You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Christmas Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Mackensie Valgare (stroke), Janica Gessner, Selvi Balasubramaniam, Leonie Pele + Tristan Bolton (cox)
Coached by: Allan Vester & Trish Fenton
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Toby Patton & Laura Bonney
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#21
EGGS
Brittany Davies (stroke), Claudia Frew, Briana Siteine, Olivia Bridgman + Alexandra Littlewood (cox)
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Peter Moody
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Matt Korn & Monique Davis
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Sophie Wilson
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#22
TGAC
Charlotte Humphries (stroke), Chloe Fettes, Alana Rowe, Brooke Christiansen + Courtney Coughlan (cox)
Coached by: Toby Patton & Laura Bonney
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#22
EGGS
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#21
EGGS
Brittany Davies (stroke), Claudia Frew, Briana Siteine, Olivia Bridgman + Alexandra Littlewood (cox)
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Mackensie Valgare (stroke), Janica Gessner, Selvi Balasubramaniam, Leonie Pele + Tristan Bolton (cox)
Coached by: Allan Vester & Trish Fenton
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: CAMB
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: Will Maling
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
COMC
Andrea Topp (stroke), Kathryn Butcher, Emily Caldwell, Katherine Elsdon-Williams + Hayden Shaw (cox)
Coached by: Elly Moody & Emily Stonehouse
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Toby Patton & Laura Bonney
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Peter Moody
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: Steven Mayo-Smith
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#32
CAMC
Coached by: CAMB
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Kim Dowden & Andrew Brock
|
Social