You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2007.
Results: Aoraki 1000m Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Andrea Cockburn
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Simon Smith
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Andrea Cockburn
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#30
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Ivan Docherty
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#2
OAMC
Coached by: Ivan Docherty
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#31
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#30
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Ivan Docherty
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#2
OAMC
Coached by: Ivan Docherty
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#31
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
Masters grade: Open (27+)
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Simon Smith
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
Masters grade: Open (27+)
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#11
TIMC
[CRAI]
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
NOEC
[STHI]
Coached by: Jas
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#2
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#1
TWLC
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
|||
Entity
OGHC
OGHC
Otago
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHC
[OGHS]
Coached by: Olivia Swann
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#11
TIMC
[CRAI]
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
NOEC
[STHI]
Coached by: Jas
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#2
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
OGHC
OGHC
Otago
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHC
[OGHS]
Coached by: Olivia Swann
|
|||
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#1
TWLC
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
COL*
COL*
Otago |
Crew
#3
COL*
Matilda Sutton (stroke) (COLC), Taylor Skevington (COLC), Nova Whiston (COLC), Sophie Thode (COLC) + Isabella Davey (cox) (COLC)
Composite crew. Coached by: Emily Brown
|
|||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#2
COLC
Coached by: Ellen Foley
|
|||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#1
COLC
Coached by: Jared Brenssell
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: Shane Muir
Boat: Ruffell
|
|||
Entity
OGHC
OGHC
Otago
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHC
[OGHS]
Coached by: Olivia Swann
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#11
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
OAMC
[STKV]
Coached by: Ivan Docherty
|
|||
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury
Entity
TWIZ
TWIZ
Canterbury |
Crew
#1
TWLC
[TWIZ]
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
COL*
COL*
Otago |
Crew
#3
COL*
Matilda Sutton (stroke) (COLC), Taylor Skevington (COLC), Nova Whiston (COLC), Sophie Thode (COLC) + Isabella Davey (cox) (COLC)
Composite crew. Coached by: Emily Brown
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: Shane Muir
Boat: Ruffell
|
|||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#2
COLC
Coached by: Ellen Foley
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
OAMC
[STKV]
Coached by: Ivan Docherty
|
|||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#1
COLC
Coached by: Jared Brenssell
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#11
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
OGHC
OGHC
Otago
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHC
[OGHS]
Coached by: Olivia Swann
|
|||
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury
Entity
TWIZ
TWIZ
Canterbury |
Crew
#1
TWLC
[TWIZ]
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#4
WTUC
Coached by: John Morrison & Jimmy Cavanagh
Boat: Muir
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#3
WTUC
Coached by: John Morrison & Jimmy Cavanagh
Boat: Bendemeer Bay
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: Jimmy Cavanagh
Boat: Boult
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
Coached by: Lisa Owen
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
Coached by: Rob Bruce
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#31
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
|||
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#2
TWLC
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: John Morrison & Jimmy Cavanagh
Boat: Jolly
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
OTAC
[JMCG]
Coached by: Dylan Davis & Lily Rawson
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#1
TWLC
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#3
WNKC
Coached by: Rob Bruce
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#30
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#3
OTAC
[JMCG]
Coached by: Dylan Davis & Lily Rawson
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#2
WNKC
Coached by: Rob Bruce
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#4
UNCC
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#2
OTAC
[JMCG]
Coached by: Dylan Davis & Lily Rawson
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago
Entity
WTKB
WTKB
Otago |
Crew
#1
OAMC
[WTKB]
Coached by: Ivan Docherty
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford & Max Wallace
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#2
UNCC
Coached by: Lisa Owen
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
OTAC
[JMCG]
Coached by: Dylan Davis & Lily Rawson
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#31
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: John Morrison & Jimmy Cavanagh
Boat: Jolly
|
|||
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#1
TWLC
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#2
WNKC
Coached by: Rob Bruce
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#4
UNCC
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#4
OTAC
[JMCG]
Coached by: Dylan Davis & Lily Rawson
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
||||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#2
CTYC
Coached by: Andrea Cockburn
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: Jimmy Cavanagh
Boat: Boult
|
|||
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#2
TWLC
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
Coached by: Lisa Owen
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#3
WTUC
Coached by: John Morrison & Jimmy Cavanagh
Boat: Bendemeer Bay
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#3
WNKC
Coached by: Rob Bruce
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#30
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago
Entity
WTKB
WTKB
Otago |
Crew
#1
OAMC
[WTKB]
Coached by: Ivan Docherty
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#2
UNCC
Coached by: Lisa Owen
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
BAYF
BAYF
Otago |
Crew
#21
OTAC
[BAYF]
Coached by: Gareth Vaughan & Lou Turnbull
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#4
WTUC
Coached by: John Morrison & Jimmy Cavanagh
Boat: Muir
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
Coached by: Rob Bruce
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#2
OTAC
[JMCG]
Coached by: Dylan Davis & Lily Rawson
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford & Max Wallace
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#3
OTAC
[JMCG]
Coached by: Dylan Davis & Lily Rawson
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
||||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#3
UNCC
Coached by: Lisa Owen
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Coached by: Andrea Cockburn
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#20
TIMC
[TIMG]
Coached by: Jan Kuepper & Glen Patterson
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
BURN
[AVNC]
Coached by: Christina Blackford & Rob Meates
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
WNKC
[MTAS]
Coached by: Matt Rickard
Boat: Bill McDonald
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: Shane Muir
Boat: Lake Hayes
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#40
TIMC
[RONC]
Coached by: Cameron Moffat
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#3
NOEC
[STHI]
Coached by: Jas McIntosh
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
NOEC
[STHI]
Coached by: Jas McIntosh
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BURN
BURN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
BURN
[AVNC]
Coached by: Christina Blackford & Rob Meates
|
|||
Entity
OGHC
OGHC
Otago
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHC
[OGHS]
Coached by: Olivia Swann
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#2
NOEC
[STHI]
Coached by: Jas McIntosh
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
Coached by: Lisa Owen
|
|||
Entity
OGHC
OGHC
Otago
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#2
