You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009.
Results: Dewar Shield Blue Lake Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
TGAC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
TGAC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#3
WHAC
[TRID]
Coached by: Chick Hammond & Peter Olifiers
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
TGAC
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Simon Lack & Kelsey Stubbs
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#3
WHAC
[TRID]
Coached by: Chick Hammond & Peter Olifiers
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
TGAC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Simon Lack & Kelsey Stubbs
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Ross Webb
|
Prelim 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Ross Webb
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#3
WHAC
[WHAK]
Coached by: Graham Watt
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#3
WHAC
[WHAK]
Coached by: Graham Watt
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#3
SGEC
Masters grade: Open (27+)
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#3
AKLC
Masters grade: Open (27+)
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#3
NSHC
Masters grade: Open (27+)
|
C Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
WHAC
Masters grade: Open (27+)
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#3
CAMC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Louise Beaumont
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
WHAC
Masters grade: Open (27+)
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#3
NSHC
Masters grade: Open (27+)
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#3
CAMC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Louise Beaumont
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#3
SGEC
Masters grade: Open (27+)
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#3
AKLC
Masters grade: Open (27+)
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
TGAC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#3
CAMC
Coached by: Louise Beaumont
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#3
CAMC
Coached by: Louise Beaumont
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
TGAC
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Simon Lack
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#3
WHAC
[TRID]
Coached by: Chick Hammond & Peter Olifiers
|
C Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#3
BPCC
Coached by: Marcus Grimmer
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Simon Lack
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#3
WHAC
[TRID]
Coached by: Chick Hammond & Peter Olifiers
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#3
BPCC
Coached by: Marcus Grimmer
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
TGAC
|
Prelim 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
TGAC
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSH*
NSH*
Auckland |
Crew
#3
NSH*
Composite crew. Masters grade: Open (27+)
|
C Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#3
CAMC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Louise Beaumont
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSH*
NSH*
Auckland |
Crew
#3
NSH*
Composite crew. Masters grade: Open (27+)
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#3
CAMC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Louise Beaumont
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#3
NSHC
Masters grade: Open (27+)
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#3
NSHC
Masters grade: Open (27+)
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#3
COMC
Coached by: Mike Ruiterman
|
Prelim 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#3
COMC
Coached by: Mike Ruiterman
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Matt Mannington
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Matt Mannington
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#3
WHAC
[TRID]
Coached by: Chick Hammond & Peter Olifiers
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#3
WHAC
[TRID]
Coached by: Chick Hammond & Peter Olifiers
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
TGAC
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#3
COMC
[STLN]
Coached by: Ron Neighbour
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#3
CAMC
Coached by: Louise Beaumont
|
C Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty
Entity
KATI
KATI
Waikato/BoP |
Crew
#3
BPCC
[KATI]
Coached by: Craig Bocock & Marcus Grimmer
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#3
WTMC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#3
ROTC
Coached by: Tom Clark
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
TGAC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#3
CAMC
Coached by: Louise Beaumont
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#3
ROTC
Coached by: Tom Clark
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
COMC
COMC
Auckland
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#3
COMC
[STLN]
Coached by: Ron Neighbour
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty
Entity
KATI
KATI
Waikato/BoP |
Crew
#3
BPCC
[KATI]
Coached by: Craig Bocock & Marcus Grimmer
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#3
WTMC
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#3
SGEC
Masters grade: Open (27+)
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#3
SGEC
Masters grade: Open (27+)
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
TGAC
Maya Wells (stroke), Holly Ramsden, Jenna Brangwynne, Chloe Wright, Lia Chalmers, Sarah Laban-Ten Dam, Grace Hutchinson, Paige Hughes + Aoife Taylor (cox)
Coached by: Mark Elphick
|
Prelim 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
TGAC
Maya Wells (stroke), Holly Ramsden, Jenna Brangwynne, Chloe Wright, Lia Chalmers, Sarah Laban-Ten Dam, Grace Hutchinson, Paige Hughes + Aoife Taylor (cox)
Coached by: Mark Elphick
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#3
BPCC
[BTHC]
Coached by: Ted Phelps & Marcus Grimmer
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#3
BPCC
[BTHC]
Coached by: Ted Phelps & Marcus Grimmer
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#3
WHAC
[TRID]
Coached by: Chick Hammond & Peter Olifiers
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#3
WHAC
[TRID]
Coached by: Chick Hammond & Peter Olifiers
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
TGAC
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#3
WHAC
[WHAK]
Coached by: Steve Brine
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
TGAC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#3
WHAC
[WHAK]
Coached by: Steve Brine
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#3
WTMC
|
Prelim 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#3
WTMC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Mike Harrison
|
Prelim 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Mike Harrison
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#3
ROTC
Masters grade: Open (27+)
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#3
ROTC
Masters grade: Open (27+)
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#3
CAMC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Louise Beaumont
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#3
CAMC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Louise Beaumont
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#3
WTMC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#3
WTMC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
TGAC
|
Prelim 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
TGAC
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
TGAC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
TGAC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
TGAC
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Michael Harrison
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#3
COMC
[STLN]
Coached by: Mike Ruiterman
|
C Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#3
CAMC
Coached by: Louise Beaumont
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Michael Harrison
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
TGAC
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#3
COMC
[STLN]
Coached by: Mike Ruiterman
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#3
CAMC
Coached by: Louise Beaumont
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
TGAC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
TGAC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#3
CAMC
Coached by: Louise Beaumont
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Mike Harrison
|
Prelim 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Mike Harrison
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
TGAC
|
Prelim 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
TGAC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#3
SGEC
Masters grade: Open (27+)
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#3
SGEC
Masters grade: Open (27+)
|
Social