Social

T FB

You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2020, 2019, 2018, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.

Results: Canterbury Champs

These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.

The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.

A Final
gold medal
STMG strip STMG
STMG
Canterbury
Crew #1 STMG
  • Click to expand crew ⇨
silver medal
RRGS strip RRGS
RRGS
Canterbury
bronze medal
WTUC strip WTUC
WTUC
Southland
 
WTUC strip WTUC
WTUC
Southland
 
RRGS strip RRGS
RRGS
Canterbury
Crew #2 RRGS
  • Click to expand crew ⇨
 
TIMC strip TIMC
TIMC
Canterbury
Crew #1 TIMC
Coached by: Dean Milne
  • Click to expand crew ⇨
 
COLC strip COLC
COLC
Otago
Crew #2 COLC
  • Click to expand crew ⇨
 
CURC strip CURC
CURC
Canterbury
Crew #1 CURC
Coached by: Armin Svoboda
  • Click to expand crew ⇨
A Final
gold medal
WTUC strip WTUC
WTUC
Southland
Crew #1 WTUC
  • Click to expand crew ⇨
silver medal
CURC strip CURC
CURC
Canterbury
Crew #1 CURC
Coached by: Armin Svoboda
  • Click to expand crew ⇨
bronze medal
BURN strip BURN
BURN
Canterbury
Crew #1 BURN
Coached by: Sarah Lindley
  • Click to expand crew ⇨
 
NOEC strip NOEC
NOEC
Otago
Crew #2 NOEC
Coached by: Jamie McKenzie
  • Click to expand crew ⇨
 
CBHS strip CBHS
CBHS
Canterbury
Crew #2 CBHS
Coached by: Logan Keys
  • Click to expand crew ⇨
 
BURN strip BURN
BURN
Canterbury
Crew #2 BURN
Coached by: Sarah Lindley
  • Click to expand crew ⇨
 
NOEC strip NOEC
NOEC
Otago
Crew #1 NOEC
Coached by: Jamie McKenzie
  • Click to expand crew ⇨
 
STAN strip STAN
STAN
Canterbury
Crew #2 STAN
Coached by: Ross Lindstrom
  • Click to expand crew ⇨
B Final
CBHS strip CBHS
CBHS
Canterbury
Crew #1 CBHS
Coached by: Logan Keys
  • Click to expand crew ⇨
CTYC strip CTYC
CTYC
Canterbury
Crew #2 CTYC
Coached by: Hayden Cohen
  • Click to expand crew ⇨
AVNC strip AVNC
AVNC
Canterbury
Crew #12 AVNC
Coached by: James Lilley
  • Click to expand crew ⇨
TIMC strip TIMC
TIMC
Canterbury
Crew #4 TIMC
Coached by: Brian Smith
  • Click to expand crew ⇨
STAN strip STAN
STAN
Canterbury
Crew #1 STAN
Coached by: Ross Lindstrom
  • Click to expand crew ⇨
DUAC strip DUAC
DUAC
Otago
Crew #1 DUAC
Coached by: Russell Mills
  • Click to expand crew ⇨
WTUC strip WTUC
WTUC
Southland
Crew #2 WTUC
  • Click to expand crew ⇨
STBD strip STBD
STBD
Canterbury
Crew #2 STBD
  • Click to expand crew ⇨
A Final
gold medal
TIMC strip TIMC
TIMC
Canterbury
Crew #1 TIMC
Coached by: Brian Stephenson
  • Click to expand crew ⇨
silver medal
STCC strip STCC
STCC
Canterbury
Crew #1 STCC
Coached by: Daniel Ryan
  • Click to expand crew ⇨
bronze medal
TIMC strip TIMC
TIMC
Canterbury
Crew #5 TIMC
Coached by: Brian Smith
  • Click to expand crew ⇨
 
ASHC strip ASHC
ASHC
Canterbury
Crew #1 ASHC
Coached by: Justin Wall
  • Click to expand crew ⇨
 
TIMC strip TIMC
TIMC
Canterbury
Crew #2 TIMC
Coached by: Brian Stephenson
  • Click to expand crew ⇨
 
TIMC strip TIMC
TIMC
Canterbury
Crew #7 TIMC
Coached by: Brian Smith
  • Click to expand crew ⇨
 
OAMC strip OAMC
OAMC
Otago
Crew #2 OAMC
Coached by: Owen Gould
  • Click to expand crew ⇨
 
