye Scott, Andre Schaap, Kaea Anderson + Sophie Williamson (cox)
Coached by: Simon Smith
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Ella Creagh (stroke), Iona Morton, Aisha Born, Erin Calder, Shayla Alexander, Shaye Scott, Andre Schaap, Kaea Anderson + Sophie Williamson (cox)
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Brian Smith
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Brian Stephenson
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Brian Stephenson
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
Social