Day sheets: Clyde Regatta
These are the day sheets for the 2019 Clyde Regatta.
Saturday, 30th November 2019
Alpha | Time | Event | Div | Lane 1 | Lane 2 | Lane 3 | Lane 4 | Lane 5 | Lane 6 | Lane 7 | Lane 8 | Lane 9 | Lane 10 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
A | 08:00 | 1A | B U16 1X final | Race: A | ||||||||||
B | 08:10 | 1B | B U18 1X heat | Race: 1 | ||||||||||
C | 08:18 | 1,2,3,4->A Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | |||||||||||
D | 08:28 | 3 | M Nov 2X (1000m) heat | Race: 1 | ||||||||||
E | 08:38 | 1,2,3,4->A Final; 5->B Final | Race: 2 | |||||||||||
F | 4 | Mx Soc 2X (1000m) final | Race: A | - - CANCELLED - - | ||||||||||
G | 08:48 | 2A | W Clb 2‑ final | Race: A | ||||||||||
G | 2B | W Opn 2‑ final | Race: A | |||||||||||
H | 08:58 | 5 | M Mst 1X (1000m) final | Race: A | ||||||||||
H | 8 | W Mst 1X (1000m) final | Race: A | |||||||||||
I | 09:08 | 7B | B U18 2X heat | Race: 1 | ||||||||||
J | 09:16 | 1,2,3,4->A Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | |||||||||||
K | 09:26 | 9A | G U16 4X+ final | Race: A | ||||||||||
L | 09:36 | 9B | G U18 4X+ final | Race: A | ||||||||||
M | 09:46 | 11A | M Int 2X final | Race: A | ||||||||||
N | 09:56 | 11B | M Clb 2X final | Race: A | ||||||||||
O | 10:06 | 12A | M Mst 4X± (1000m) final | Race: A | ||||||||||
O | 12B | W Mst 4X± (1000m) final | Race: A | |||||||||||
O | 16 | Mx Soc 4X+ (1000m) final | Race: A | |||||||||||
P | 10:16 | 13A | W Clb 8+ final | Race: A | ||||||||||
P | 13B | W Opn 8+ final | Race: A | |||||||||||
Q | 10:26 | 14A | G U16 1X heat | Race: 1 | ||||||||||
R | 10:36 | 1,2,3,4->A Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | |||||||||||
S | 10:46 | 14B | G U18 1X final | Race: A | ||||||||||
T | 10:56 | 10B | B U15 8X+ final | Race: A | ||||||||||
T | 17B | B U18 8+ final | Race: A | |||||||||||
U | 11:06 | 15 | W Nov 4X+ final | Race: A | ||||||||||
V | 11:16 | 18A | W Int 2X heat | Race: 1 | ||||||||||
W | 11:24 | 1,2,3,4->A Final; Rest->B Final | Race: 2 | |||||||||||
X | 11:34 | 18B | W Clb 2X final | Race: A | ||||||||||
Y | 11:44 | 20 | M Nov 4X+ final | Race: A | ||||||||||
Z | 11:54 | 22A | M Clb 4X‑ final | Race: A | ||||||||||
Z | 22B | M Opn 4X‑ final | Race: A | |||||||||||
A | 12:04 | 21A | G U16 8+ final | Race: A | ||||||||||
A | 21B | G U18 8+ final | Race: A | |||||||||||
B | 12:14 | 24A | W Int 1X heat | Race: 1 | ||||||||||
C | 12:22 | 1,2,3,4->A Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | |||||||||||
D | 12:32 | 23 | W Nov 2X (1000m) heat | Race: 1 | ||||||||||
E | 12:40 | 1,2,3,4->A Final; 5->B Final | Race: 2 | |||||||||||
F | 12:50 | 19 | W Opn 1X final | Race: A | ||||||||||
F | 24B | W Clb 1X final | Race: A | |||||||||||
G | 13:00 | 25A | B U16 4X+ final | Race: A | ||||||||||
H | 13:10 | 25B | B U18 4X+ final | Race: A | ||||||||||
I | 13:20 | 26 | M Mst 2X (1000m) final | Race: A | ||||||||||
J | 13:30 | 27 | M Opn 1X final | Race: A | ||||||||||
K | 13:40 | 28B | G U15 8X+ final | Race: A | ||||||||||
L | 13:50 | 31A | W Opn 4X‑ final | Race: A | ||||||||||
L | 31B | W Clb 4X‑ final | Race: A | |||||||||||
M | 14:00 | 29 | W Mst 2X (1000m) final | Race: A | - - CANCELLED - - | |||||||||
N | 14:10 | 30A | M Int 1X final | Race: A | ||||||||||
O | 14:20 | 30B | M Clb 1X final | Race: A | ||||||||||
P | 14:30 | 32A | G U16 2X heat | Race: 1 | ||||||||||
Q | 14:38 | 1,2,3,4->A Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | |||||||||||
R | 14:48 | 32B | G U18 2X heat | Race: 1 | ||||||||||
S | 14:56 | 1,2,3,4->A Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | |||||||||||
T | 15:06 | 33A | M Clb 8+ final | Race: A | ||||||||||
U | 15:14 | 34 | W Nov 4+ final | Race: A |
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched after being drawn in the race.
Sunday, 1st December 2019
Alpha | Time | Event | Div | Lane 1 | Lane 2 | Lane 3 | Lane 4 | Lane 5 | Lane 6 | Lane 7 | Lane 8 | Lane 9 | Lane 10 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
A | 08:00 | 18A | W Int 2X final | Race: B | ||||||||||
B | 08:12 | Race: A | ||||||||||||
C | 08:24 | 1B | B U18 1X final | Race: A | ||||||||||
D | 08:33 | 3 | M Nov 2X (1000m) final | Race: B | ||||||||||
E | 08:40 | Race: A | ||||||||||||
E | 08:48 | 44 | Mx Soc 4+ (1000m) final | Race: A | - - CANCELLED - - | |||||||||
F | 08:50 | 14A | G U16 1X final | Race: A | ||||||||||
G | 09:02 | 45 | M Opn 2X final | Race: A | ||||||||||
H | 09:14 | 38A | M Mst 4± (1000m) final | Race: A | ||||||||||
H | 38B | W Mst 4± (1000m) final | Race: A | |||||||||||
I | 09:26 | 37 | W Opn 2X final | Race: A | ||||||||||
J | 09:38 | 24A | W Int 1X final | Race: A | ||||||||||
K | 09:50 | 23 | W Nov 2X (1000m) final | Race: A | ||||||||||
L | 10:02 | 40 | M Nov 4+ final | Race: A | ||||||||||
M | 10:14 | 39A | M Int 4+ final | Race: A | ||||||||||
M | 39B | M Clb 4+ final | Race: A | |||||||||||
M | 39C | M Opn 4‑ final | Race: A | |||||||||||
N | 10:26 | 32A | G U16 2X final | Race: A | ||||||||||
O | 10:38 | 32B | G U18 2X final | Race: A | ||||||||||
P | 10:50 | 7A | B U16 2X final | Race: A | ||||||||||
Q | 11:02 | 7B | B U18 2X final | Race: A | ||||||||||
R | 11:14 | 43A | W Int 4+ final | Race: A | ||||||||||
R | 43B | W Clb 4+ final | Race: A | |||||||||||
R | 43C | W Opn 4‑ final | Race: A | |||||||||||
S | 11:26 | 41A | G U16 4+ final | Race: A | ||||||||||
S | 41B | G U18 4+ final | Race: A |
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched after being drawn in the race.
Social