Event Sponsor
Day sheets: Cambridge Town Cup
These are the day sheets for the 2014 Cambridge Town Cup.
click a filter below to remove it
Friday, 24th January 2014
This Friday day sheet is empty.
Saturday, 25th January 2014
Race L @ 08:14: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Diana Hatwell
|
|
Entity
WANC
WANC
Whanganui
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#11
HAMC
Crew
#1
GLDW
Coached by: Alex Dawson & Lorraine Murray
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Cedric Bayly
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Nina Brown & Laws Lawson
|
|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#3
KICC
Coached by: Barbara Fenner & Sachin Arulambalam
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Tony Burns
|
Race M @ 08:18: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Laura Bonney
|
|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Coached by: Leon O'connell
|
|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Michael Hanright
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#4
KICC
Coached by: Barbara Fenner & Sachin Arulambalam
|
|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Janey Wackrow & Norm Charlton
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Ian McKinnon
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#4
HWBC
Coached by: Cedric Bayly
|
Race N @ 08:22: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#4
BPCC
Coached by: Laura Bonney
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: WKDS
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Rohan Condon & Ross Webb
|
|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#2
WREC
Coached by: Simon Koller
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Janey Wackrow & Norm Charlton
|
|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Simon Koller
|
|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Barbara Fenner & Sachin Arulambalam
|
Race O @ 08:26: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Laura Bonney
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: Aimee Pink
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#21
NSHC
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Barbara Fenner & Sachin Arulambalam
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Norm Charlton
|
|
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Coached by: Allan Vester & Trish Fenton
|
Race P @ 08:30: Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Maurice Maxwell
|
|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#3
NSHC
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Cedric Bayly
|
|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#3
BPCC
Coached by: Laura Bonney
|
Race Q @ 08:34: Heat 6 | ||
---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#5
HWBC
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#31
CAMB
Coached by: Neil Gibb & Nicky Staite
|
|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Matt Hall
|
|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#31
HAMC
Coached by: Ryan Wild
|
|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched after being drawn in the race.
Sunday, 26th January 2014
Race L @ 08:25: B Final | ||
---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Cedric Bayly
|
|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#2
WREC
Coached by: Simon Koller
|
|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#3
BPCC
Coached by: Laura Bonney
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Janey Wackrow & Norm Charlton
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Norm Charlton
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#31
CAMB
Coached by: Neil Gibb & Nicky Staite
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Diana Hatwell
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Ian McKinnon
|
Race M @ 08:30: A Final | ||
---|---|---|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Barbara Fenner & Sachin Arulambalam
|
|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Maurice Maxwell
|
|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Simon Koller
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Rohan Condon & Ross Webb
|
Social