OGHC
[OGHS]
Coached by: Olivia Swann
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#21
OTAC
Coached by: Gareth Vaughan & Lou Turnbull
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#2
WNKC
[MTAS]
Coached by: Matt Rickard
Boat: Huia
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#2
UNCC
Coached by: Lisa Owen
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#20
TIMC
[TIMG]
Coached by: Jan Kuepper & Glen Patterson
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
WNKC
[MTAS]
Coached by: Matt Rickard
Boat: Bill McDonald
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
NOEC
[STHI]
Coached by: Jas McIntosh
|
|||
Entity
OGHC
OGHC
Otago
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHC
[OGHS]
Coached by: Olivia Swann
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#2
NOEC
[STHI]
Coached by: Jas McIntosh
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
BURN
[AVNC]
Coached by: Christina Blackford & Rob Meates
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
Coached by: Lisa Owen
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
BURN
[AVNC]
Coached by: Christina Blackford & Rob Meates
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: Shane Muir
Boat: Lake Hayes
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#40
TIMC
[RONC]
Coached by: Cameron Moffat
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#3
NOEC
[STHI]
Coached by: Jas McIntosh
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#21
OTAC
Coached by: Gareth Vaughan & Lou Turnbull
|
|||
Entity
OGHC
OGHC
Otago
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#2
OGHC
[OGHS]
Coached by: Olivia Swann
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#2
WNKC
[MTAS]
Coached by: Matt Rickard
Boat: Huia
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#2
UNCC
Coached by: Lisa Owen
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Ruffell
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#30
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
|||
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#1
TWLC
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Ruffell
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#30
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
|||
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#1
TWLC
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: Shane Muir
Boat: Muir
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#11
TIMC
[CRAI]
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#2
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: Scott Arlett
Boat: Alta
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#2
WNKC
[MTAS]
|
|||
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#1
TWLC
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#4
WTUC
Coached by: Scott Arlett
Boat: Foley 2x
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford & Max Wallace
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#3
WNKC
[MTAS]
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#1
TWLC
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#4
WTUC
Coached by: Scott Arlett
Boat: Foley 2x
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#2
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford & Max Wallace
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#3
WNKC
[MTAS]
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#3
WTUC
Coached by: Scott Arlett
Boat: Woodbury
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#20
TIMC
[TIMG]
Coached by: Jan Kuepper & Glen Patterson
|
|||
Entity
OGHC
OGHC
Otago
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHC
[OGHS]
Coached by: Olivia Swann
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: Shane Muir
Boat: Muir
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#11
TIMC
[CRAI]
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#2
WNKC
[MTAS]
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: Scott Arlett
Boat: Alta
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
WNKC
[MTAS]
|
|||
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#2
TWLC
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Andrea Cockburn
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Simon Smith
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Andrea Cockburn
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#11
TIMC
[CRAI]
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago
Entity
WTKG
WTKG
Otago |
Crew
#1
OAMC
[WTKG]
Coached by: Ivan Docherty
|
|||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#1
COLC
Coached by: Jared Brenssell
|
|||
Entity
OGHC
OGHC
Otago
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHC
[OGHS]
Coached by: Olivia Swann
|
|||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#3
COLC
Coached by: Jared Brenssell
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: Shane Muir
Boat: Ritchie
|
|||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#2
COLC
Coached by: Jared Brenssell
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#12
TIMC
Nadia van den Bosch (stroke), Isla Crawford, Carmina Cabrera-Martin, Ava Yellowlees + Bella Westgarth (cox)
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: Shane Muir
Boat: Moonlight
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#11
TIMC
[CRAI]
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: Shane Muir
Boat: Ritchie
|
|||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#3
COLC
Coached by: Jared Brenssell
|
|||
Entity
OGHC
OGHC
Otago
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHC
[OGHS]
Coached by: Olivia Swann
|
|||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#1
COLC
Coached by: Jared Brenssell
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago
Entity
WTKG
WTKG
Otago |
Crew
#1
OAMC
[WTKG]
Coached by: Ivan Docherty
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: Shane Muir
Boat: Moonlight
|
|||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#2
COLC
Coached by: Jared Brenssell
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#12
TIMC
Nadia van den Bosch (stroke), Isla Crawford, Carmina Cabrera-Martin, Ava Yellowlees + Bella Westgarth (cox)
Coached by: Dean Milne
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#30
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#3
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#4
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Boult
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#2
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#1
TWLC
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
WNKC
[MTAS]
Coached by: Rob Bruce
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#30
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#3
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#2
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Boult
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#4
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
WNKC
[MTAS]
Coached by: Rob Bruce
|
|||
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#1
TWLC
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Andrea Cockburn
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Andrea Cockburn
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Simon Smith
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Muir
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#31
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
OAMC
[STKV]
Coached by: Ivan Docherty
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
BURN
[AVNC]
Coached by: Christina Blackford & Rob Meates
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
BAYF
BAYF
Otago |
Crew
#22
OTAC
[BAYF]
Coached by: Gareth Vaughan & Lou Turnbull
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OTAC
Coached by: Dylan Davis & Lily Rawson
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago
Entity
WTKB
WTKB
Otago |
Crew
#2
OAMC
[WTKB]
Coached by: Ivan Docherty
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OAMC
OAMC
Otago
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
OAMC
[STKV]
Coached by: Ivan Docherty
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#31
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Muir
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago
Entity
WTKB
WTKB
Otago |
Crew
#2
OAMC
[WTKB]
Coached by: Ivan Docherty
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
BAYF
BAYF
Otago |
Crew
#22
OTAC
[BAYF]
Coached by: Gareth Vaughan & Lou Turnbull
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OTAC
Coached by: Dylan Davis & Lily Rawson
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
BURN
[AVNC]
Coached by: Christina Blackford & Rob Meates
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Lake Hayes
|
|||
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#1
TWLC
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Lonestar
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
OTAC
