Events: Head of the Harbour
This is the programme of events for the 2020 Head of the Harbour.
# | Event | Sponsor |
---|---|---|
1 | Boys under-17 single sculls Sponsored by: Tompkins Wake |
|
2 | Girls under-17 coxed four Sponsored by: Cambridge Stud |
|
3 | Boys under-15 double sculls Sponsored by: Clough & Associates |
|
4 | Girls under-15 coxed quadruple sculls Sponsored by: Better |
|
5 | Boys under-18 coxless pair oars Sponsored by: Hammer Hardware, Devonport |
|
6 | Girls under-18 double sculls Sponsored by: ASG Technologies Ltd |
|
7 | Boys under-16 coxed quadruple sculls Sponsored by: Bill and Jane Manning |
|
8 | Girls under-16 single sculls Sponsored by: Rebecca Taylor Physio |
|
9 | Boys under-18 novice double sculls Sponsored by: Andrae family - international supporters |
|
10 | Girls under-18 novice coxed eight Sponsored by: Your Builder Ltd |
|
11 | Boys under-17 coxed eight Sponsored by: Hi-Tech Solutions |
|
12 | Girls under-17 coxed quadruple sculls Sponsored by: North Harbour Ford |
|
13 | Boys under-15 coxed octuple sculls Sponsored by: Thompson family |
|
14 | Girls under-15 coxed four Sponsored by: eco-vask.com |
|
15 | Boys under-18 coxed quadruple sculls Sponsored by: J.F.Ross Customs Brokers |
|
16 | Girls under-18 coxless pair oars Sponsored by: Hypermedia |
|
17 | Boys under-16 coxed four Sponsored by: eco-vask.com |
|
18 | Girls under-16 coxed eight Sponsored by: Ricoh |
|
19 | Boys under-18 novice coxed eight Sponsored by: Cambridge Stud |
|
20 | Girls under-18 novice double sculls Sponsored by: Hypermedia |
|
21 | Boys under-17 double sculls Sponsored by: J.F.Ross Customs Brokers |
|
22 | Girls under-17 single sculls Sponsored by: Aline Larkins Memorial Race |
|
23 | Girls under-15 coxed octuple sculls Sponsored by: Minter Ellison Rudd Watts |
|
24 | Boys under-15 coxed eight Sponsored by: Lagom Group |
|
25 | Boys under-18 coxed four Sponsored by: Royale Kitchens |
|
26 | Girls under-18 coxed four Sponsored by: Klaeser family |
|
27 | Girls under-16 coxed quadruple sculls Sponsored by: Takapuna Beach Cafe and Store |
|
28 | Boys under-16 double sculls Sponsored by: Cookes |
|
29 | Girls under-18 single sculls Sponsored by: ACG Parnell College |
|
30 | Boys under-18 single sculls Sponsored by: GWE Consulting Engineers |
|
31 | Girls under-15 double sculls Sponsored by: Better |
|
32 | Boys under-15 coxed quadruple sculls Sponsored by: Clif Barningham |
|
33 | Girls under-17 coxed eight Sponsored by: Hammer Hardware, Devonport |
|
34 | Boys under-17 coxed four Sponsored by: Andrae family - international supporters |
|
35 | Girls under-18 novice coxed quadruple sculls Sponsored by: Belmont Partners |
|
36 | Boys under-18 novice coxed four Sponsored by: Specialist Scaffold Products |
|
37 | Girls under-16 coxed four Sponsored by: Coffix Hurstmere |
|
38 | Boys under-16 coxed eight Sponsored by: SalesStar |
|
38E | Girls exhibition under-17 coxless pair oars Sponsored by: Hypermedia |
|
39E | Boys exhibition under-17 coxless pair oars Sponsored by: Klaeser family |
|
39 | Girls under-18 coxed quadruple sculls Sponsored by: ICG |
|
40 | Boys under-18 double sculls Sponsored by: Devo Coffee |
|
41 | Girls under-15 coxed eight Sponsored by: Ovlov Marine |
|
42 | Boys under-15 coxed four Sponsored by: Origin Archaeology Ltd |
|
43 | Girls under-17 double sculls Sponsored by: Aline Larkins Memorial Race |
|
44 | Boys under-17 coxed quadruple sculls Sponsored by: Klaeser family |
|
45 | Girls under-18 novice coxed four Sponsored by: Belmont Partners |
|
46 | Boys under-18 novice coxed quadruple sculls Sponsored by: Lagom Group |
|
47 | Girls under-16 double sculls Sponsored by: ASG Technologies Ltd |
|
48 | Boys under-16 single sculls Sponsored by: Cookes |
|
49 | Girls under-18 coxed eight Sponsored by: ASG Technologies Ltd |
|
50 | Boys under-18 coxed eight Sponsored by: NZ Building Training and Compliance |
Social