You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009.
Results: Dewar Shield Blue Lake Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TPOC
Coached by: Hugh Monro
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#2
TGAC
[OTUM]
Coached by: Stephen Porteners
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Nick Sye & Ross Webb
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TPOC
Coached by: Hugh Monro
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#2
TGAC
[OTUM]
Coached by: Stephen Porteners
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Nick Sye & Ross Webb
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
Coached by: Craig Little
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#2
TGAC
[OTUM]
Coached by: Stephen Porteners
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#2
HWBC
[NAPG]
Coached by: Nick Sye & Ross Webb
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#2
WHAC
[WHAK]
|
C Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Marcus Grimmer
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TPOC
Coached by: Janette Newth
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
Coached by: Craig Little
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#2
HWBC
[NAPG]
Coached by: Nick Sye & Ross Webb
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Coached by: Alastair Riddle
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#2
TGAC
[OTUM]
Coached by: Stephen Porteners
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TPOC
Coached by: Janette Newth
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#2
WHAC
[WHAK]
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Marcus Grimmer
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TPOC
Coached by: Janette Newth
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TPOC
Coached by: Janette Newth
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TPOC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Hugh Monro
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TPOC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Hugh Monro
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Mike Harrison & Kirsten Vanderpeet
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
Coached by: Ashleigh Richards
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#2
WTMC
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#2
BPCC
[BTHC]
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
Coached by: Ashleigh Richards
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#2
WTMC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#2
BPCC
[BTHC]
Coached by: Ted Phelps
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Mike Harrison & Kirsten Vanderpeet
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
Coached by: Hayden Shaw
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
Coached by: Hayden Shaw
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
Coached by: Alice Valletta
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Hamish Lack & Kelsey Stubbs
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Coached by: Stephen Porteners
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Hamish Lack & Kelsey Stubbs
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Coached by: Stephen Porteners
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
Coached by: Alice Valletta
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TPOC
Coached by: Hugh Monro
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Coached by: Stephen Porteners
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Coached by: Stephen Porteners
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Charlie Moorhead (stroke), Khan Ben Smith, Angus McGarrol, Riley Treneman + Talon Grellman-May (cox)
Coached by: Matt Mannington & Chris Stringer
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Charlie Moorhead (stroke), Khan Ben Smith, Angus McGarrol, Riley Treneman + Talon Grellman-May (cox)
Coached by: Matt Mannington & Chris Stringer
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Matthew Joyce
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Masters grade: Open (27+)
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Alastair Riddle
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Matthew Joyce
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Masters grade: Open (27+)
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Bronwyn McGill
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
Masters grade: Open (27+)
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Bronwyn McGill
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
Masters grade: Open (27+)
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Haylee Mora (stroke), Rachel Brown, Sarah Paterson, Sarah Laban-Ten Dam, Jazette Bonthuys, Stevie Taylor, Marika Porteners, Grace Hutchinson + Riley Andrew (cox)
Coached by: Stephen Porteners
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Haylee Mora (stroke), Rachel Brown, Sarah Paterson, Sarah Laban-Ten Dam, Jazette Bonthuys, Stevie Taylor, Marika Porteners, Grace Hutchinson + Riley Andrew (cox)
Coached by: Stephen Porteners
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
Coached by: Steve Brine
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
Coached by: Steve Brine
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Coached by: Alastair Riddle
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
Coached by: Alice Valletta
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Marcus Grimmer
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TPOC
Coached by: Janette Newth
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
Coached by: Alice Valletta
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TPOC
Coached by: Janette Newth
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Marcus Grimmer
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
Coached by: Hayden Shaw
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
Coached by: Hayden Shaw
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TPOC
Coached by: Janette Newth
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Coached by: Alastair Riddle
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TPOC
Coached by: Janette Newth
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Richard Thompson
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Richard Thompson
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#2
HWBC
[IONA]
Coached by: Nick Sye & Ross Webb
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#2
ROTC
[ROTL]
Coached by: Tom Clark
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Marcus Grimmer
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#2
HWBC
[IONA]
Coached by: Nick Sye & Ross Webb
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#2
ROTC
[ROTL]
Coached by: Tom Clark
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Marcus Grimmer
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Coached by: Stephen Porteners
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#2
WHAC
[WHAK]
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
Coached by: Ashleigh Richards
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#2
WTMC
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TPOC
Coached by: Janette Newth
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
Coached by: Ashleigh Richards
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TPOC
Coached by: Janette Newth
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#2
WHAC
[WHAK]
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#2
WTMC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Coached by: Stephen Porteners
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Hamish Lack & Kelsey Stubbs
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TPOC
Coached by: Hugh Monro
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Coached by: Stephen Porteners
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Hamish Lack & Kelsey Stubbs
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TPOC
Coached by: Hugh Monro
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
Coached by: Jack Milmine
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
Coached by: Jack Milmine
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGA*
TGA*
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGA*
Composite crew.
