You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: Canterbury Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
Coached by: Glen Sinclair
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#3
WNKC
[MTAS]
Coached by: Matt Rickard
Boat: No name Lazlo small
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Alta
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
NOEC
[STHI]
Coached by: Bridget McArthur & Mike Hill
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Coached by: Josh Schmidt
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#4
WNKC
Coached by: Matt Rickard
Boat: Michael Sidey
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#3
WTUC
Coached by: John Alexander
Boat: Woodbury
|
|||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
[CTYC]
Coached by: Marewa Cryer & Tasman O'Sullivan
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
BURN
[AVNC]
Coached by: Molly Meates
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#2
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#11
TIMC
[CRAI]
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Lucy Merriman & Mike Goldsmith
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: John Alexander
Boat: Boult
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#22
OAMC
[STKV]
|
|||
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#2
OGHS
Coached by: Lucy Merriman & Matt Thompson
|
|||
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#1
CROC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
Coached by: Glen Sinclair
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#3
WNKC
[MTAS]
Coached by: Matt Rickard
Boat: No name Lazlo small
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: John Alexander
Boat: Boult
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#2
WNKC
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
STAN
[AVNC]
|
|||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#2
AVSG
[CTYC]
Coached by: Marewa Cryer & Tasman O'Sullivan
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
BURN
[AVNC]
Coached by: Molly Meates
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Alta
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
NOEC
[STHI]
Coached by: Bridget McArthur & Mike Hill
|
|||
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Lucy Merriman & Mike Goldsmith
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
BURN
[AVNC]
Coached by: Molly Meates
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#22
OAMC
[STKV]
|
|||
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#1
INVC
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
WNKC
[MTAS]
|
|||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
[MLBG]
Coached by: Sean O'Neill & Andrew Blake
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Coached by: Josh Schmidt
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#4
WNKC
Coached by: Matt Rickard
Boat: Michael Sidey
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#3
WTUC
Coached by: John Alexander
Boat: Woodbury
|
|||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
[CTYC]
Coached by: Marewa Cryer & Tasman O'Sullivan
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#2
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#11
TIMC
[CRAI]
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#2
OGHS
Coached by: Lucy Merriman & Matt Thompson
|
|||
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#1
CROC
|
|||
Entity
CASH
CASH
Canterbury
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CASH
[CTYC]
Coached by: Molly Judson & Arlia O'Sullivan
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#3
AVNC
|
Social