Saturday, 1st December 2018

Alpha Time Event   Div Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7
A 08:00 1 G U17 1X
division
Race: 1CLIC1PORC1AWGC1HWBC1PETC1STAC1
B 08:05 Race: 2SCR: UNWC2PORC2WANC1UNWC1HWBC2
C 08:10    Race: 3PETC3CLIC2STAC2SCR: PETC2UNWC3
D 08:15    Race: 4SCR: UNWC4STAC4PORC3STAC3PORC4
E 08:20 2 M Clb 2-
final
Race: ATGSC1PORC1HWBC1UNWC1AWGC1
F 08:25 3 W Opn 4X-
final
Race: ACLI*1PORC1AWGC1
G 08:30 4 W Nov 4X+
division
Race: 1UNWC1HWBC1PETC1WELC1AWGC1
H 08:35 Race: 2PORC2UNWC2PORC1STAC1PETC2
I 08:40    Race: 3STAC3HWBC2UNWC3STAC4SCR: WELC2
WELC1
J 08:45 5 G U15 4X+
division
Race: 1AWGC1WANC1STAC1WANC2
K 08:50 Race: 2STAC4STAC2STAC3
L 08:55 6 B U16 8+
final
Race: ASCR: HWBC1STAC1SCR: HWBC1
L   7 B U17 8+
final
Race: AHWBC1STAC1SCR: HWBC2
M 09:05 8A M/W/Mx Mst 2- (1000m)
final
Race: AWELC2
  8B M/W/Mx Mst 2X (1000m)
final
Race: AHORC1WELC1SCR: CLIC1PETC1
N 09:10 9A W Int 1X
division
Race: 1WELC1WANC1PETC1AWGC1HORC1
O 09:15 Race: 2AWGC9AWGC3AWGC2PORC2PORC3
P 09:20 9B W Clb 1X
division
Race: 1PORC1HWBC1AWGC4TGSC1STAC1
Q 09:25 Race: 2HWBC3HWBC2STAC2AWGC5UNWC1
R 09:30 10 M Clb 4X-
division
Race: 1WELC1WANC1HWBC1HORC1
S 09:35 Race: 2WELC2STAC1CLIC1
T 09:40 11 G U16 2X
division
Race: 1WANC2PETC1WANC1STAC1SCR: AWGC1AWGC2
U 09:45 Race: 2STAC6AWGC3STAC2STAC3STAC5
V 09:50 12 G U17 2X
division
Race: 1CLIC1PORC1AWGC1UNWC1PETC1STAC1
W 09:55 Race: 2STAC3UNWC2AWGC2STAC2PORC2
X 10:00 13 M Nov 4X+
division
Race: 1WELC1SCR: HORC1PORC1HWBC1UNWC1
Y 10:05 Race: 2STAC2STAC1WANC1HWBC2
Z 10:10 14 B U15 4X+
final
Race: ASCR: HWBC2HWBC1STAC1AWGC1STAC2STAC3
A 10:15 15 W Opn 2-
final
Race: APETC2PETC1CLIC1
B 10:20 16 M Opn 4-
final
Race: AHWBC2AWGC1HWBC1HWBC3
C 10:25 17 W Clb 8+
division
Race: 1HOR*1WELC1STAC1HWBC1
D 10:30 Race: 2STAC2WANC1HWBC2
E 10:35 18A M Int 2X
division
Race: 1STAC1HORC1HWBC1AWGC1SCR: PETC1
F 10:40 Race: 2SCR: STAC4HWBC2STAC2WELC2STAC3
G 10:45 18B M Clb 2X
final
Race: AHORC2TGSC1WELC1WELC3
H 10:50 19 G U16 4+
final
Race: ASTAC3STAC1WANC1PETC1STAC2STAC4
I 10:55 20 G U17 4+
final
Race: AAWGC1STAC1
J 11:00 21 B U17 1X
division
Race: 1SCR: TGSC1HWBC1PETC1STAC1UNWC1PORC1
K 11:05 Race: 2UNWC2PORC2WANC1AWGC1WANC2
L 11:10    Race: 3UNWC3STAC3HWBC2STAC2PORC3
M 11:15 22 M Nov 2X
division
Race: 1WANC1UNWC1AWGC1WELC1HWBC1STAC1
N 11:20 Race: 2HWBC3WELC2AWGC2UNWC2WANC2
O 11:25    Race: 3HWBC7HWBC5AWGC3HWBC4HWBC6
P 11:30 24A W Int 4+
final
Race: ASCR: WELC3HORC1PORC1WELC1PETC1
Q 11:35 24B W Clb 4+
division
Race: 1WANC1HWBC1AWGC1WELC2
R 11:40 Race: 2AWG*2HWBC2PETC2
S 11:45 25 M Opn 2X
division
Race: 1CLIC1WANC1NSH*1AWGC1
T 11:50 Race: 2CLIC3SCR: AWGC2CLIC2AWGC3
U 11:55 26A M Int 1X
division
Race: 1AWGC1STAC1PORC1PETC1WANC1
V 12:00 Race: 2STAC2UNWC1PETC2WELC2
W 12:05    Race: 3WANC3SCR: WANC2WELC3WANC4
X 12:10 26B M Clb 1X
final
Race: AAWGC3AWGC2HWBC1WELC1TGSC1SCR: PETC4WELC4
Y 12:15 27 B U16 4+
final