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGA*
TGA*
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGA*
Composite crew.
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#2
HWBC
[NAPG]
Coached by: Nick Sye & Ross Webb
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TPOC
Coached by: Janette Newth
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#2
HWBC
[NAPG]
Coached by: Nick Sye & Ross Webb
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TPOC
Coached by: Janette Newth
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Hamish Lack & Kelsey Stubbs
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Hamish Lack & Kelsey Stubbs
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Coached by: Stephen Porteners
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
Coached by: Hayden Shaw
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
Coached by: Hayden Shaw
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Coached by: Alastair Riddle
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Coached by: Alastair Riddle
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Bronwyn McGill
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Bronwyn McGill
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Masters grade: Open (27+)
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
COMC
Coached by: Ron Neighbour
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#2
WHAC
[WHAK]
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
COMC
Coached by: Ron Neighbour
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#2
WHAC
[WHAK]
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Marcus Grimmer
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
Coached by: Craig Little
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#2
WTMC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Coached by: Stephen Porteners
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
Coached by: Craig Little
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Coached by: Stephen Porteners
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Marcus Grimmer
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#2
WTMC
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TPOC
Coached by: Janette Newth
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
Coached by: Ashleigh Richards
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Coached by: Alastair Riddle
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
Coached by: Ashleigh Richards
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Kate Crowther (stroke), Amelia Dowling, Imogen Lovell, Claudia Patel-Gaunt, Lucy Smith, Sarah Ritchie, Kate Rendle, Orla Gleeson + Niamh Faith-O'Connell (cox)
Coached by: Hamish Lack & Kelsey Stubbs
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Kate Crowther (stroke), Amelia Dowling, Imogen Lovell, Claudia Patel-Gaunt, Lucy Smith, Sarah Ritchie, Kate Rendle, Orla Gleeson + Niamh Faith-O'Connell (cox)
Coached by: Hamish Lack & Kelsey Stubbs
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
Coached by: Jack Milmine
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TPOC
Coached by: Janette Newth
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Matt Mannington & Chris Stringer
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Matt Mannington & Chris Stringer
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
Coached by: Jack Milmine
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TPOC
Coached by: Janette Newth
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#2
BPCC
[BTHC]
Coached by: Ted Phelps
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#2
BPCC
[BTHC]
Coached by: Ted Phelps
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#2
TGAC
[OTUM]
Coached by: Stephen Porteners
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#2
TGAC
[OTUM]
Coached by: Stephen Porteners
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Charlie Moorhead (stroke), Khan Ben Smith, Angus McGarrol, Samuel McGrath + Talon Grellman-May (cox)
Coached by: Matt Mannington & Chris Stringer
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Charlie Moorhead (stroke), Khan Ben Smith, Angus McGarrol, Samuel McGrath + Talon Grellman-May (cox)
Coached by: Matt Mannington & Chris Stringer
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
Zoe Bews-Hair (stroke), Sophie Connolly, Danielle McComish, Emilie Warren + Skye Taylor-Mangen (cox)
Coached by: Craig Little
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#2
ROTC
[ROTL]
Coached by: Tom Clark
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
Zoe Bews-Hair (stroke), Sophie Connolly, Danielle McComish, Emilie Warren + Skye Taylor-Mangen (cox)
Coached by: Craig Little
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#2
ROTC
[ROTL]
Coached by: Tom Clark
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Levi Grimmer
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Levi Grimmer
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Xavier Jarvis (stroke), Luca Harris, Callum Tutbury, James Hollard, Anton Bernard, Tom Jury, Noah Kellett, Harrison McGregor + Noah Burrell (cox)
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Xavier Jarvis (stroke), Luca Harris, Callum Tutbury, James Hollard, Anton Bernard, Tom Jury, Noah Kellett, Harrison McGregor + Noah Burrell (cox)
|
Social