You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: River Power Junior Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Terry Tidbury
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Rebecca Ryall
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Clive Steenson
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Chick Hammond
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Alan Harris
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TEKC
TEKC
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEKC
Coached by: Rob Holmes
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Karin Mary
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#22
TRGG
Coached by: Craig Bocock
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#51
WESC
Coached by: Alan Karrebaek
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#3
STPC
|
|||
Entity
NGTA
NGTA
Whanganui |
Crew
#1
NGTA
Coached by: Craig Smith & Tony Upchurch
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Alan Harris
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Chick Hammond
|
|||
Entity
NGTA
NGTA
Whanganui |
Crew
#1
NGTA
Coached by: Craig Smith & Tony Upchurch
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#22
TRGG
Coached by: Craig Bocock
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Karin Mary
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#21
TRGG
Coached by: Craig Bocock
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Rob Ansell
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Clive Steenson
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#3
STPC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
COMC
Coached by: Alan Harris
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Coached by: Allan Vester & Trish Fenton
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Rebecca Ryall
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Terry Tidbury
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
TEKC
TEKC
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEKC
Coached by: Rob Holmes
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#51
WESC
Coached by: Alan Karrebaek
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Karin Mary
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#2
TAWC
Coached by: Clive Steenson
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
|
Social