Race: AHWBC1STAC1STAC2
Y   28 B U17 4+
final
Race: AHWBC1STAC1
Z 12:25 29 W Nov 8+
division
Race: 1STAC1HWBC1PETC1PORC1
A 12:30 Race: 2PORC2UNWC1WELC1
B 12:35 30 G U15 8X+
final
Race: ASTAC3WANC1STAC1AWGC1STAC2
C 12:40 31 W Opn 2X
final
Race: AAWGC1CLIC1HWBC1SCR: PETC1PORC1PORC3
D 12:45 32 M Nov 4+
division
Race: 1HWBC2STAC1PORC1SCR: HORC1WELC1
E 12:50 Race: 2HWBC4STAC2HWBC3SCR: HWBC5
F 12:55 33 M Opn 1X
division
Race: 1CLIC1SCR: PETC1RPCC1NSHC1
G 13:00 Race: 2CLIC2AWGC1AWGC2AWGC3
H 13:05 34 W Clb 2-
final
Race: APETC2PETC1STAC1
I 13:10 35A M Int 4+
final
Race: ACLIC1HWBC1STAC1
I   35B M Clb 4+
final
Race: AHORC1WANC1WELC1STAC1
J 13:20 36 G U16 8+
final
Race: ASTAC1STAC2WANC1
J   37 G U17 8+
final
Race: AHWBC1PETC1STAC1
K 13:30 39 B U16 2X
division
Race: 1AWGC1HWBC1PETC1STAC1WANC1STAC2
L 13:35 38A M/W Mst 1X (1000m)
division
Race: 2NSHC1
  39 B U16 2X
division
Race: 2AWGC3WANC2HWBC2AWGC2STAC3
M 13:40 40 B U17 2X
division
Race: 1STAC1UNWC1PORC1WANC1
N 13:45 Race: 2UNWC2HWBC1TGSC1WANC2
O 13:50 41 W Nov 4+
division
Race: 1PETC1HWBC1STAC1WELC1PORC1
P 13:55 Race: 2PORC2PETC2HWBC2PORC3WELC2
Q 14:00 42 M Opn 2-
final
Race: AHWBC2NSH*1HWBC1CLIC1AWGC1SCR: AWGC2
R 14:05 43 W Opn 1X
final
Race: AHWBC1AWGC1PORC1CLIC1TGSC1AWGC2
S 14:10 44 W Clb 4X-
division
Race: 1UNWC1PORC1WELC1WANC1HWBC1AWGC1
T 14:15 38C M/W/Mx Mst 4X- (1000m)
division
Race: 2HOR*1
  44 W Clb 4X-
division
Race: 2AWG*3AWGC2PORC2HWBC2WANC2
U 14:20 45 M Clb 8+
final
Race: AHWBC2HWBC1WELC1
V 14:25 46 W Nov 2X
division
Race: 1UNWC1SCR: PETC1AWGC1PORC1STAC1SCR: WANC1
W 14:30 Race: 2SCR: PETC2AWGC2HWBC1PORC2WANC2HWBC2
X 14:35    Race: 3SCR: UNWC3STAC3UNWC2STAC2PORC3HWBC3
Y 14:40    Race: 4WANC4UNWC4WANC3AWGC3HWBC4
Z 14:45    Race: 5SCR: UNWC6UNWC5STAC4AWGC4STAC6
A 14:50 47 B U16 4X+
final
Race: ASTAC2STAC1WANC1
B 14:55 48 B U17 4X+
final
Race: ASTAC2UNWC1STAC1STAC3
C 15:00 49 M Opn 4X-
final
Race: AAWGC1
  50 W Opn 8+
final
Race: AWANC1PETC1
15:05 51 M Nov 8+
final
Race: APORC1WELC1SCR: HWBC1STAC1SCR: HWBC2HWBC1
D   52 B U15 8X+
final
Race: ASTAC1
E 15:10 53 G U16 4X+
division
Race: 1WANC1HWBC1STAC1STAC2
F 15:15 Race: 2STAC4WANC2STAC3STAC5
G 15:20 54 G U17 4X+
division
Race: 1STAC1PORC1AWGC1HWBC1
H 15:25 Race: 2STAC2HWBC2AWGC2STAC3
I 15:30 55A W Int 2X
division
Race: 1 - - CANCELLED - -
J 15:35 Race: 2 - - CANCELLED - -
K 15:40 55B W Clb 2X
division
Race: 1 - - CANCELLED - -
L 15:45 Race: 2 - - CANCELLED - -
M 15:50    Race: 3 - - CANCELLED - -
N 15:55 56 M Opn 8+
final
Race: AHWBC1WELC1AWGC1HWBC2
User log in

log in

hide

You only require a rowIT login for running regattas or if you have been given the job of making entries for an organisation.

Notes

Clubs. If you only have a password for the RowingNZ website then you will need a rowIT login so please contact us.

Schools. If you have a password provided by NZSSRA then you should log in through the school rowing website.