Day sheets: Christmas Regatta
These are the day sheets for the 2015 Christmas Regatta.
click a filter below to remove it
Friday, 11th December 2015
Race A @ 11:00: Event 1, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Nick Lloyd
|
Race C @ 11:08: Event 1, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Nick Lloyd
|
Race J @ 11:36: Event 6, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#3
KICC
Coached by: Peter Jansen
|
|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Peter Jansen
|
Race K @ 11:40: Event 6, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Peter Jansen
|
Race W @ 12:32: Event 11, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Emma Lowe
|
Race A @ 12:48: Event 12, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Nick Lloyd
|
Race C @ 12:56: Event 12, Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Jack Stevens
|
Race E @ 13:04: Event 16, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
KIC*
KIC*
Auckland |
Crew
#1
KIC*
James Hall (stroke), Daniel Williamson, Sam Cummins, Lachlan Cook, Hunter Gaze, Grayson Gaze, Samuel Ludbrook, Sam Lowe + Hunter Coldham (cox)
Composite crew. Coached by: Nick Lloyd & Conor Burns
|
Race Z @ 14:32: Event 28, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Conor Burns
|
|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Conor Burns
|
Race A @ 14:36: Event 28, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#3
KICC
Coached by: Nick Lloyd
|
Race I @ 15:08: Event 29, Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Nick Lloyd
|
Race X @ 16:12: Event 37, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Nick Lloyd
|
Race Y @ 16:16: Event 37, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Nick Lloyd
|
|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#3
KICC
Coached by: Nick Lloyd
|
Race D @ 16:36: Event 39, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Emma Lowe
|
Race G @ 16:48: Event 41, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Nick Lloyd
|
Race I @ 16:56: Event 41, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Leith Menzies
|
Saturday, 12th December 2015
Race N @ 08:52: Event 44, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Peter Jansen
|
|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Peter Jansen
|
Race O @ 08:56: Event 44, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#4
KICC
Coached by: Sam Kember
|
Race Q @ 09:04: Event 44, Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#3
KICC
Coached by: Sam Kember
|
Race U @ 09:20: Event 13, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Leith Menzies
|
Race R @ 10:52: Event 27, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Emma Lowe
|
Race H @ 11:56: Event 36, Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Conor Burns
|
Race M @ 12:16: Event 52, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Conor Burns
|
Race O @ 12:24: Event 52, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Conor Burns
|
Race P @ 12:28: Event 52, Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#3
KICC
Coached by: Leith Menzies
|
Race E @ 13:28: Event 56, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Max Caddie (stroke), Theodore Clifford, Tyler Doherty, Harry Lee, Nicholas Johnson, Matthew Caro, Tamati Panoho, Thomas Spillane + Alexander Sutcliffe (cox)
Coached by: Jack Stevens
|
Race D @ 15:08: Event 65, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Jack Stevens
|
|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Jack Stevens
|
|
Entity
KIC*
KIC*
Auckland |
Crew
#3
KIC*
Composite crew. Coached by: Nick Lloyd
|
Race F @ 15:16: Event 65, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#4
KICC
Coached by: Nick Lloyd
|
Race D @ 16:52: Event 74, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Alex Goodwin (stroke), Maximillian O'Brien, Timothy Leach, Thomas Lapsley, Luke Shannon, James Duanmu, Hunter Deavoll, James Archibald + Chester Duffett (cox)
Coached by: Sam Kember
|
|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Thomas Hall (stroke), John Scarlett, Samuel Brewer, Thomas Ludbrook, Harrison Elliott, Maxwell Smith, Sam Reesby, Charles Cave + Maxwell Brady (cox)
Coached by: Peter Jansen
|
Sunday, 13th December 2015
Race A @ 08:00: Event 1, B Final | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Nick Lloyd
|
Race H @ 08:28: Event 6, A Final | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Peter Jansen
|
|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#3
KICC
Coached by: Peter Jansen
|
|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Peter Jansen
|
Race R @ 09:08: Event 12, B Final | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Nick Lloyd
|
Race S @ 09:12: Event 12, A Final | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Jack Stevens
|
Race Z @ 09:40: Event 16, A Final | ||
---|---|---|
Entity
KIC*
KIC*
Auckland |
Crew
#1
KIC*
James Hall (stroke), Daniel Williamson, Sam Cummins, Lachlan Cook, Hunter Gaze, Grayson Gaze, Samuel Ludbrook, Sam Lowe + Hunter Coldham (cox)
Composite crew. Coached by: Nick Lloyd & Conor Burns
|
Race Q @ 10:48: Event 28, C Final | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Conor Burns
|
Race R @ 10:52: Event 28, B Final | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#3
KICC
Coached by: Nick Lloyd
|
Race S @ 10:56: Event 28, A Final | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Conor Burns
|
Race H @ 11:56: Event 36, B Final | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Conor Burns
|
Race J @ 12:04: Event 37, B Final | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Nick Lloyd
|
Race K @ 12:08: Event 37, A Final | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Nick Lloyd
|
|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#3
KICC
Coached by: Nick Lloyd
|
Race Q @ 12:32: Event 41, A Final | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Leith Menzies
|
Race T @ 12:44: Event 44, B Final | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Peter Jansen
|
|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#4
KICC
Coached by: Sam Kember
|
Race U @ 12:48: Event 44, A Final | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Peter Jansen
|
|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#3
KICC
Coached by: Sam Kember
|
Race C @ 13:20: Event 52, B Final | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Conor Burns
|
Race D @ 13:24: Event 52, A Final | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#3
KICC
Coached by: Leith Menzies
|
Race H @ 13:40: Event 56, A Final | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Max Caddie (stroke), Theodore Clifford, Tyler Doherty, Harry Lee, Nicholas Johnson, Matthew Caro, Tamati Panoho, Thomas Spillane + Alexander Sutcliffe (cox)
Coached by: Jack Stevens
|
Race W @ 14:40: Event 65, B Final | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Jack Stevens
|
Race X @ 14:44: Event 65, A Final | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#4
KICC
Coached by: Nick Lloyd
|
|
Entity
KIC*
KIC*
Auckland |
Crew
#3
KIC*
Composite crew. Coached by: Nick Lloyd
|
Race J @ 15:32: Event 74, A Final | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Thomas Hall (stroke), John Scarlett, Samuel Brewer, Thomas Ludbrook, Harrison Elliott, Maxwell Smith, Sam Reesby, Charles Cave + Maxwell Brady (cox)
Coached by: Peter Jansen
|
|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Alex Goodwin (stroke), Maximillian O'Brien, Timothy Leach, Thomas Lapsley, Luke Shannon, James Duanmu, Hunter Deavoll, James Archibald + Chester Duffett (cox)
Coached by: Sam Kember
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Social