[JMCG]
Coached by: Dylan Davis & Lily Rawson
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#30
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
BAYF
BAYF
Otago |
Crew
#21
OTAC
[BAYF]
Coached by: Gareth Vaughan & Lou Turnbull
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#2
OTAC
Coached by: Dylan Davis & Lily Rawson
|
|||
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#3
TWLC
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
BAYF
BAYF
Otago |
Crew
#22
OTAC
[BAYF]
Coached by: Gareth Vaughan & Lou Turnbull
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#1
TWLC
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Lonestar
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
BAYF
BAYF
Otago |
Crew
#21
OTAC
[BAYF]
Coached by: Gareth Vaughan & Lou Turnbull
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
BAYF
BAYF
Otago |
Crew
#22
OTAC
[BAYF]
Coached by: Gareth Vaughan & Lou Turnbull
|
|||
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#2
TWLC
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Lake Hayes
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#30
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#2
OTAC
Coached by: Dylan Davis & Lily Rawson
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
OTAC
[JMCG]
Coached by: Dylan Davis & Lily Rawson
|
|||
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#3
TWLC
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
BURN
[AVNC]
Coached by: Christina Blackford & Rob Meates
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#4
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Arrow
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#5
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: Shane Muir
Boat: Hudson 1x
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#20
TIMC
[TIMG]
Coached by: Jan Kuepper & Glen Patterson
|
|||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#1
COLC
Coached by: Ellen Foley
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
BURN
[AVNC]
Coached by: Christina Blackford & Rob Meates
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#2
NOEC
[STHI]
Coached by: Jas McIntosh
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OAMC
OAMC
Otago
Entity
WTKG
WTKG
Otago |
Crew
#1
OAMC
[WTKG]
Coached by: Ivan Docherty
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#11
TIMC
[CRAI]
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
NOEC
[STHI]
Coached by: Jas Mc
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#3
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
BURN
[AVNC]
Coached by: Christina Blackford
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: Shane Muir
Boat: Dart
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
Masters grade: Open (27+)
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#4
DUAC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#2
UNCC
Masters grade: Open (27+)
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Andrea Cockburn
|
|||
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#1
TWLC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Sarah Henderson
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
Masters grade: Open (27+)
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#4
DUAC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#2
UNCC
Masters grade: Open (27+)
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Andrea Cockburn
|
|||
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#1
TWLC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Sarah Henderson
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#11
TIMC
Kate Caird (stroke), Jasmine Payne, Olivia Moffat, Rachel Pearson, Neve Gordon, Neve Kellahan, Daisy Campbell, Skyla Seymour + Tessa Westgarth (cox)
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
WNKC
[MTAS]
Catie Pascoe (stroke), Neve Twiname, Ellie Berry, Cameron Shore, Georgia Beale, Alianna Hay, Lily Garrett, Madison Smith + Lauren Bensemann (cox)
Boat: No Name Black riggers
|
|||
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#1
TWLC
Indie Thyne (stroke), Hazel Mason, Lucia Yates, Skye Frank, Riley Beattie, Poppy Staniford, Myah Templeton Gilchrist, Taylah Marsh + Jazmine Baikie (cox)
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#11
TIMC
Kate Caird (stroke), Jasmine Payne, Olivia Moffat, Rachel Pearson, Neve Gordon, Neve Kellahan, Daisy Campbell, Skyla Seymour + Tessa Westgarth (cox)
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
WNKC
[MTAS]
Catie Pascoe (stroke), Neve Twiname, Ellie Berry, Cameron Shore, Georgia Beale, Alianna Hay, Lily Garrett, Madison Smith + Lauren Bensemann (cox)
Boat: No Name Black riggers
|
|||
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#1
TWLC
Indie Thyne (stroke), Hazel Mason, Lucia Yates, Skye Frank, Riley Beattie, Poppy Staniford, Myah Templeton Gilchrist, Taylah Marsh + Jazmine Baikie (cox)
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
BURN
[AVNC]
Coached by: Christina Blackford & Rob Meates
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#2
WNKC
[MTAS]
Coached by: Chris Brooks
Boat: No name Lazlo large
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
BURN
[AVNC]
Coached by: Christina Blackford & Rob Meates
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#11
TIMC
[CRAI]
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
WNKC
[MTAS]
Coached by: Chris Brooks
Boat: No name Lazlo small
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: Shane Muir
Boat: Alta
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
Coached by: Lisa Owen
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: Shane Muir
Boat: Bendemeer Bay
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BURN
BURN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
BURN
[AVNC]
Coached by: Christina Blackford & Rob Meates
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#2
WNKC
[MTAS]
Coached by: Chris Brooks
Boat: No name Lazlo large
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: Shane Muir
Boat: Alta
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#3
WTUC
Coached by: Shane Muir
Boat: Muir
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#40
TIMC
[RONC]
Coached by: Cameron Moffat
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
NOEC
[STHI]
Coached by: Jas McIntosh
|
|||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#2
COLC
Coached by: Jared Brenssell
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
Coached by: Lisa Owen
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
BURN
[AVNC]
Coached by: Christina Blackford & Rob Meates
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: Shane Muir
Boat: Bendemeer Bay
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#2
NOEC
[STHI]
Coached by: Jas McIntosh
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#20
TIMC
[TIMG]
Coached by: Jan Kuepper & Glen Patterson
|
|||
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#1
TWLC
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
|||
Entity
OGHC
OGHC
Otago
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHC
[OGHS]
Coached by: Olivia Swann
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#21
OTAC
Coached by: Gareth Vaughan & Lou Turnbull
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#11
TIMC
[CRAI]
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
WNKC
[MTAS]
Coached by: Chris Brooks
Boat: No name Lazlo small
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#12
TIMC
[CRAI]
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#2
UNCC
|
|||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#1
COLC
Coached by: Jared Brenssell
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
OAMC
[STKV]
Coached by: Ivan Docherty
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#4
WTUC
Coached by: Shane Muir
Boat: Foley 2x
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#30
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Hudson 1x
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#3
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#3
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Dart
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
BURN
[AVNC]
Coached by: Christina Blackford & Rob Meates
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
OAMC
[STKV]
Coached by: Ivan Docherty
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#2
OAMC
[STKV]
Coached by: Ivan Docherty
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#2
OAMC
[STKV]
Coached by: Ivan Docherty
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#30
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Dart
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
Coached by: Lisa Owen
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Hudson 1x
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
OAMC
[STKV]
Coached by: Ivan Docherty
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#3