CROC strip CROC
CROC
Otago
Crew #2 CROC
  • Click to expand crew ⇨
B Final
NOEC strip NOEC
NOEC
Otago
Crew #7 NOEC
Coached by: Kelvin Maker
  • Click to expand crew ⇨
CBHS strip CBHS
CBHS
Canterbury
Crew #3 CBHS
Coached by: Logan Keys
  • Click to expand crew ⇨
NOEC strip NOEC
NOEC
Otago
Crew #8 NOEC
Coached by: Kelvin Maker
  • Click to expand crew ⇨
WTUC strip WTUC
WTUC
Southland
Crew #3 WTUC
  • Click to expand crew ⇨
TIMC strip TIMC
TIMC
Canterbury
Crew #6 TIMC
Coached by: Brian Smith
  • Click to expand crew ⇨
CTYC strip CTYC
CTYC
Canterbury
Crew #1 CTYC
Coached by: Hayden Cohen
  • Click to expand crew ⇨
CROC strip CROC
CROC
Otago
Crew #3 CROC
  • Click to expand crew ⇨
OTAC strip OTAC
OTAC
Otago
Crew #1 OTAC
Coached by: Pete Benny
  • Click to expand crew ⇨
A Final
gold medal
RPCS strip RPCS
RPCS
Crew #2 RPCS
Coached by: Tom Stannard
  • Click to expand crew ⇨
silver medal
INVC strip INVC
INVC
Southland
Crew #2 INVC
  • Click to expand crew ⇨
bronze medal
RPCS strip RPCS
RPCS
Crew #6 RPCS
Coached by: Tom Stannard
  • Click to expand crew ⇨
 
RPCS strip RPCS
RPCS
Crew #5 RPCS
Coached by: Tom Stannard
  • Click to expand crew ⇨
 
RPCS strip RPCS
RPCS
Crew #1 RPCS
Coached by: Tom Stannard
  • Click to expand crew ⇨
 
CURC strip CURC
CURC
Canterbury
Crew #1 CURC
Coached by: Armin Svoboda
  • Click to expand crew ⇨
 
RPCS strip RPCS
RPCS
Crew #3 RPCS
Coached by: John O'Connor
  • Click to expand crew ⇨
 
INVC strip INVC
INVC
Southland
Crew #1 INVC
  • Click to expand crew ⇨
B Final
RPCS strip RPCS
RPCS
Crew #8 RPCS
Coached by: Tom Stannard
  • Click to expand crew ⇨
RPCS strip RPCS
RPCS
Crew #4 RPCS
Coached by: John O'Connor
  • Click to expand crew ⇨
RPCS strip RPCS
RPCS
Crew #9 RPCS
Coached by: Tom Stannard
  • Click to expand crew ⇨
WRAC strip WRAC
WRAC
Marlborough
Crew #1 WRAC
Coached by: Mark James
  • Click to expand crew ⇨
RPCS strip RPCS
RPCS
Crew #7 RPCS
Coached by: John O'Connor
  • Click to expand crew ⇨
AVNC strip AVNC
AVNC
Canterbury
Crew #1 AVNC
  • Click to expand crew ⇨
OTAC strip OTAC
OTAC
Otago
Crew #1 OTAC
Coached by: Pete Benny
  • Click to expand crew ⇨
A Final
gold medal
STAN strip STAN
STAN
Canterbury
Crew #1 STAN
Coached by: Dale Maher
  • Click to expand crew ⇨
silver medal
CBHS strip CBHS
CBHS
Canterbury
Crew #1 CBHS
Coached by: Logan Keys
  • Click to expand crew ⇨
bronze medal
AVNC strip AVNC
AVNC
Canterbury
Crew #11 AVNC
Coached by: James Lilley
  • Click to expand crew ⇨
 
AVNC strip AVNC
AVNC
Canterbury
Crew #12 AVNC
Coached by: James Lilley
  • Click to expand crew ⇨
 
STAN strip STAN
STAN
Canterbury
Crew #2 STAN
Coached by: George Keys
  • Click to expand crew ⇨
 
TIMC strip TIMC
TIMC
Canterbury
Crew #1 TIMC
Coached by: Brian Smith
  • Click to expand crew ⇨
 
