You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: ARA 125th Anniversary - KRI #1
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Nadia Bleaken
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#11
NSHC
Coached by: Felicity McLachlan
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Leanne Scully
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Michael Smyth
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#3
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#12
NSHC
Amber Brierly (stroke), Millicent Taylor, Tess Keane-Robertson, Paige Keene + Shanice Duggan-Keefe (cox)
Coached by: Felicity McLachlan
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: John Williamson & Greame Howells
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Graeme Howells & John Williamson
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#13
NSHC
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Alan Walker
|
C Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#21
WKOC
Coached by: Tony Nelson
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Neil Pulford
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#4
HAMC
Coached by: Ryan Wild
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#3
HAMC
Coached by: Harvey Nelson
|
D Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Philippa Mills (stroke), Ursula Staples, Shannon MacKintosh, Katie Wardlaw + Stephanie Edwards (cox)
Coached by: Leanne Scully
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Alice Rasmussen (stroke), Samantha Mayo-Smith, Katie Seagar, Freya Sawbridge + Robyn Iminitoff (cox)
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Teresa Gracie
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Wayne Asplin
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#3
SGEC
|
Social