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#3
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
BURN
[AVNC]
Coached by: Christina Blackford & Rob Meates
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#2
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#4
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#30
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Lonestar
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#2
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Lake Hayes
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#5
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#3
OTAC
[JMCG]
Coached by: Dylan Davis & Lily Rawson
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
Coached by: Rob Bruce
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#3
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#3
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Arrow
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
OTAC
[JMCG]
Coached by: Dylan Davis & Lily Rawson
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#8
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#1
TWLC
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
BAYF
BAYF
Otago |
Crew
#21
OTAC
[BAYF]
Coached by: Gareth Vaughan & Lou Turnbull
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
OAMC
[STKV]
Coached by: Ivan Docherty
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#4
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#2
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Lonestar
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
OAMC
[STKV]
Coached by: Ivan Docherty
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
OTAC
[JMCG]
Coached by: Dylan Davis & Lily Rawson
|
|||
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#1
TWLC
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
Coached by: Rob Bruce
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#2
OTAC
[JMCG]
Coached by: Dylan Davis & Lily Rawson
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#30
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#5
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Lake Hayes
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#3
OTAC
[JMCG]
Coached by: Dylan Davis & Lily Rawson
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#3
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#3
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Arrow
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#8
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
BAYF
BAYF
Otago |
Crew
#21
OTAC
[BAYF]
Coached by: Gareth Vaughan & Lou Turnbull
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#3
ASHC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Andrea Cockburn
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#6
DUAC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#2
CTYC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Andrea Cockburn
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
Masters grade: Open (27+)
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#7
DUAC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Simon Smith
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#7
DUAC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#6
DUAC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#3
ASHC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Andrea Cockburn
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#2
CTYC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Andrea Cockburn
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
Masters grade: Open (27+)
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Christina Blackford
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
||||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#32
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#30
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: John Morrison & Jimmy Cavanagh
Boat: Wilding 4
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#3
WTUC
Boat: Moonlight
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: John Morrison & Jimmy Cavanagh
Boat: Ruffell
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#31
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
|||
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#1
TWLC
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
||||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#33
TIMC
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
OTAC
[JMCG]
Coached by: Dylan Davis & Lily Rawson
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
Coached by: Lisa Owen
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#4
OTAC
Coached by: Gareth Vaughan & Lou Turnbull
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#2
OTAC
Coached by: Dylan Davis & Lily Rawson
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Coached by: Andrea Cockburn
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#2
WNKC
Coached by: Rob Bruce
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
Coached by: Rob Bruce
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#3
OAMC
Coached by: Ivan Docherty
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#31
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#30
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#3
WTUC
Boat: Moonlight
|
|||
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#1
TWLC
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
||||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#2
WNKC
Coached by: Rob Bruce
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#4
OTAC
Coached by: Gareth Vaughan & Lou Turnbull
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Coached by: Andrea Cockburn
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#3
OTAC
Coached by: Dylan Davis & Lily Rawson
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
||||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: John Morrison & Jimmy Cavanagh
Boat: Wilding 4
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#32
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: John Morrison & Jimmy Cavanagh
Boat: Ruffell
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#33
TIMC
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
Coached by: Rob Bruce
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
Coached by: Lisa Owen
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
OTAC
[JMCG]
Coached by: Dylan Davis & Lily Rawson
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#2
OTAC
Coached by: Dylan Davis & Lily Rawson
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#3
OAMC
Coached by: Ivan Docherty
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#1
TWLC
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: Shane Muir
Boat: Alta
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
BURN
[AVNC]
Coached by: Christina Blackford & Rob Meates
|
|||
Entity
OGHC
OGHC
Otago
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHC
[OGHS]
Coached by: Olivia Swann
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#2
NOEC
[STHI]
Coached by: Jas McIntosh
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: Shane Muir
Boat: Muir
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
NOEC
[STHI]
Coached by: Jas McIntosh
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: Shane Muir
Boat: Alta
|
|||
Entity
OGHC
OGHC
Otago
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHC
[OGHS]
Coached by: Olivia Swann
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#2
NOEC
[STHI]
Coached by: Jas McIntosh
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
NOEC
[STHI]
Coached by: Jas McIntosh
|
|||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#1
COLC
Coached by: Emily Brown
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#1
TWLC
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
BURN
[AVNC]
Coached by: Christina Blackford & Rob Meates
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: Shane Muir
Boat: Muir
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#3
NOEC
[STHI]
Coached by: Jas McIntosh
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#2
UNCC
Masters grade: Open (27+)
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Andrea Cockburn
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
Masters grade: Open (27+)
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#2
CTYC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Andrea Cockburn
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#3
DUAC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Christina Blackford
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#3
DUAC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Andrea Cockburn
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#2
UNCC
Masters grade: Open (27+)
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Christina Blackford
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
