Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Christmas Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Norm Charlton
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Scott Wilson
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#32
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: Paul Westbury & Nicole Hook
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Neil S And G & Nicky Staite
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Jackie Abraham & Mark Norman
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#21
NSHC
Courtney McCormick (stroke), Maisie Meiklejohn, Robyn Knowles, Taylor Catchpole + Amber Fordham (cox)
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Nick Dawe
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alastair Riddle & Fiona Bassett
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Ian McKinnon & Wing Kam
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Norm Charlton
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Jackie Abraham & Mark Norman
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alastair Riddle & Fiona Bassett
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Mike Ruiterman
|
|||
Entity
CGGX
CGGX
non-NZ |
Crew
#1
CGGX
Coached by: Dafydd Gwynn-Jones & Caroline Pijpers
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Roy Pickard
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Roy Pickard
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#32
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Scott Wilson
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Nick Dawe
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Fiona Bassett & Alastair Riddle
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Craig Bocock & Anna Cullum
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Roy Pickard
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Neil S And G & Nicky Staite
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: Paul Westbury & Nicole Hook
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#22
TGAC
Rebeka Frood (stroke), Shannon Blake, Lauren Shields, Sandalika Illangamudalige + Monique Channer (cox)
Coached by: Craig Bocock & Anna Cullum
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#3
ROTC
Te Mahara Swanson Hall (stroke), Bianca Rogers-Mott, Claudia Walsh, Chelsie Thomas + Sarah Heuvel (cox)
Coached by: Fiona Bassett & Alastair Riddle
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Matt Rickard
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#21
NSHC
Courtney McCormick (stroke), Maisie Meiklejohn, Robyn Knowles, Taylor Catchpole + Amber Fordham (cox)
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Ian McKinnon & Wing Kam
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Noel Hendl
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: D Dudley
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Kim O'neill & Kate Jordan
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
Social