OAMC strip OAMC
OAMC
Otago
Crew #1 OAMC
Coached by: Owen Gould
  • Click to expand crew ⇨
A Final
gold medal
AVNC strip AVNC
AVNC
Canterbury
Crew #1 AVNC
  • Click to expand crew ⇨
silver medal
CHCC strip CHCC
CHCC
Canterbury
Crew #1 CHCC
  • Click to expand crew ⇨
bronze medal
NOEC strip NOEC
NOEC
Otago
Crew #1 NOEC
Coached by: Allan Whitfield
  • Click to expand crew ⇨
 
AVNC strip AVNC
AVNC
Canterbury
Crew #3 AVNC
Coached by: Alex Meates
  • Click to expand crew ⇨
 
AVNC strip AVNC
AVNC
Canterbury
Crew #2 AVNC
  • Click to expand crew ⇨
 
CTYC strip CTYC
CTYC
Canterbury
Crew #1 CTYC
Coached by: Michael Petherick
  • Click to expand crew ⇨
 
OGUC strip OGUC
OGUC
Otago
Crew #1 OGUC
Coached by: Matt Smail
  • Click to expand crew ⇨
 
CURC strip CURC
CURC
Canterbury
Crew #1 CURC
Coached by: Armin Svoboda
  • Click to expand crew ⇨
A Final
gold medal
TIMC strip TIMC
TIMC
Canterbury
Crew #2 TIMC
Coached by: Brian Smith
  • Click to expand crew ⇨
silver medal
NOEC strip NOEC
NOEC
Otago
Crew #1 NOEC
Coached by: Jamie McKenzie
  • Click to expand crew ⇨
bronze medal
ASHC strip ASHC
ASHC
Canterbury
Crew #2 ASHC
Coached by: Justin Wall
  • Click to expand crew ⇨
 
WTUC strip WTUC
WTUC
Southland
Crew #1 WTUC
  • Click to expand crew ⇨
 
BURN strip BURN
BURN
Canterbury
Crew #1 BURN
Devon Else (stroke), Sam Brown
Coached by: Sarah Lindley
  • Click to expand crew ⇨
 
ASHC strip ASHC
ASHC
Canterbury
Crew #1 ASHC
Coached by: Justin Wall
  • Click to expand crew ⇨
 
CTYC strip CTYC
CTYC
Canterbury
Crew #1 CTYC
Coached by: Hayden Cohen
  • Click to expand crew ⇨
 
CTYC strip CTYC
CTYC
Canterbury
Crew #2 CTYC
Coached by: Hayden Cohen
  • Click to expand crew ⇨
B Final
CBHS strip CBHS
CBHS
Canterbury
Crew #1 CBHS
Coached by: Logan Keys
  • Click to expand crew ⇨
AVNC strip AVNC
AVNC
Canterbury
Crew #1 AVNC
Coached by: Hayden Blackford
  • Click to expand crew ⇨
WNKC strip WNKC
WNKC
Otago
Crew #1 WNKC
Coached by: Amanda Inkster & Aj Humphreys
  • Click to expand crew ⇨
  • Boat variation: Nov 2X
STCC strip STCC
STCC
Canterbury
Crew #2 STCC
Coached by: William Beattie
  • Click to expand crew ⇨
TIMC strip TIMC
TIMC
Canterbury
Crew #3 TIMC
Coached by: Brian Smith
  • Click to expand crew ⇨
CBHS strip CBHS
CBHS
Canterbury
Crew #2 CBHS
Coached by: Logan Keys
  • Click to expand crew ⇨
CTYC strip CTYC
CTYC
Canterbury
Crew #3 CTYC
Coached by: Hayden Cohen
  • Click to expand crew ⇨
WNKC strip WNKC
WNKC
Otago
Crew #2 WNKC
Coached by: Amanda Inkster & Aj Humphreys
  • Click to expand crew ⇨
A Final
gold medal
NOEC strip NOEC
NOEC
Otago
Crew #1 NOEC
  • Click to expand crew ⇨
silver medal
STBD strip STBD
STBD
Canterbury
bronze medal
STCC strip STCC
STCC
Canterbury
Crew #1 STCC
  • Click to expand crew ⇨
 
CBHS strip CBHS
CBHS
Canterbury
Crew #3 CBHS
  • Click to expand crew ⇨
 
AVNC strip AVNC
AVNC
Canterbury
Crew #12 AVNC
  • Click to expand crew ⇨
 
CHCC strip CHCC
CHCC
Canterbury
 
NOEC strip NOEC
NOEC
Otago
Crew #2 NOEC
  • Click to expand crew ⇨
 
AVNC strip AVNC
AVNC
Canterbury
Crew #11 AVNC
  • Click to expand crew ⇨