Masters grade: Open (27+)
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#2
CTYC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Andrea Cockburn
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#2
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
||||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#13
TIMC
[CRAI]
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#2
BURN
Coached by: Christina Blackford & Rob Meates
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
||||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#11
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#12
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#2
WNKC
[MTAS]
Coached by: Matt Rickard
|
|||
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#1
TWLC
Katie Schins (stroke), Riley Beattie, Myah Templeton Gilchrist, Sarah Henderson + Stevie Fincham-Putter (cox)
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#4
WTUC
Coached by: Shane Muir & Scott Arlett
Boat: Wilding 4
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
OGHC
OGHC
Otago
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#2
OGHC
[OGHS]
Coached by: Olivia Swann
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford & Rob Meates
|
|||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#3
COLC
Coached by: Emily Brown
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
||||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#2
NOEC
Coached by: Jas McIntosh & Dani McComish
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
||||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#3
OAMC
Sophie Rohrbach (stroke), Atlanta McDowell-Williams, Marei Grebe, Indeg Jones-Hogan + Quinn Andersen (cox)
Coached by: Ivan Docherty
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#2
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#13
TIMC
[CRAI]
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#3
OAMC
Sophie Rohrbach (stroke), Atlanta McDowell-Williams, Marei Grebe, Indeg Jones-Hogan + Quinn Andersen (cox)
Coached by: Ivan Docherty
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford & Rob Meates
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
||||
Entity
WNKC
WNKC
Otago
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
WNKC
[MTAS]
Coached by: Matt Rickard
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#6
OAMC
Coached by: Ivan Docherty
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#3
NOEC
Coached by: Jas McIntosh & Dani McComish
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#21
OTAC
Coached by: Gareth Vaughan & Lou Turnbull
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
||||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#2
BURN
Coached by: Christina Blackford & Rob Meates
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#2
WNKC
[MTAS]
Coached by: Matt Rickard
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#12
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#3
COLC
Coached by: Emily Brown
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
||||
Entity
OGHC
OGHC
Otago
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#2
OGHC
[OGHS]
Coached by: Olivia Swann
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#4
WTUC
Coached by: Shane Muir & Scott Arlett
Boat: Wilding 4
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
Coached by: Lisa Owen
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#11
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#1
TWLC
Katie Schins (stroke), Riley Beattie, Myah Templeton Gilchrist, Sarah Henderson + Stevie Fincham-Putter (cox)
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#2
NOEC
Coached by: Jas McIntosh & Dani McComish
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#5
OAMC
Coached by: Ivan Docherty
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
||||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#2
UNCC
Coached by: Lisa Owen
|
|||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#1
COLC
Coached by: Jared Brenssell
|
|||
Entity
OGHC
OGHC
Otago
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHC
[OGHS]
Coached by: Olivia Swann
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Coached by: Russel Cockburn
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
||||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: Shane Muir
Boat: Moonlight
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#3
WNKC
[MTAS]
Coached by: Matt Rickard
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Jas McIntosh & Dani McComish
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#40
TIMC
Maisy-Jane Chapman (stroke), Caelyn Morrison, Briar Taylor, Scout Phiskie + Irihapati McMillan-Megar (cox)
Coached by: Cameron Moffat
|
|||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#2
COLC
Coached by: Ellen Foley
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#20
TIMC
[TIMG]
Coached by: Jan Kuepper & Glen Patterson
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
BURN
[AVNC]
Coached by: Christina Blackford & Rob Meates
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#3
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Lonestar
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
BAYF
BAYF
Otago |
Crew
#21
OTAC
[BAYF]
Coached by: Gareth Vaughan & Lou Turnbull
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#30
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
BURN
[AVNC]
Coached by: Christina Blackford & Rob Meates
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#3
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Lonestar
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#30
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
BAYF
BAYF
Otago |
Crew
#21
OTAC
[BAYF]
Coached by: Gareth Vaughan & Lou Turnbull
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: Shane Muir
Boat: Lake Hayes
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
NOEC
[STHI]
Coached by: Jas McIntosh
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
WNKC
[MTAS]
Coached by: Chris Brooks
Boat: Otago community trust
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
BURN
[AVNC]
Coached by: Christina Blackford & Rob Meates
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
BURN
[AVNC]
Coached by: Christina Blackford & Rob Meates
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#2
NOEC
[STHI]
Coached by: Jas McIntosh
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#1
TWLC
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#3
WNKC
[MTAS]
Coached by: Chris Brooks
Boat: Bill McDonald
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#2
WNKC
[MTAS]
Coached by: Chris Brooks
Boat: Ithaca
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BURN
BURN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
BURN
[AVNC]
Coached by: Christina Blackford & Rob Meates
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#2
NOEC
[STHI]
Coached by: Jas McIntosh
|
|||
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#1
TWLC
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#2
WNKC
[MTAS]
Coached by: Chris Brooks
Boat: Ithaca
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#3
WNKC
[MTAS]
Coached by: Chris Brooks
Boat: Bill McDonald
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#11
TIMC
[CRAI]
Coached by: Dean Milne
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: Shane Muir
Boat: Lake Hayes
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
NOEC
[STHI]
Coached by: Jas McIntosh
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
WNKC
[MTAS]
Coached by: Chris Brooks
Boat: Otago community trust
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
BURN
[AVNC]
Coached by: Christina Blackford & Rob Meates
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
OGHC
OGHC
Otago
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHC
[OGHS]
Coached by: Olivia Swann
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Andrea Cockburn
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Simon Smith
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Andrea Cockburn
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Morrison
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
OTAC
[JMCG]
Coached by: Dylan Davis & Lily Rawson
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#30
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#31
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#3
DUAC
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Ivan Docherty
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Ruffell
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
Coached by: Lisa Owen
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#32
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Morrison
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Ivan Docherty
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#3
DUAC
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#30
