Day sheets: Cambridge Town Cup
These are the day sheets for the 2014 Cambridge Town Cup.
click a filter below to remove it
Saturday, 25th January 2014
Race L @ 08:14: Event 7, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#3
KICC
Coached by: Barbara Fenner & Sachin Arulambalam
|
Race M @ 08:18: Event 7, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#4
KICC
Coached by: Barbara Fenner & Sachin Arulambalam
|
Race N @ 08:22: Event 7, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Barbara Fenner & Sachin Arulambalam
|
Race O @ 08:26: Event 7, Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Barbara Fenner & Sachin Arulambalam
|
Race R @ 08:38: Event 44, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
India Ludbrook (stroke), Ella Marr, Jessica Thompson, Kahu Henare, Alexandra Donovan, Brittany Wilcock, Mackenzie Muir, Sophia Katsoulis + Liam Avery (cox)
Coached by: Barbara Fenner & Sachin Arulambalam
|
Race S @ 08:42: Event 42, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Miles Arulambalam
|
Race T @ 08:46: Event 42, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#3
KICC
Coached by: Miles Arulambalam
|
Race V @ 08:54: Event 42, Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#4
KICC
Coached by: Miles Arulambalam
|
|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Miles Arulambalam
|
Race M @ 10:02: Event 21A, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Barbara Fenner & Sachin Arulambalam
|
Race O @ 10:10: Event 21A, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Barbara Fenner & Sachin Arulambalam
|
Race W @ 10:42: Event 25, Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Barbara Fenner & Sachin Arulambalam
|
Race L @ 11:42: Event 34, Heat 6 | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Andreas Leichtfuss & Jack Stevens
|
Race N @ 11:50: Event 36, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Alexandra Donovan (stroke), Mia Turner, Ema Lees, Millie Baker, Jessica Byloo, Brittany Wilcock, Mackenzie Muir, Alice Cleal + Sophia Katsoulis (cox)
Coached by: Barbara Fenner & Sachin Arulambalam
|
Race T @ 12:14: Event 50, Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Andreas Leichtfuss & Jack Stevens
|
Race K @ 13:22: Event 55, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Adam Drake (stroke), Oliver Maclean, Tom Weatherall, Ben Wright, Stuart Ogilvie, Charles Reeves, Te Ariki Stevenson, Henry Syme + Samuel Thode (cox)
Coached by: Leith Menzies & Conor Burns
|
Race P @ 13:42: Event 57, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Barbara Fenner & Sachin Arulambalam
|
Race D @ 14:38: Event 61, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Barbara Fenner & Sachin Arulambalam
|
Race F @ 14:46: Event 61, Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Barbara Fenner & Sachin Arulambalam
|
Race Q @ 15:30: Event 65, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Race L @ 16:50: Event 72, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
|
Race Q @ 17:10: Event 75, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Henry Fitzgerald (stroke), Benjamin Ganley, Nick Dougherty, Harry Clark, Simon Reeves, Finauga Uivaa, Charles Benedek-Rooney, Tom Brown + Felix Tordeich (cox)
Coached by: Andreas Leichtfuss & Jack Stevens
|
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched after being drawn in the race.
Social