Results: Christmas Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#31
SGEC
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Duncan Bydelay
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Bernadette Boland (stroke), Alexandra Finlay, Paitten Bishop, Isabella Regtien + Jonathan Zouch (cox)
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#11
SGEC
Coached by: Keith Hibbert & Jason Oswald-Paris
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Glenn Barwick & Matt Rickard
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#2
DIOC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: Neil Gibb & Neil Saxton
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: WKDS
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#32
CAMC
Coached by: Neil Gibb & Neil Saxton
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Peter Moody
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Jackie Abraham & Mark Norman
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Gus Berghan
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Norm Charlton & Janey Wackrow
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Bernadette Boland (stroke), Alexandra Finlay, Paitten Bishop, Isabella Regtien + Jonathan Zouch (cox)
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Glenn Barwick & Matt Rickard
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Norm Charlton & Janey Wackrow
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
Annabel Childs (stroke), Charlotte Riley, Anna Kermode, Georgia Tremeer + Alexandra Littlewood (cox)
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Barbara Fenner
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: WKDS
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Jackie Abraham & Mark Norman
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
Coached by: Ian Brider
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Rob Holmes
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Barbara Fenner & Sachin Arulambalam
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Duncan Bydelay
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#32
CAMC
Coached by: Neil Gibb & Neil Saxton
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
COMC
Coached by: Hayden Shaw
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Kim O'neill & Harry O'neill
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#2
EGGS
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#31
SGEC
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: Neil Gibb & Neil Saxton
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#2
DIOC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: MTAL
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Nick Tonkin
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#11
SGEC
Coached by: Keith Hibbert & Jason Oswald-Paris
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Peter Moody
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Gus Berghan
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
BUNC
BUNC
non-NZ |
Crew
#1
BUNC
Coached by: John Pressler & Malcolm Ford
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Kirsten Vanderpeet (stroke), Dayna Murrell, Catherine Graham, Laura Jamieson + Lucy Youngquest (cox)
Coached by: Ross Webb & Rohan Condon
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Ross Webb & Rohan Condon
|