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
OTAC
[JMCG]
Coached by: Dylan Davis & Lily Rawson
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#31
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Ruffell
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
Coached by: Lisa Owen
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#32
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BURN
BURN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
BURN
[AVNC]
Coached by: Christina Blackford & Rob Meates
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#4
BURN
Coached by: Christina Blackford & Max Wallace
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#12
TIMC
[CRAI]
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#3
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#13
TIMC
[CRAI]
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Ivan Docherty
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#4
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#2
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#40
TIMC
Coached by: Cameron Moffat
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#41
TIMC
Coached by: Cameron Moffat
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#3
BURN
Coached by: Christina Blackford & Max Wallace
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#2
BURN
Coached by: Christina Blackford & Max Wallace
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#2
WNKC
Coached by: Matt Rickard
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#21
TIMC
[TIMG]
Coached by: Jan Kuepper & Glen Patterson
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#21
OTAC
Coached by: Gareth Vaughan & Lou Turnbull
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#22
TIMC
[TIMG]
Coached by: Jan Kuepper & Glen Patterson
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#11
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Ivan Docherty
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
BURN
[AVNC]
Coached by: Christina Blackford & Rob Meates
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#3
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#22
TIMC
[TIMG]
Coached by: Jan Kuepper & Glen Patterson
|
|||
Entity
OGHC
OGHC
Otago
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHC
[OGHS]
Coached by: Olivia Swann
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#3
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#20
TIMC
[TIMG]
Coached by: Jan Kuepper & Glen Patterson
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#22
OTAC
Coached by: Gareth Vaughan & Lou Turnbull
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#4
BURN
Coached by: Christina Blackford & Max Wallace
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#2
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#40
TIMC
Coached by: Cameron Moffat
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#21
TIMC
[TIMG]
Coached by: Jan Kuepper & Glen Patterson
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#2
WNKC
Coached by: Matt Rickard
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#2
NOEC
Coached by: Jas McIntosh & Dani McComish
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Coached by: Andrea Cockburn
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#2
OAMC
Coached by: Ivan Docherty
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#3
WTUC
Coached by: Shane Muir & Scott Arlett
Boat: Woodbury
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#13
TIMC
[CRAI]
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#4
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#11
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#2
BURN
Coached by: Christina Blackford & Max Wallace
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#21
OTAC
Coached by: Gareth Vaughan & Lou Turnbull
|
|||
Entity
COL*
COL*
Otago |
Crew
#2
COL*
Composite crew. Coached by: Ellen Foley
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
WNKC
[MTAS]
Coached by: Matt Rickard
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#12
TIMC
[CRAI]
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#41
TIMC
Coached by: Cameron Moffat
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#3
BURN
Coached by: Christina Blackford & Max Wallace
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Jas McIntosh & Dani McComish
|
|||
Entity
OGHC
OGHC
Otago
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#2
OGHC
[OGHS]
Coached by: Olivia Swann
|
|||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#3
COLC
Coached by: Jared Brenssell
|
|||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#1
COLC
Coached by: Jared Brenssell
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
||||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#31
TIMC
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: Jimmy Cavanagh
Boat: Wilding 4
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
OTAC
[JMCG]
Coached by: Dylan Davis & Lily Rawson
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#30
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
|||
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#1
TWLC
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
Coached by: Matt Rickard & Rob Bruce
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#3
OTAC
[JMCG]
Coached by: Dylan Davis & Lily Rawson
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
||||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#31
TIMC
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
Coached by: Matt Rickard & Rob Bruce
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#30
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: Jimmy Cavanagh
Boat: Wilding 4
|
|||
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#1
TWLC
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
OTAC
[JMCG]
Coached by: Dylan Davis & Lily Rawson
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#3
OTAC
[JMCG]
Coached by: Dylan Davis & Lily Rawson
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#2
WNKC
Coached by: Matt Rickard & Rob Bruce
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
WNKC
[MTAS]
Coached by: Matt Rickard
Boat: Landmark
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#3
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: Shane Muir
Boat: Ritchie
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
NOEC
[STHI]
Coached by: Jas McIntosh
|
|||
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#1
TWLC
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
BURN
[AVNC]
Coached by: Christina Blackford & Rob Meates
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: Shane Muir
Boat: Moonlight
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#3
WTUC
Coached by: Shane Muir
Boat: Ruffell
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#11
TIMC
[CRAI]
Nadia van den Bosch (stroke), Emily Caird, Annabelle Talbot, Carmina Cabrera-Martin + Tessa Westgarth (cox)
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#2
COLC
Coached by: Jared Brenssell
|
|||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#1
COLC
Coached by: Ellen Foley
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
Coached by: Lisa Owen
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#20
TIMC
[TIMG]
Paige Constable (stroke), Alana Berry-Rankin, Naoka Sugawara, Maddison Berry-Rankin + Ella Inch (cox)
Coached by: Jan Kuepper & Glen Patterson
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#3
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: Shane Muir
Boat: Ritchie
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
BURN
[AVNC]
Coached by: Christina Blackford & Rob Meates
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#11
TIMC
[CRAI]
Nadia van den Bosch (stroke), Emily Caird, Annabelle Talbot, Carmina Cabrera-Martin + Tessa Westgarth (cox)
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#2
COLC
Coached by: Jared Brenssell
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#3
WTUC
Coached by: Shane Muir
Boat: Ruffell
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
WNKC
[MTAS]
Coached by: Matt Rickard
Boat: Landmark
|
|||
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#1
TWLC
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
NOEC
[STHI]
Coached by: Jas McIntosh
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: Shane Muir
Boat: Moonlight
|
|||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#1
COLC
Coached by: Ellen Foley
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
Coached by: Lisa Owen
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#20
TIMC
[TIMG]
Paige Constable (stroke), Alana Berry-Rankin, Naoka Sugawara, Maddison Berry-Rankin + Ella Inch (cox)
Coached by: Jan Kuepper & Glen Patterson
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Andrea Cockburn
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#4
DUAC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Simon Smith
