Event Sponsor
Day sheets: Cambridge Town Cup
These are the day sheets for the 2013 Cambridge Town Cup.
click a filter below to remove it
Friday, 25th January 2013
This Friday day sheet is empty.
Saturday, 26th January 2013
Race H @ 10:15: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Sarah Smith (stroke), Sarah Scrimshaw, Olive Brown, Annika Naschitzki + Ashley McCarty-Carnahan (cox)
Coached by: Nathan Wallace
|
|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#4
ROTC
Coached by: Alastair Riddle & Fiona Bassett
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Kim O'neill & Harry O'Neill
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Gus Berghan
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Alex Dawson
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#51
TGAC
Coached by: Craig Bocock & Jeff Johnson
|
|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Axel Dickinson
|
Race I @ 10:20: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Nathan Wallace & Emily Lidell
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Cedric Bayly & Greg Vanderpeet
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Huw Mitchell
|
|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Abbey Grainger (stroke), Zolfia Ahmed, Joelle Benjamin, Caitlin Gillespie + Alexandra Benjamin (cox)
Coached by: Allan Vester
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Tony Burns
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#23
AKLC
Coached by: Sam Henry
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Francesca Canestri (stroke), Ruby Matangi, Charlotte Armstrong, Hannah Kerrigan + Kate Bolland (cox)
Coached by: Sam Henry
|
Race J @ 10:25: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Cedric Bayly & Greg Vanderpeet
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#52
TGAC
Coached by: Jeff Johnson & Craig Bocock
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#21
NSHC
Coached by: Rebecca Lock
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Paulina Moller-Andreewitch (stroke), Amelia Moller-Andreewitcher, Audsley Jones, Rita Beamer + Georgia Bennington (cox)
Coached by: Tony Burns
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Ian McKinnon
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Cedric Bayly & Greg Vanderpeet
|
Race K @ 10:30: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#3
ROTC
Aimee Bennett (stroke), Te Mahara Swanson Hall, Nell Caughley, Elizabeth Hughes + Zoe Le Lievre (cox)
Coached by: Alastair Riddle & Paul Simmons
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#3
AKLC
Coached by: Barbara Fenner
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#24
AKLC
Charlotte Riley (stroke), Madeline Allen, Chanelle Jones, Annabelle Malone + Natasha Krofcheck (cox)
Coached by: Sam Henry
|
|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Nathan Wallace
|
|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Alastair Riddle & Paul Simmons
|
|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Rob Holmes
|
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched after being drawn in the race.
Sunday, 27th January 2013
Race H @ 10:15: B Final | ||
---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Gus Berghan
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Cedric Bayly & Greg Vanderpeet
|
|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Axel Dickinson
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Nathan Wallace & Emily Lidell
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Nathan Wallace
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#23
AKLC
Coached by: Sam Henry
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#24
AKLC
Charlotte Riley (stroke), Madeline Allen, Chanelle Jones, Annabelle Malone + Natasha Krofcheck (cox)
Coached by: Sam Henry
|
Race I @ 10:20: A Final | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Ian McKinnon
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#51
TGAC
Coached by: Craig Bocock & Jeff Johnson
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Cedric Bayly & Greg Vanderpeet
|
|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#4
ROTC
Coached by: Alastair Riddle & Fiona Bassett
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Tony Burns
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#3
AKLC
Coached by: Barbara Fenner
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Cedric Bayly & Greg Vanderpeet
|
|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Rob Holmes
|
Social