Day sheets: Dewar Shield Blue Lake Regatta
These are the day sheets for the 2019 Dewar Shield Blue Lake Regatta.
click a filter below to remove it
Sunday, 20th January 2019
Race 101 (A) @ 08:00: Event 1, A Final | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Emma Taylor (stroke), Maddy Ellis-Pegler, Annabelle Knowles, Isabella Foster, Ella Ryan, Nicolette Grant, Ngaio Thomsen, Karin Kozuka + Jessica Hamlin (cox)
Coached by: Katie Halliday
|
Race 102 (B) @ 08:04: Event 2, A Final | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Kiara Ibarraran (stroke), Anna Stuart, Imogen Butcher, Daisy Butcher, Skye Lang, Tataiarangi Baker, Kira Sharrock, Olivia Wilson + Aeden Ward (cox)
Coached by: Katie Halliday
|
Race 103 (C) @ 08:08: Event 3, A Final | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Adrian Riepen
|
Race 104 (D) @ 08:12: Event 4, B Final | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Eric Verdonk
|
Race 106 (F) @ 08:20: Event 5, B Final | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#3
TGSC
Coached by: Mike Tolhurst
|
|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Mike Tolhurst
|
Race 107 (G) @ 08:24: Event 5, A Final | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Mike Tolhurst
|
Race 109 (I) @ 08:32: Event 7, B Final | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Eric Verdonk
|
|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Eric Verdonk
|
Race 110 (J) @ 08:36: Event 7, A Final | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#3
TGSC
Coached by: Eric Verdonk
|
Race 111 (K) @ 08:40: Event 8, A Final | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Ben Broatch (stroke), Connor Bacchus, Gabriel Jacobi-Campos, Riley Manning, Sam Barningham, Harrison Toxopeus, Max Wilson, Sam Mohns + Aeden Ward (cox)
Coached by: Adrian Riepen
|
Race 112 (L) @ 08:44: Event 9, A Final | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Jimmy Austin (stroke), Isaac Jones, Luke Dempsey, Jamie Vukovich, Nicholas Mansell, William Thompson, Nabeel Khan, Angus Gray + Te Amo Crow (cox)
Coached by: Thomas McCan
|
Race 117 (Q) @ 09:04: Event 12, A Final | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Eric Verdonk
|
Race 118 (R) @ 09:08: Event 13, A Final | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Eric Verdonk
|
Race 119 (S) @ 09:12: Event 14, D Final | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#3
TGSC
Coached by: Katie Halliday
|
|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Katie Halliday
|
Race 122 (V) @ 09:24: Event 14, A Final | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#4
TGSC
Coached by: Katie Halliday
|
|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Katie Halliday
|
Race 124 (X) @ 09:32: Event 16, B Final | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#3
TGSC
|
|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
|
Race 125 (Y) @ 09:36: Event 16, A Final | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
|
Race 132 (F) @ 10:04: Event 21, A Final | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
|
|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
|
|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#3
TGSC
|
|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#4
TGSC
|
Race 134 (H) @ 10:12: Event 22, A Final | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Eric Verdonk
|
Race 135 (I) @ 10:16: Event 23, B Final | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Katie Halliday
|
Race 136 (J) @ 10:20: Event 23, A Final | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#3
TGSC
Coached by: Katie Halliday
|
|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#4
TGSC
Coached by: Katie Halliday
|
|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Katie Halliday
|
Race 137 (K) @ 10:24: Event 24, A Final | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Adrian Riepen
|
Race 140 (N) @ 10:36: Event 26, B Final | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Mike Tolhurst
|
Race 144 (S) @ 10:52: Event 30, A Final | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Charlie Figgins (stroke), Max Wilson, Stanley Alderson, Harrison Toxopeus, Keegan Bull, Luke Dempsey, Nicholas Mansell, Jimmy Austin + Aeden Ward (cox)
Coached by: Adrian Riepen
|
|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Xavi St Cartmail (stroke), Isaac Jones, Angus Gray, Sam Mohns, William Thompson, Sam Barningham, Seb Ness, Nabeel Khan + Freddie Musto (cox)
Coached by: Adrian Riepen
|
Race 145 (T) @ 10:56: Event 31, C Final | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Eric Verdonk
|
Race 146 (U) @ 11:00: Event 31, B Final | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Eric Verdonk
|
Race 149 (X) @ 11:12: Event 32, A Final | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Eric Verdonk
|
Race 152 (A) @ 11:24: Event 34, B Final | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Katie Halliday
|
|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#3
TGSC
Coached by: Katie Halliday
|
Race 153 (B) @ 11:28: Event 34, A Final | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Adrian Riepen
|
Race 154 (C) @ 11:32: Event 35, A Final | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Eric Verdonk
|
Race 156 (E) @ 11:40: Event 37, B Final | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Katie Halliday
|
Social