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#4
DUAC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Andrea Cockburn
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Bendemeer Bay
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#1
TWLC
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#3
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Woodbury
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Foley 2x
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
BURN
[AVNC]
Coached by: Christina Blackford & Rob Meates
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
BAYF
BAYF
Otago |
Crew
#21
OTAC
[BAYF]
Coached by: Gareth Vaughan & Lou Turnbull
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#2
BURN
Coached by: Christina Blackford & Rob Meates
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#31
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Bendemeer Bay
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Foley 2x
|
|||
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#1
TWLC
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#3
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Woodbury
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
BURN
[AVNC]
Coached by: Christina Blackford & Rob Meates
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
BAYF
BAYF
Otago |
Crew
#21
OTAC
[BAYF]
Coached by: Gareth Vaughan & Lou Turnbull
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#2
BURN
Coached by: Christina Blackford & Rob Meates
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#31
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OTAC
Coached by: Dylan Davis & Lily Rawson
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
WNKC
[MTAS]
Coached by: Chris Brooks
Boat: Bill McDonald
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#11
TIMC
[CRAI]
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#40
TIMC
[RONC]
Coached by: Cameron Moffat
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: Scott Arlett
Boat: Dart
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNKC
WNKC
Otago
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
WNKC
[MTAS]
Coached by: Chris Brooks
Boat: Bill McDonald
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#11
TIMC
[CRAI]
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#40
TIMC
[RONC]
Coached by: Cameron Moffat
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: Scott Arlett
Boat: Dart
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#3
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#4
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Jolly
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#30
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#31
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Muir
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Ivan Docherty
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#2
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#2
OAMC
[STKV]
Coached by: Ivan Docherty
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#3
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#2
OTAC
[JMCG]
Coached by: Dylan Davis & Lily Rawson
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#3
OTAC
[JMCG]
Coached by: Dylan Davis & Lily Rawson
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#5
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
BAYF
BAYF
Otago |
Crew
#22
OTAC
[BAYF]
Coached by: Gareth Vaughan & Lou Turnbull
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
BAYF
BAYF
Otago |
Crew
#21
OTAC
[BAYF]
Coached by: Gareth Vaughan & Lou Turnbull
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
OTAC
[JMCG]
Coached by: Dylan Davis & Lily Rawson
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#32
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#3
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#30
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Muir
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Ivan Docherty
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#3
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#3
OTAC
[JMCG]
Coached by: Dylan Davis & Lily Rawson
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
BAYF
BAYF
Otago |
Crew
#22
OTAC
[BAYF]
Coached by: Gareth Vaughan & Lou Turnbull
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
OTAC
[JMCG]
Coached by: Dylan Davis & Lily Rawson
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#4
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Jolly
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#31
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#2
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#2
OAMC
[STKV]
Coached by: Ivan Docherty
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#2
OTAC
[JMCG]
Coached by: Dylan Davis & Lily Rawson
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#32
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#5
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
BAYF
BAYF
Otago |
Crew
#21
OTAC
[BAYF]
Coached by: Gareth Vaughan & Lou Turnbull
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Andrea Cockburn
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
Masters grade: Open (27+)
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#2
CTYC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Andrea Cockburn
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Simon Smith
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Andrea Cockburn
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
Masters grade: Open (27+)
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#2
CTYC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Andrea Cockburn
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford & Rob Meates
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#30
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: Jimmy Cavanagh
Boat: Foley 2x
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#3
WTUC
Coached by: Jimmy Cavanagh
Boat: Woodbury
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: Jimmy Cavanagh
Boat: Boult
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
Coached by: Matt Rickard & Rob Bruce
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#40
TIMC
Coached by: Cameron Moffat
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford & Rob Meates
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#30
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: Jimmy Cavanagh
Boat: Foley 2x
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#3
WTUC
Coached by: Jimmy Cavanagh
Boat: Woodbury
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#40
TIMC
Coached by: Cameron Moffat
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
Coached by: Matt Rickard & Rob Bruce
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: Jimmy Cavanagh
Boat: Boult
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford & Rob Meates
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
Coached by: Lisa Owen
|
|||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#1
COLC
Coached by: Jared Brenssell
|
|||
Entity
OGHC
OGHC
Otago
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHC
[OGHS]
Coached by: Olivia Swann
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Jas McIntosh
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: Shane Muir & Scott Arlett
Boat: Ritchie
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
WNKC
[MTAS]
Coached by: Chris Brooks
Boat: Landmark
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#12
TIMC
[CRAI]
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#11
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OAMC
OAMC
Otago
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
OAMC
[STKV]
Coached by: Ivan Docherty
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#40
TIMC
Maisy-Jane Chapman (stroke), Caelyn Morrison, Briar Taylor, Scout Phiskie + Irihapati McMillan-Megar (cox)
Coached by: Cameron Moffat
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#2
NOEC
Coached by: Dani McComish
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#3
NOEC
Coached by: Dani McComish
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford & Rob Meates
|
|||
Entity
OGHC
OGHC
Otago
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHC
[OGHS]
Coached by: Olivia Swann
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: Shane Muir & Scott Arlett
Boat: Ritchie
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
WNKC
[MTAS]
Coached by: Chris Brooks
Boat: Landmark
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#11
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
OAMC
[STKV]
Coached by: Ivan Docherty
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#40
TIMC
Maisy-Jane Chapman (stroke), Caelyn Morrison, Briar Taylor, Scout Phiskie + Irihapati McMillan-Megar (cox)
Coached by: Cameron Moffat
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#3
NOEC
