Event Sponsor
Day sheets: Christmas Regatta
These are the day sheets for the 2014 Christmas Regatta.
click a filter below to remove it
Friday, 12th December 2014
Race N @ 15:40: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Hayden Shaw
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Craig Bocock & Anna Cullum
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Zoe Mills (stroke), Hannah Kerrigan, Ruby Matangi, Charlotte Armstrong + Stella Humberstone-Hurley (cox)
Coached by: Paul Westbury
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#23
NSHC
Coached by: Craig Smith
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
Coached by: Nathan Wallace
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Coached by: Allan Vester & Trish Fenton
|
|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Ray Hamilton
|
Race O @ 15:44: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Roy Pickard
|
|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Tony Burns & Meredith Graham
|
|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Mike Ruiterman
|
|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#21
HAMC
Coached by: Chloe MacFarlane & Brett Smith
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#22
TGAC
Coached by: Craig Bocock & Anna Cullum
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Scott Wilson
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Robin Crooks
|
Race P @ 15:48: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Geoff Perry & Mike Harrison
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Roy Pickard
|
|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#32
AKLC
Coached by: DIOC
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#21
NSHC
Coached by: Craig Smith
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#22
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: Leah Hankey & Anya Mabbott
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: Aimee Pink
|
Race Q @ 15:52: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Sophie Wickens (stroke), Ruby Leverington, Annabelle Skinner-Evers, Megan Flannery + Claudia Cunningham (cox)
Coached by: Kim O'neill & Kate Jordan
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Tony Burns & Meredith Graham
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#33
AKLC
Georgia Gregory (stroke), Kate Haines, Isabella Morcom, Eleanor Bonetti + Ariella Rosenbaum-Raynish (cox)
Coached by: DIOC
|
|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Rebecca Faletanoai (stroke), Mia Cunningham South, Alicia McColl, Shena Donald + Jackson White (cox)
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Roy Pickard
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Catherine Duffin
|
Race R @ 15:56: Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
Coached by: K Pewhairangi & A Hackett
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Isabella Kippenbeger (stroke), Mary-Therese Leathers, Edin Harvey, Sarah Ardin + Lucy Youngquest (cox)
Coached by: Ross Webb
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#22
NSHC
Coached by: Craig Smith
|
|
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
COMC
Coached by: Hayden Shaw & Ron Neighbour
|
|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Danielle Edwards-Lather (stroke), Katelyn Atitchison, Lammie Griezel-Hill, Charlotte Smith + Emilia Richards (cox)
Coached by: Campbell Clayton-Greene
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Coached by: DIOC
|
|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: I Weenink & D Dudley
|
Saturday, 13th December 2014
This Saturday day sheet is empty.
Sunday, 14th December 2014
Race Z @ 11:06: B Final | ||
---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#22
NSHC
Coached by: Craig Smith
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Craig Bocock & Anna Cullum
|
|
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
COMC
Coached by: Hayden Shaw & Ron Neighbour
|
|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: Aimee Pink
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Scott Wilson
|
|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Geoff Perry & Mike Harrison
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Catherine Duffin
|
|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Rebecca Faletanoai (stroke), Mia Cunningham South, Alicia McColl, Shena Donald + Jackson White (cox)
|
Race A @ 11:10: A Final | ||
---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Isabella Kippenbeger (stroke), Mary-Therese Leathers, Edin Harvey, Sarah Ardin + Lucy Youngquest (cox)
Coached by: Ross Webb
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#33
AKLC
Georgia Gregory (stroke), Kate Haines, Isabella Morcom, Eleanor Bonetti + Ariella Rosenbaum-Raynish (cox)
Coached by: DIOC
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Robin Crooks
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#32
AKLC
Coached by: DIOC
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Coached by: DIOC
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
Coached by: Nathan Wallace
|
|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Social