Day sheets: Cambridge Town Cup
These are the day sheets for the 2014 Cambridge Town Cup.
click a filter below to remove it
Friday, 24th January 2014
Race A @ 11:00: Event 1, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#2
SKEC
Coached by: Marty Obrien
|
Race B @ 11:04: Event 1, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Marty Obrien
|
Race E @ 11:16: Event 1, Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#3
SKEC
Coached by: Marty Obrien
|
Race G @ 11:24: Event 2, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Sophie Cunningham
|
Race K @ 11:40: Event 5, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Carl Vincent
|
Race O @ 11:56: Event 6, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#2
SKEC
Coached by: Geoff Perry & Saua Leaupepe
|
Race P @ 12:00: Event 6, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Geoff Perry & Saua Leaupepe
|
Race X @ 12:32: Event 10, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#2
SKEC
Coached by: Sophie Cunningham
|
Race Z @ 12:40: Event 10, Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Sophie Cunningham
|
Race A @ 12:44: Event 11, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#2
SKEC
Coached by: Alex Wing
|
Race D @ 12:56: Event 11, Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Marty Obrien
|
Race N @ 13:36: Event 17, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#2
SKEC
Coached by: Geoff Perry & Saua Leaupepe
|
Race P @ 13:44: Event 17, Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Geoff Perry & Saua Leaupepe
|
Race U @ 14:04: Event 20, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Sophie Cunningham
|
Race D @ 14:40: Event 26, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#3
SKEC
Coached by: Marty Obrien
|
Race E @ 14:44: Event 26, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Marty Obrien
|
Race F @ 14:48: Event 26, Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#2
SKEC
Coached by: Marty Obrien
|
Race O @ 15:24: Event 28, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#2
SKEC
William Luxon (stroke), Vanya Kroon, Finn Harris, Callum McOmish, Sam Windross, Tom Lott, Bill Yang, Ethan Jupe + Sam Russell (cox)
Coached by: Carl Vincent
|
Race P @ 15:28: Event 28, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Ethan Blight (stroke), Sam Morrow, Ollie Strang, Harry Ramakers, Nicholas Lyon-Ramsdale, Thomas Brenton-Rule, Tom Mills, Joshua Grant + Samuel Ingleton (cox)
Coached by: Carl Vincent
|
Race A @ 16:12: Event 33, Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Mike Harrison
|
Race C @ 16:20: Event 35, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#2
SKEC
Coached by: Marty Obrien
|
Race E @ 16:28: Event 35, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Marty Obrien
|
Race H @ 16:40: Event 35, Heat 6 | ||
---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#3
SKEC
Coached by: Marty Obrien
|
Race N @ 17:04: Event 39, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Hamish Ramsay
|
Saturday, 25th January 2014
Race G @ 07:54: Event 3A, Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Hamish Ramsay
|
Race T @ 08:46: Event 42, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Carl Vincent
|
Race W @ 08:58: Event 42, Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#2
SKEC
Coached by: Carl Vincent
|
Race Y @ 10:50: Event 48, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Mike Harrison
|
Race J @ 11:34: Event 34, Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Race P @ 11:58: Event 50, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Chris Goudie
|
Race D @ 12:54: Event 53, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Alesha Lamont (stroke), Georgia McLeish, Olivia Hofer, Emily Swiatek, Samantha Wing, Claire Hofman, Finley White, Lauren Oliver + Shenny Chiu (cox)
Coached by: Geoff Perry & Saua Leaupepe
|
Race F @ 13:02: Event 49, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Sophie Cunningham
|
Race T @ 13:58: Event 60, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#3
SKEC
Coached by: Hamish Ramsay
|
Race V @ 14:06: Event 60, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#2
SKEC
Coached by: Carl Vincent
|
|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Chris Goudie
|
Race G @ 14:50: Event 61, Heat 6 | ||
---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Sophie Cunningham
|
Race P @ 15:26: Event 65, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#2
SKEC
Coached by: Marty Obrien
|
Race Q @ 15:30: Event 65, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Marty Obrien
|
Race V @ 15:50: Event 68, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Carl Vincent
|
Race C @ 16:14: Event 70, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#3
SKEC
Coached by: Mike Harrison
|
Race E @ 16:22: Event 70, Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Mike Harrison
|
Race F @ 16:26: Event 70, Heat 6 | ||
---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#2
SKEC
Coached by: Mike Harrison
|
Race K @ 16:46: Event 72, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched after being drawn in the race.
Sunday, 26th January 2014
Race B @ 07:35: Event 1, A Final | ||
---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Marty Obrien
|
Race C @ 07:40: Event 2, A Final | ||
---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Sophie Cunningham
|
Race J @ 08:15: Event 6, B Final | ||
---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Geoff Perry & Saua Leaupepe
|
Race R @ 08:55: Event 11, A Final | ||
---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Marty Obrien
|
Race R @ 11:05: Event 28, A Final | ||
---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Ethan Blight (stroke), Sam Morrow, Ollie Strang, Harry Ramakers, Nicholas Lyon-Ramsdale, Thomas Brenton-Rule, Tom Mills, Joshua Grant + Samuel Ingleton (cox)
Coached by: Carl Vincent
|
Race F @ 12:15: Event 35, A Final | ||
---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#2
SKEC
Coached by: Marty Obrien
|
Race V @ 13:35: Event 49, A Final | ||
---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Sophie Cunningham
|
Race A @ 14:00: Event 53, A Final | ||
---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Alesha Lamont (stroke), Georgia McLeish, Olivia Hofer, Emily Swiatek, Samantha Wing, Claire Hofman, Finley White, Lauren Oliver + Shenny Chiu (cox)
Coached by: Geoff Perry & Saua Leaupepe
|
Race I @ 14:40: Event 60, A Final | ||
---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Chris Goudie
|
Race O @ 15:10: Event 65, A Final | ||
---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Marty Obrien
|
Social