Coached by: Dani McComish
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#1
COLC
Coached by: Jared Brenssell
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
Coached by: Lisa Owen
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Jas McIntosh
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#12
TIMC
[CRAI]
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#2
NOEC
Coached by: Dani McComish
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: Shane Muir & Scott Arlett
Boat: Moonlight
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#20
TIMC
[TIMG]
Coached by: Jan Kuepper & Glen Patterson
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#4
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
WNKC
[MTAS]
Coached by: Matt Rickard
Boat: Michael Sidey
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#3
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#12
TIMC
[CRAI]
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: Shane Muir
Boat: Bendemeer Bay
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
BURN
[AVNC]
Coached by: Christina Blackford & Rob Meates
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#2
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago
Entity
WTKG
WTKG
Otago |
Crew
#1
OAMC
[WTKG]
Coached by: Ivan Docherty
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#5
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#13
TIMC
[CRAI]
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
COL*
COL*
Otago |
Crew
#1
COL*
Composite crew. Coached by: Emily Brown
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: Shane Muir
Boat: Muir
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
BURN
[AVNC]
Coached by: Christina Blackford & Rob Meates
|
|||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#2
COLC
Coached by: Jared Brenssell
|
|||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#3
COLC
Coached by: Ellen Foley
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#11
TIMC
[CRAI]
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#22
OTAC
Coached by: Gareth Vaughan & Lou Turnbull
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
WNKC
[MTAS]
Coached by: Matt Rickard
Boat: Michael Sidey
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#12
TIMC
[CRAI]
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: Shane Muir
Boat: Bendemeer Bay
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#3
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#13
TIMC
[CRAI]
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: Shane Muir
Boat: Muir
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
BURN
[AVNC]
Coached by: Christina Blackford & Rob Meates
|
|||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#2
COLC
Coached by: Jared Brenssell
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#22
OTAC
Coached by: Gareth Vaughan & Lou Turnbull
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#4
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago
Entity
WTKG
WTKG
Otago |
Crew
#1
OAMC
[WTKG]
Coached by: Ivan Docherty
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
BURN
[AVNC]
Coached by: Christina Blackford & Rob Meates
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#2
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#5
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#3
COLC
Coached by: Ellen Foley
|
|||
Entity
COL*
COL*
Otago |
Crew
#1
COL*
Composite crew. Coached by: Emily Brown
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#11
TIMC
[CRAI]
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#3
WTUC
Coached by: Shane Muir
Boat: Alta
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
Masters grade: Open (27+)
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Andrea Cockburn
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
Masters grade: Open (27+)
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Andrea Cockburn
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#21
OTAC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Lou Turnbull
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#3
CTYC
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
||||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Andrea Cockburn
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#2
CTYC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Andrea Cockburn
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
||||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Andrea Cockburn
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#2
CTYC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Andrea Cockburn
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#11
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
||||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford & Rob Meates
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
||||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: Scott Arlett
Boat: Wilding 4
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: Scott Arlett
Boat: Hans
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
||||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#1
COLC
Coached by: Jared Brenssell
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#20
TIMC
[TIMG]
Coached by: Jan Kuepper & Glen Patterson
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#11
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
||||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: Scott Arlett
Boat: Wilding 4
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford & Rob Meates
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
||||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
OGHC
OGHC
Otago
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHC
[OGHS]
Coached by: Olivia Swann
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
Coached by: Lisa Owen
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
||||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: Scott Arlett
Boat: Hans
|
|||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#1
COLC
Coached by: Jared Brenssell
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#20
TIMC
[TIMG]
Coached by: Jan Kuepper & Glen Patterson
|
|||
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#1
TWLC
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
|||
Entity
COL*
COL*
Otago |
Crew
#2
COL*
Ella Colquhoun (stroke) (COLC), Sarah Stephens (COLC), Siobhan Brennan (COLC), Lily Havler-Martin (OAMC) + Kate Baskerville (cox) (COLC)
Composite crew. Coached by: Jared Brenssell
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Boat: Morrison
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OTAC
Coached by: Dylan Davis & Lily Rawson
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
BURN
[AVNC]
Coached by: Christina Blackford & Rob Meates
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#30
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#21
OTAC
Jack Martin (stroke), Brook Ford-Squires, Alessio Tocila, Alexander Hattrell + Sebastian Hattrell (cox)
Coached by: Gareth Vaughan & Lou Turnbull
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#2
OTAC
[JMCG]
Coached by: Dylan Davis & Lily Rawson
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Boat: Morrison
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OTAC
Coached by: Dylan Davis & Lily Rawson
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
BURN
[AVNC]
Coached by: Christina Blackford & Rob Meates
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#30
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#21
OTAC
Jack Martin (stroke), Brook Ford-Squires, Alessio Tocila, Alexander Hattrell + Sebastian Hattrell (cox)
Coached by: Gareth Vaughan & Lou Turnbull
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#2
OTAC
[JMCG]
Coached by: Dylan Davis & Lily Rawson
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Brent Higgins (stroke), Wayne Henderson, Blair Clatworthy, Jane Higgins, Duncan Ellis, Joanne Clatworthy, Lisa Young, Lisa Henderson + Andrea Cockburn (cox)
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Andrea Cockburn
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Simon Smith (stroke), Andrew Jolly, Quentin Annan, Chris Brooks, Rebecca Kingan, Heather Breen, Dana Leishman, Natalie Wilson + Max Smith (cox)
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Simon Smith
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Simon Smith (stroke), Andrew Jolly, Quentin Annan, Chris Brooks, Rebecca Kingan, Heather Breen, Dana Leishman, Natalie Wilson + Max Smith (cox)
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Brent Higgins (stroke), Wayne Henderson, Blair Clatworthy, Jane Higgins, Duncan Ellis, Joanne Clatworthy, Lisa Young, Lisa Henderson + Andrea Cockburn (cox)
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Andrea Cockburn
|
You can swap to a collapsed version of the results, which combines the various classes for an event.
Social