Event Sponsor
Day sheets: Cambridge Town Cup
These are the day sheets for the 2013 Cambridge Town Cup.
click a filter below to remove it
Friday, 25th January 2013
This Friday day sheet is empty.
Saturday, 26th January 2013
Race W @ 15:50: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Neil Williams & Jono Debbage
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#12
AKLC
Joseph Leonard (stroke), Jake Power, Sebastian Serrano-Valladares, Henry Hyslop + Trent Harris (cox)
Coached by: SHAK
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Henry Nash (stroke), Charlie Chittenden, Benjamin Renwick-Russell, Stanley Renwick-Russell + George Weeks (cox)
Coached by: Mike Trautvetter
|
|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
|
|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
Daniel Gendall (stroke), James Nicholas, Andrew Morse, George McIntyre + Christopher Josey Kerr (cox)
Coached by: Ray Hamilton
|
Race X @ 15:55: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili & Michael Janis
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Roger Batley & Jack Elkington
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Alex Dawson
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Callum Mill
|
Race Y @ 16:00: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
|
|
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Sheryl Harris & Peter Moody
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili & Patrick O'Reilly
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Kieran McLean (stroke), David Harris, Jesse Mickleborough-Paenga, Duncan Murray + Albert Carnell (cox)
Coached by: MTAL
|
|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Aspen Whalen & Carl Whalen
|
|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Barry Banks & Tyler Scott
|
Race Z @ 16:05: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Martin Davies
|
|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMB
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#11
AKLC
Coached by: SHAK
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#4
WELC
Coached by: Neil Williams
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#32
WESC
Coached by: MTAL
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
Race A @ 16:10: Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Jonathan Curtis (stroke), Jordan McNamara-Spackman, Cole Starling, Sean van Nieuwenhuizen + Tyla Jansen van Nieuwenhuizen (cox)
Coached by: Glen Reichardt
|
|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Richard Sheppard & Scott McGill
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#5
STAC
Coached by: Ray Hamilton
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Julian Foulkes
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Warrick Fowlie & Florence Blair
|
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched after being drawn in the race.
Sunday, 27th January 2013
Race T @ 15:30: B Final | ||
---|---|---|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Warrick Fowlie & Florence Blair
|
|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Aspen Whalen & Carl Whalen
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Henry Nash (stroke), Charlie Chittenden, Benjamin Renwick-Russell, Stanley Renwick-Russell + George Weeks (cox)
Coached by: Mike Trautvetter
|
|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#11
AKLC
Coached by: SHAK
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Callum Mill
|
|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMB
|
|
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
Race U @ 15:40: A Final | ||
---|---|---|
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Jonathan Curtis (stroke), Jordan McNamara-Spackman, Cole Starling, Sean van Nieuwenhuizen + Tyla Jansen van Nieuwenhuizen (cox)
Coached by: Glen Reichardt
|
|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Barry Banks & Tyler Scott
|
|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Neil Williams & Jono Debbage
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Julian Foulkes
|